שלט סמסונג

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

חברת סמסונג בוחנת מעבר לסוללות גרפן עם טעינה מהירה במיוחד

| יום רביעי, 14 באוגוסט 2019, 09:30 | טכנולוגיה, סלולר

מידע חדש שמגיע מהמדליף הסדרתי אוון בלאס (evleaks@) חושף כי חברת סמסונג עובדת על פיתוח מכשיר סלולרי שיגיע עם סוללת גרפן (graphene) בשנת 2020 או 2021. בניגוד לסוללות הליתיום הזמינות בטלפונים כיום, סוללות גרפן מציעות יתרונות רבים ובהם טעינה מלאה מהירה במיוחד של הסוללה, כאשר ההדלפה מדברת על פחות מחצי שעה לטעינה מלאה.

טכנולוגיית הסוללות הפופולרית והנפוצה ביותר כיום היא הליתיום-יון (lithium-ion), כאשר באופן תקופתי חברות מצליחות לשפר את הכימיה או את הטכנולוגיה סביב הסוללות הללו על מנת לספק זמני טעינה מהירים יותר או קיבולות גבוהות יותר. אחת מהטכנולוגיות היותר מעניינות בתחום היא השימוש בגרפן (graphene) העשוי מיריעת אטומי פחמן בעובי אטום אחד, המסודרת בצורת כוורת אשר מקנה לה תכונות ייחודיות.

בעוד שלא מדובר על טכנולוגיה חדשה במיוחד, אלא כזו הנמצאת בפיתוח כבר מספר שנים, עם דוגמאות כמו חברת וואווי שהכריזה ב-2016 על פיתוח סוללת ליתיום-גרפן, סוללות הגרפן המשיכו להישאר כטכנולוגיה ניסיונית מאחר שעלותן הגבוהה והקיבולת הנמוכה שלהן יחסית לסוללות הליתיום-יון הפכו אותן ללא משתלמות עבור החברות לשם שילוב בטלפונים, זאת על אף יתרונות כמו זמני טעינה מהירים במיוחד, גמישות של הסוללה, מבנה דק יותר, מחזור חיים ארוך יותר ועמידות גבוהה יותר בפני חום בהשוואה לסוללות ליתיום-יון רגילות.

עם המידע החדש שמציג בלאס, מסתמן כי סמסונג הצליחה להגיע או לפחות נמצאת בכיוון הנכון על מנת לפתח סוללת גרפן עם נפח גבוה ומחיר נמוך מספיק על מנת לשלב אותו במכשיר סלולרי רגיל. נותר לראות האם המעבר לגרפן יהווה את הדבר הגדול הבא בתחום הסלולר שידוע כנקודת החולשה הגדולה ביותר שלו – זמן השימוש בסוללת המכשיר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות