הצצה ראשונה: מבט מקרוב למכשירי ה-Galaxy Note 10 וה-Note 10 Plus

Note 10 ו-Note 10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

סמסונג הכריזה אמש (ד’, 7.8) על זוג מכשירי הדגל החדשים שלה, ה-Galaxy Note 10 וה-Note 10 Plus, באירוע Unpacked 2019 שערכה בניו-יורק, וכבר כעת החלה המכירה הרשמית לשני הדגמים בישראל. במעמד ההשקה בארץ עמדו מחירי זוג המכשירים על כ-3,700 שקלים לדגם ה-Note 10 ו-4,200 שקלים לדגם ה-Note 10 Plus.

מייד לאחר אירוע החשיפה של זוג המכשירים, שיחקתי עימם מעט לשם התרשמות ראשונה מהשינויים בין השניים וגם אל מול הדגם הקודם של סמסונג בסדרה. בצד העיצוב ביצעה סמסונג מספר שינויים המוסיפים רבות לנוחות שלהם. תחילה, צמצום השוליים המשמעותי מאפשר לסמסונג לשלב מסכי ענק של 6.3 ו-6.8 אינץ’ בנוט 10 ובנוט 10 פלוס, בהתאמה, כאשר בשני המקרים מדובר במכשירים קלי משקל הנוחים מאוד לאחיזה.

אם משקלו של ה-Note 9 בעל מסך ה-6.4 אינץ’ מהשנה הקודמת עמד מעט מעל 200 גרם, כעת אנו מקבלים את ה-Note 10 עם מסך 6.3 אינץ’ במשקל נמוך מ-170 גרם ואת ה-Note 10 Plus עם מסך 6.8 אינץ’ במשקל של מעט פחות מ-200 גרם. מבנה המכשירים גם הוא התיישר עם זה של דגמי סדרת ה-Galaxy S, וכעת מדובר במכשירי גבוהים וצרים, מה שמאפשר אחיזה נוחה יותר בהם.

בתמונה מטה תוכלו לראות את ההבדלים המשמעותיים בשוליים סביב המסך בין דגם ה-Note 9 וה-Note 10:

Galaxy Note 9 מול Note 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Galaxy Note 9 מול Note 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חלק נוסף בצד הנוחות מגיע יחד עם כפתור הביקסבי המשולב. סמסונג כנראה האזינה לדרישות המשתמשים והחליטה שצריך לאפשר לנו לעשות מה שאנחנו רוצים עם הכפתור הפיזי, ולא רק להפעיל את ביקסבי. כפתור הנעילה הוסר והפונקציונליות שלו שולבה יחד עם כפתור הביקסבי, לכפתור אחד שניתן להגדיר לביצוע פעולות שונות, בהן גם פתיחה מהירה של כל אפליקציה שתבחרו במכשיר.

בצד המצלמה סמסונג הרחיבה את אפשרויות הצילום וכעת ניתן לבחור ממגוון רחב מאוד של מצבי צילום בהחלקה מצד לצד על מסך האפליקציה. תמצאו שם אפשרות מעבר בין מצבי צילום לביצוע זום או צילום בזווית רחבה וכמובן את מצב הלילה שהחברה כבר הוסיפה גם למכשירי הדגל הקודמים שלה, לצד אפשרויות חדשות המכוונות ליוצרים, כמו ציור AR ומצב הסריקה התלת מימדי החדש שמאפשר לסרוק דמות לתוך המכשיר שלאחר מכן תוכל לעקוב אחר התנועות שלכם בזמן אמת. ישנו גם מצב וידאו חדש המאפשר הפקה של אפקט הבוקה תוך כדי צילום וידאו, זה נוסף כמובן למצב צילום ה-Live Focus הסטנדרטי של סמסונג הזמין בצילום תמונות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים