Xiaomi Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Xiaomi Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Xiaomi Mi A3 – השדרוג לו חיכינו

| יום שני, 2 בספטמבר 2019, 16:22 | גאדג'טי מסקר, סלולר

אחת מהיוזמות המוצלחות של שיאומי במגזר הטלפונים יצאה השנה בגרסתה השלישית. ה-Xiaomi Mi A3 מבוסס על מערכת ההפעלה הנקייה Android One אשר שמה בצד את ממשקי המשתמש המותאמים ומציגה בפני המשתמשים את גרסת אנדרואיד של גוגל שמבטיחה עדכונים שוטפים ומהירים יותר מאלו שיגיעו לגרסאות MIUI של שיאומי.

מה באריזה?

  • מכשיר טלפון מדגם Xiaomi Mi A3
  • כבל טעינה \ העברת נתונים USB-C ל-USB-A
  • מטען מקורי 5V/2A (תומך בטעינה מהירה 10W)
  • כיסוי גב שקוף
Xiaomi Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Xiaomi Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Xiaomi Mi A3 – מסך וביצועים

אנו רגילים לראות שדרוגים במפרט הטכני בין דורות מכשירים וזה בהחלט קיים בין דגמי ה-Mi A2 וה-Mi A3, אולם בשיאומי החליטו לשנות פרט אחד שמספק לדגם הקודם בסדרה יתרון קל. עם ה-Xiaomi Mi A3 עברה החברה לפאנל תצוגה מסוג OLED, זה משאיר מאחור את תצוגות ה-LCD של שיאומי שחיבתי אליהן אינה גדולה. מדובר בשדרוג משמעותי, כזה שלפחות עבורי מהווה יתרון אשר גדול דיו כדי לקבל את הדין של הירידה ברזולוציית התצוגה.

מסיבותיה שלה, בחרה שיאומי לשלב תצוגת +HD בדגם החדש, זאת אף שבמכשיר ה-Mi A2 מ-2018 שולבה תצוגת +Full HD. הירידה ברזולוציה אמנם מגיעה יד ביד עם המעבר לתצוגת ה-OLED וייתכן כי היה זה הרצון לשמור על המחיר הנמוך של מכשירי הסדרה שהובילו את החברה ל"שנמוך" רזולוציית התצוגה, אך ירידה זו בהחלט מורגשת בעת צפייה במסך, הן במשחקים והן בצפייה בסרטוני וידאו ותמונות, אף הצבעים העזים והניגודיות האינסופית שמסוגל פאנל ה-OLED לספק.

בראש התצוגה משולבת בדגם החדש מגרעת קטנטנה המיועדת למצלמת הסלפי. שילוב המגרעת ב-Mi A3 מאפשר לשיאומי לצמצם את גודלו הפיזי של המכשיר לאורכו ולרוחבו, כך שהוא קטן ונוח יותר לאחיזה, אם כי גודלו עדיין אינו קטן כמו זה שנראה במכשירים אחרים בשוק המציעים יחס גוף-מסך מרשים יותר.

קורא טביעות האצבע עבר בדגם 2019 של הסדרה אל מתחת לתצוגת המסך ומופעל כעת בנגיעה. ביצועי החיישן טובים ומדוייקים, אם כי לא מהמהירים הקיימים בשוק, וגם לא בין הביצועים הטובים בין מכשיריה של שיאומי עצמה. פעמים בודדות בלבד נתקלתי בקושי בזיהוי בנגיעה הראשונית בחיישן, אך לאורך השימוש כולו סיפק החיישן ביצועים גבוהים בצד הזיהוי ומהירות התגובה. חלופה לקורא טביעות האצבע היא זיהוי פנים, שהינו מהיר יותר בפתיחת הנעילה של המכשיר, אם כי הרגשתי שביצועי חיישן טביעות האצבע היו טובים דיים על מנת להשתמש בו ברוב המקרים.

