רשת WeWork הולכת להנפקה

WeWork (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

רשת המשרדים והחללים הפתוחים המשותפים WeWork מתכוננת לאחת מהנפקות הסטארטאפים הגדולות עליהן שמענו בתקופה האחרונה, כך על פי מסמכי תשקיף לקראת הנפקה (S-1) שהגישה חברת The We Company לפני ההנפקה הצפויה להגיע כבר בחודש הבא.

החברה מתכננת לגייס כמיליארד דולרים בהנפקה הקרובה, מה שיהפוך הנפקה זו לאחת מהגדולות שראינו עבור חברת סטארטאפ מאז הנפקתה של Uber בחודש מאי האחרון, אך בשלב זה שוויה של WeWork לצורך ההנפקה טרם נקבע. בשוק הפרטי, אחרי מספר לא מבוטל של גיוסי הון מרשימים בסכום כולל המוערך בכ-13 מיליארד דולר, מוערכת כיום החברה לפי שווי של 47 מיליארד דולר.

מתוך מסמכי ההנפקה של החברה אנו לומדים לראשונה גם על פעילותה הפיננסית ודוחותיה של החברה מלמדים כי זו מציגה צמיחה מרשימה בהכנסות מצד אחד והפסדים עמוקים למדי מן הצד השני. חברת The We Company מדווחת על הכנסות בגובה 1.82 מיליארד דולר במהלך 2018, עליה של כ-105% משנה לשנה, כאשר בשנת 2017 מדווחת החברה על הכנסות של 886 מיליון דולר וב-2016 על 436 מיליון דולר.

אך כפי שגדלו הכנסותיה במשך השנים, כך צמחו גם ההפסדים עליהם מדווחת החברה, כאשר ההפסד בשנת 2016 עמד על כ-396 מיליון דולר, צמח לכ-931 מיליון דולר ב-2017 וקפץ עד ל-1.69 מיליארד דולר בתום שנת 2018.

WeWork פועלת בתחומה עוד משנת 2010 ומאז הספיקה לצמוח בקצב מהיר, כאשר כיום ניתן למצוא את המשרדים המשותפים של החברה ב-528 מיקומים ב-111 ערים, בהם משרדים ב-5 ערים בישראל (תל-אביב, באר שבע, חיפה, ירושלים והרצליה), כאשר בחברה מצהירים על 527 אלף חברים משלמים סביב העולם נכון לסוף הרבעון השני של השנה הנוכחית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים