חברת Epic Games פתחה סטודיו שיתמקד בטכנולוגיות סטרימינג

חברת Epic Games פתחה סטודיו חדש בעיר קולון (Cologne) שבגרמניה. לדברי החברה מטרת הסטודיו אינה לפתח משחקים בפני עצמם, אלא להמתקד בטכנולוגיות הזרמה (סטרימינג). בתור דוגמה נתנה החברה את אירוע גביע העולם במשחק פורטנייט. במהלך התחרות שחקנים היו יכולים לצפות במשחקים מתוך המשחק עצמו. טכנולוגיה מעין זו יכולה גם להשתלב כחלק ממנוע המשחק אותו מפתחת החברה, Unreal, כך שיש לה ערך גם מחוץ למשחקי Epic.

למרות שהסטודיו לא נועד לפיתוח משחקים שלמים, בהקמתו מעורבים כמה מהכשרונות הבולטים בתעשיית המשחקים. בפרט, מנהל הסטודיו אכים מולר (Achim Moller), שהצטרף ל-Epic בחודש מרץ האחרון, יחד עם ג’וליאן אגברכט (Julian Eggebrecht) שהצטרף בינואר: השניים הם מייסדי הסטודיו Factor 5, שאחראי על משחקי Star Wars: Rogue Squadron המוצלחים.

מאז ייסדו את סטודיו Factor 5 בשנת 1987 הספיקו השניים למלא תפקידים משמעותיים בחברות נוספות, ולהיות שותפים טכנולוגיים של חברות כמו נינטנדו וסוני. ג’וליאן אגברכט היה גם סמנכ”ל חברת Hulu, כך שטכנולוגיות הזרמה אינן חדשות עבורו. בין היתר צברו השניים גם ניסיון משיק לתחומם באמזון ו-Netflix, כך לפי Epic.

“במרכז ההצלחה של Epic עומדים אנשים מלאי תשוקה ויכולת גבוהה”, אמר אגברכט בהודעה לעיתונות. “גרמניה היא מדינה הנמצאת בחזית הטכנולוגיה, ואנו מצפים להרחיב את הפריסה המקומית שלנו כאשר נמלא תפקידים חדשים שנוצרו כעת, ונעסיק מפתחים כשרוניים.”

הידיעה מגיעה על רקע התחממות זירת ההזרמה. גוגל מתכוננת להשקת שירות הסטרימינג שלה, Stadia, שייאפשר לשחק משחקים בהזרמה מהענן, ובכך לוותר על חומרה חזקה ויקרה. גוגל גם פתחה סטודיו לפיתוח משחקי צד א’, על מנת לתמוך בשירות שלה. יתר על כן, מיקרוסופט עובדת בימים אלו על שירות מתחרה בשם xCloud.

השוואת מפרטים