Xiaomi Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Xiaomi Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גזרת הביצועים הייתה עבורי ההפתעה הגדולה עם דגם ה-Mi A2 בשנה שעברה, וזו זכתה לשיפורים על הנייר עם הדגם החדש. מערכת השבבים שודרגה ל-Snapdragon 665 (מ-SD660) המיוצרת בתהליך 11nm חסכוני יותר וגם המאיץ הגרפי עודכן לגרסה מתקדמת הרבה יותר.

בשונה מהשנה שעברה, הפעם לא הבחנתי בהפתעות מיוחדות בצד הביצועים של המכשיר, כאשר לעיתים אף חשתי באיטיות מסוימת בתנועה ברחבי מערכת ההפעלה, שהתבטאה בפתיחה ראשונית ומעבר איטי בין אפליקציות. הבולטת במיוחד בתחום זה הייתה עבורי אפליקציית המצלמה המובנית של גוגל, זו סיפקה איטיות ברמה מורגשת יותר מבמקומות אחרים במערכת ההפעלה. במהלך משחקים הצליח המעבד החדש להתמודד היטב עם משחקים כבדים דוגמת PUBG, אך כאן הורגשה יותר מכל הירידה ברזולוציית התצוגה.

הרמקול של ה-Xiaomi Mi A3 ממקום על גבי המסגרת התחתונה של המכשיר, ולא תמצאו רמקול נוסף מלבדו לשם פעולה בסטריאו, כשהרמקול המשמש לשיחות מיועד אך ורק לביצוע השיחות ולא מוגבר כדי לספק את אפקט הסטריאו כפי שמתבצע ביותר ויותר טלפונים כיום. עוצמת הרמקול גבוהה והצלילים ממנו טובים למדי, אם כי בדומה לדגם הקודם – גם כאן אין דגש גדול על באסים.

נפחי האחסון המוצעים יחד עם המכשיר עומדים על 64 או 128 גיגה-בייט עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון מסוג MicroSD, כאשר על גבי המסגרת העליונה של הסמארטפון תוכלו למצוא את חיישן ה-IR המשמש לשליטה במכשירים תומכי שלט רחוק באינפרה אדום, ועל גבי המסגרת התחתונה קיים חיבור 3.5 מ"מ לאוזניות חוט.

המצלמות ב-Mi A3

מערך הצילום החדש של ה-Xiaomi Mi A3 משלב 3 מצלמות, עם חיישן 48 מגה-פיקסל ראשי, מצלמת 8 מגה-פיקסל לצילום תמונות בזווית רחבה ומצלמת עומק (2MP) שתעזור ביצירת אפקט הבוקה לטשטוש סביב מושא הצילום. מדובר בעדכונים גדולים מול מה שראינו בדגם ה-Mi A2 בשנה שעברה, את הסיכום של אלו תוכלו למצוא בטבלה הבאה:

 Xiaomi Mi A3Xiaomi Mi A2
מספר חיישנים במערך הראשי32
חיישן ראשי48 מגה פיקסל12 מגה פיקסל
תכונות חיישן ראשימפתח צמצם f/1.8
גודל חיישן 1/2 אינץ'
גודל פיקסלים: 0.8 מיקרו-מטר (1.6 מיקרו-מטר במצב 12 מגה פיקסל)
מפתח צמצם f/1.8
גודל חיישן 1/2.9 אינץ'
גודל פיקסלים: 1.25 מיקרו-מטר
חיישן משני2 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.4
תפקיד: חיישן עומק
20 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/1.8
גודל חיישן 1/2.8 אינץ'
גודל פיקסלים: 1 מיקרו-מטר
תפקיד: מיועד לשפר את הצילומים בתנאי תאורה קשים
חיישן זווית רחבה8 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
גודל פיקסלים: 1.12 מיקרו-מטר
-
וידאו4K 30 fps
Full HD 30/60/120 fps
4K 30 fps
Full HD 30 fps
HD 120 fps
מצלמת סלפי32 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.0
גודל פיקסלים: 0.8 מיקרו-מטר
20 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
גודל פיקסלים: 1 מיקרו-מטר
מבזק לד קדמי (LED)
וידאו סלפי Full HD 30 fpsFull HD 30 fps

השימוש במצלמה עתירת הפיקסלים מאפשר ליצור תמונות די מרשימות, בעיקר כאשר מדובר בשילוב 4 פיקסלים ב-1 ליצירת תמונה ב-12 מגה-פיקסל עם פיקסלים גדולים יותר, אך אם תרצו להשתמש בכל הפיקסלים של מצלמת ה-48 מגה-פיקסל, תוכלו לבחור מצב מיוחד שיעשה זאת דרך הגדרות אפליקציית המצלמה.

ביצוע תקריב (x2) לתמונה בעזרת הפונקציה המובנה באפליקציית המצלמה מספק פרטים רבים, כך שכנראה נעדיף אותו לרוב על פני השימוש באפשרות הצילום ב-48 מגה-פיקסל להשגת אותם הפרטים, אם כי ניתן להבחין בעודף תאורה בצילום באמצעות הזום, מה שיוסיף להדגשת הפרטים בצילומים מסויימים, אך עשוי לשנות את אופי התמונה הרצויה בצילומים אחרים.

Xiaomi Mi A3

צילום: רונן מנדזיצקי

פונקציית ה-AI הזמינה להפעלה דרך אפליציית המצלמה תוסיף הרבה יותר אור ודגש על צבעים בתמונה, כך שהתוצאה הסופית תיראה עשירה יותר, אך היא אינה מצטיינת בהוספת דגש מיוחד על פרטים.

אפשרות ביצוע ההפרדה בין מושא הצילום לסביבתו מרשימה למדי הודות למצלמת העומק שהוסיפה שיאומי לחבילה של ה-Mi A3 וניתן לראות טשטוש עדין, אך עדיין מורגש בתמונות שתצלמו.

צילום Bokeh ממצלמת ה-Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום Bokeh ממצלמת ה-Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

תחת תנאי תאורה קשים יותר מספקת פונקציית ה-AI תוספת אור רצויה, אם כי הפרטים המגיעים עימה לא יוסיפו על פני צילום רגיל וללא פונקציית ה-AI. שימוש במצב הלילה במצלמת המכשיר עושה עבודה טובה בהרבה בחלק זה, עם הארת איזורים חשוכים שלא ניתן לראות בצילומים הרגילים.

בצד הסלפי אנו מקבלים מצלמת 32 מגה-פיקסל שמספקת תוצאות טובות למדי ואף מחילה היטב את אפקט הבוקה למרות שלא קיימת מצלמת עומק נפרדת עבור צילומי סלפי. יחד עם זאת, ניתן להבחין בשריפת השוליים של התמונה בצילום מול מקור תאורה חזק. הפעלת פונקציית ה-HDR הזמינה דרך מצלמת הסלפי תפחית מעט שריפה זו.

סוללה

העדכון המשמעותי ביותר עבורי בדגם החדש הגיע בדמות תוספת גדולה לקיבולת הסוללה של ה-Mi A3. המכשיר החדש מציע קיבולת סוללה של 4,030mAh, עליה משמעותית אל מול קיבולת ה-3,080mAh שהוצעה עם ה-Mi A2 שנה קודם לכן, ומדובר בתוספת שמקפיצה את השימוש במכשיר ליום עבודה שלם בקלות, ואף יותר מזה.

המכשיר תומך גם בטעינה מהירה בהספק של עד 18W, אולם באריזת ה-Mi A3 תקבלו מטען מהיר התומך בהספק נמוך יותר (10W). מבחני הטעינה שאנו מבצעים למכשירים הניבו טעינה של 50% מהסוללה תוך קרוב לשעה, עם טעינה מלאה בשעתיים ו-20 דקות. ואם תרצו מהירות טעינה גבוהה יותר, יהיה עליכם לקנות מטען תומך.

Xiaomi Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Xiaomi Mi A3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לפניכם טבלת הטעינה המלאה עם המטען שמגיע באריזה:

זמןאחוזיםפער זמן
19:120 אחוזים-
19:2310 אחוזים12 דקות
19:3320 אחוזים10 דקות
19:4630 אחוזים13 דקות
19:5840 אחוזים12 דקות
20:0850 אחוזים10 דקות - סה"כ 57 דקות
20:1960 אחוזים11 דקות
20:3070 אחוזים11 דקות
20:4180 אחוזים11 דקות
20:5590 אחוזים14 דקות
21:32100 אחוזים37 דקות (זמן כולל - שעתיים ו-20 דקות)

מערכת ההפעלה וממשק המשתמש

הסיבה המרכזית לרכישתם של דגמי סדרת ה-Mi A של שיאומי, פרט למחיר כמובן, היא מערכת ההפעלה הנקייה של גוגל בגרסת Android One. גרסת המערכת המגיעה עם ה-Mi A3 היא אנדרואיד 9, ובגוגל כבר הספיקו לשלוח למכשיר את עדכון האבטחה האחרון של חודש אוגוסט 2019 במהלך בחינת המכשיר שקיבלנו לסקירה.

התנועה השוטפת במערכת ההפעלה אינה זריזה כפי שהייתה בדגם ה-Mi A2 אף השדרוגים מתחת למכסה המנוע. התנועה מרגישה איטית יותר, אם כי לא בדרך שתעיב באופן משמעותי על השימוש השוטף, פרט לאיטיות מורגשת במיוחד בעת שימוש באפליקציית המצלמה המובנית.

השורה התחתונה

במחיר שמתחיל ב-1100 שקלים דרך היבואן הרשמי, ואף פחות מכך דרך יבוא מקביל, מציע ה-Mi A3 לא מעט עדכונים על פני הדור הקודם. מערכת ההפעלה Android One היא כמובן החלק המושך ביותר בסדרת המכשירים, עם עדכונים שוטפים שמגיעים מהר יותר ומערכת נקייה שאמורה להציע ביצועים עודפים. בפועל, הצליחו החברות השונות לשפר את הביצועים דווקא דרך ממשקי המשתמש המותאמים בשנים האחרונות, מה שמשאיר את הממשק הנקי של גוגל מעט מאחור בחלק זה.

לצד מערכת ההפעלה, מספקת שיאומי עדכון משמעותי עם מסך AMOLED המגיע למכשיר ומספק יתרון על פני מסך ה-LCD של דגם ה-Mi A2 אף הירידה ברזולוציית התצוגה, כאשר מערכי הצילום בקדמת המכשיר ובעיקר בחלקו האחורי מספקים תמונות טובות יותר מבעבר.

יתרונות נוספים במכשיר מגיעים דרך השארת חיבור האוזניות החוטיות, הרחבת הזיכרון וחיישן ה-IR, כאשר בצד הרמקול אמנם לא נקבל סטריאו, אך צלילים בעוצמת שמע גבוהה כן תמצאו כאן.

האריזה ותכולתה
8
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
8
מסך ותצוגה
8
מערכת הפעלה
8
מולטימדיה
8
סוללה
9
מצלמה
9
סיכום
8.5
השדרוג שחיכינו לו
מה אהבנו
מסך AMOLED
חיי סוללה ארוכים
מצלמות
רמקול חזק
הרחבת זיכרון
מחיר
מה לא
איטיות במערכת ההפעלה
רזולוציית תצוגה נמוכה
מטען 10W בלבד בקופסה
מחירים
יבואן רשמי: החל מ-1,099 שקלים
שוק פתוח: החל מ-750 שקלים

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות