השוואה: iPhone 11 Pro Max מול iPhone Xs Max – עיצוב, מפרט ומחיר

iPhone XS Max (משמאל) ו-iPhone 11 Pro Max (מימין) (תמונות: Apple) iPhone XS Max (משמאל) ו-iPhone 11 Pro Max (מימין) (תמונות: Apple)

השחקנים החדשים בזירה של אפל יגיעו אל הקהל בקרוב, אך רגע לפני שהם עושים זאת פנינו להסתכל עליהם בצורה עמוקה והשוואתית יותר על מנת להבין איזה אייפון כדאי לקנות בשנת 2019. השינויים בין השניים נמצאים וקיימים בהחלט בין הדגמים ועוד רגע נעבור עליהם, אך עוד במועד ההכרזה עלו ספקות האם השינויים אותם אפל ביצעה מספיקים כדי לגרום גם למשתמשי ה-XS Max לשדרג או שהם אינם מספיקים.

מערך הצילום הוא כמעט היחיד שקיבל שינוי משמעותי השנה אשר ניתן להבחין בו בעין ואינו נמצא מתחת למכסה המנוע, כשמיד אחריו נפגוש את השינוי במערכת השבבים ובחיי הסוללה. מתחת לרדאר עבר גם השינוי המשמעותי בעמידות בפני מים ואבק שעל הנייר נותר בתקן IP68, אך הפעם מדובר בעמידות עמוקה יותר אך לאורך זמן זהה.

עיצוב: iPhone 11 Pro Max מול iPhone Xs Max

בגזרת העיצוב החזיתי אנחנו פוגשים השנה אייפונים זהים כמעט לחלוטין לקודמיהם, כשאפל שומרת על המגרעת הגדולה בחזית, השוליים הדקים מסביב והטריק הידוע של החלת רקעים שחורים כך שלא נשים לב שהמגרעת קיימת כלל. גם מסגרת המכשיר לא זכתה לשינוי כלשהו, בזמן שזו עדיין עשויה מתכת (Stainless Steel) וכוללת את כפתורי ויסות הווליום בצידה השמאלי, כפתור ההשתקה מעליהם וכפתור ההדלקה/כיבוי וסירי בצד הימני.

iPhone XS Max (משמאל) ו-iPhone 11 Pro Max (מימין) (תמונות: Apple, Bestbuy)
iPhone XS Max (משמאל) ו-iPhone 11 Pro Max (מימין) (תמונות: Apple, Bestbuy)

במעבר לגב המכשירים, כאן נוכל להבחין בשינוי משמעותי הרבה יותר בשעה שאפל החליפה את הזכוכית המבריקה בה השתמשה בדגם ה-iPhone XS Max לטובת זכוכית הכוללת עיצוב מט וטקסטורה שונה אותה תוכלו להרגיש רק בזמן החזקת המכשיר. גם הבליטה של מערך הצילום עשויה מאותה מקשת זכוכית אחת מה שמעניק למכשיר מראה אחיד יותר, לעומת הדגם הקודם שהגיע גם עם מערך צילום כפול המעניק מראה שונה מלכתחילה וגם עשוי ממקשות שונות.

יחד עם הדברים הללו, אפל ביצעה שינויים קלים נוספים בחלקם האחורי של המכשירים ועם הדגם החדשה העבירה החברה את הלוגו מחלקו העליון של הגב לאמצע, בשעה שהיא מוחקת לחלוטין את הכיתוב iPhone מגבו של המכשיר ומותירה את הלוגו לבדו. כפי שניתן לראות בתמונות, גם מיקומן של פסי האנטנה על גבי המסגרת נותרו זהים מה שמקשה עלינו עוד יותר להבדיל בין הזוג רק מהסתכלות על החזית.

את מידותיהם של זוג האייפונים תוכלו למצוא להלן:

דגםiPhone XS MaxiPhone 11 Pro Max
אורך157.5 מ"מ158 מ"מ
רוחב77.4 מ"מ77.8 מ"מ
עובי7.7 מ"מ8.1 מ"מ
משקל208 גרם226 גרם

מפרט

מפרטו הטכני של ה-iPhone 11 Pro Max גם הוא זכה לשינוי משמעותי וניכר, החל משינוי מאפיינים חלקיים בתצוגה ועד להחלפת מערכת השבבים כולה עם ליבות שונות. עם זאת, עדיין נוכל למצוא בדגם העדכני את אותן גרסאות אחסון, כמעט אותו מסך ולא מעט פיצ’רים שהשניים חולקים כמו תמיכה בבלוטות’ 5.0, Dolby Vision ועוד.

בחזיתו של ה-iPhone XS Max מככב מסך בגודל 6.5 אינץ’, עם פאנל מסוג OLED, ברזולוציה הנפרסת ל-2688 על 1242 פיקסלים ועם תמיכה רחבה בתקן הצבעים DCI-P3 או P3 כפי שאפל קוראת לו. בדומה לדגם הזה, ה-iPhone 11 Pro Max מגיע גם הוא עם מסך בגודל 6.5 אינץ’, עם פאנל מסוג OLED, ברזולוציה הנפרסת ל-2688 על 1242 ועם תמיכה בתקן הצבעים P3.

את מפרטן המלא של זוג התצוגות תוכלו לראות להלן:

דגםiPhone XS MaxiPhone 11 Pro Max
גודל התצוגה6.5 אינץ'6.5 אינץ'
רזולוציה ופאנלפריסה: 2688 על 1242 פיקסלים
פאנל: Super Retina HD OLED
פריסה: 2688 על 1242 פיקסלים
פאנל: Super Retina XDR OLED
צפיפות פיקסלים458 פיקסלים לאינץ'458 פיקסלים לאינץ'
מאפיינים נוספיםתמיכה ב:
HDR10
Dolby Vision
True Tone
Wide Color P3
3D Touch
רמת ניגודיות: מיליון ל-1
בהירות מקסימלית: 625 יחידות אור (Nits)
תמיכה ב:
HDR10
Dolby Vision
True Tone
Wide Color P3
Haptic Touch
רמת ניגודיות: 2 מיליון ל-1
בהירות מקסימלית: 800 יחידות אור (Nits)

במעבר לחלקת הביצועים של המכשירים, ה-iPhone XS Max מתבסס על מערכת השבבים Apple A12 Bionic המשתמשת בדור השני של שבב ה-Neural Engine אשר מטפל בפעולות בינה מלאכותית, כאשר ה-iPhone 11 Pro Max עובד עם מערכת השבבים Apple A13 Bionic המשתמשת בשבב Neural Engine מהדור השלישי. הדור החדש של מערכת השבבים מביא עמו זוג ליבות חזקות המהירות יותר ב-20 אחוזים מהדור הקודם, זאת תוך שהן חסכוניות יותר בחשמל ב-40 אחוזים.

בנוסף לכך, ה-Apple A13 Bionic מציעה שיפור של 20 אחוזים במהירות של 4 הליבות החסכוניות בחשמל, בשעה שאלו צורכות גם 25 אחוזים פחות חשמל לעומת קודמותיהן. הגזרה הגרפית מקבלת גם היא שיפור באמצעות מערך עיבוד חדש הכולל ביצועים מהירים יותר ב-20 אחוזים, וצריכת חשמל פחותה ב-30 אחוזים לעומת הדור הקודם. בהסתכלות על נפחי האחסון המוצעים, עדיין נוכל לרכוש גרסאות המתחילות ב-64 גיגה-בייט, עוברות דרך 256 גיגה-בייט ומסתכמות ב-512 גיגה-בייט לגרסה היקרה ביותר.

חיי הסוללה בדגם ה-iPhone 11 Pro Max הם אלה שזכו לקבל את השדרוג המשמעותי ביותר באייפון אי פעם, בשעה שעם הדגם הזה אפל מעידה על 5 שעות שימוש יותר מה-iPhone XS Max. אם נסתכל יותר לעומק, אפל מדברת כאן על 5 שעות יותר של ניגון וידאו, אך במידה ומדובר רק בשמיעת מוזיקה, האייפון החדש יעניק לכם 15 שעות שימוש נוספות לעומת ה-XS Max.

שוב בפעם הראשונה באייפון, אפל כוללת השנה מטען מהיר בהספק של 18 וואט באריזת ה-iPhone 11 Pro וה-iPhone 11 Pro Max, כך שתוכלו להטעין את אלו ל-50 אחוזים תוך כחצי שעה בלבד. אפל אינה חושפת את קיבולת הסוללה שבאייפון החדש, אך כן נוכל לדעת שזו מציעה יותר מסוללת ה-3174 מיליאמפר/שעה אשר מפעילה את ה-iPhone XS Max. זוג המכשירים תומכים גם בטעינה אלחוטית.

לצד הדברים הללו, בין השניים מפרידה אפל דרך מספר נוסף של הבדלים כמו תמיכה ב-Wi-Fi 6 ב-iPhone 11 Pro Max לעומת חוסר תמיכה בתקן בדגם הקודם, עמידות בפני מים ואבק בתקן IP68 לעד עומק של 4 מטרים למשך של חצי שעה לעומת תקן זהה אך עד עומק של 2 מטר לחצי שעה. עוד בין ההבדלים ניחשף אל מבזק לד בהיר יותר ב-36 אחוזים לעומת קודמו, צילום וידאו בהילוך איטי דרך מצלמת הסלפי, אודיו מרחבי (Spatial Audio) משופר להעצמת חווית האודיו ועוד.

את הפרטים המלאים אודות מערך הצילום של השניים תוכלו לראות כאן:

 iPhone XS MaxiPhone 11 Pro Max
מספר חיישנים במערך הראשי23
חיישן ראשי12 מגה פיקסל12 מגה פיקסל
תכונות חיישן ראשימפתח צמצם f/1.8
מיוצב אופטית (OIS)
Smart HDR
מפתח צמצם f/1.8
מיוצב אופטית (OIS)
Smart HDR דור שני
מצב לילה (Night Mode)
חיישן משני12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.4
מיוצב אופטית (OIS)
תפקיד: זום אופטי עד פי 2
12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.0
מיוצב אופטית (OIS)
תפקיד: זום אופטי עד פי 2
חיישן זווית רחבה-12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.4
וידאועד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
טווח דינמי רחב בוידאו עד 30 פריימים לשנייה
עד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
טווח דינמי רחב בוידאו עד 60 פריימים לשנייה
Audio Zoom להדגשת השמע באיזור מסוים
QuickTake להסרטת וידאו בלחיצה ארוכה על כפתור הצילום
מצלמת סלפי7 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
Smart HDR
Face ID
12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
Smart HDR דור שני
Face ID מהיר יותר ב-30 אחוזים
וידאו סלפיעד Full HD בקצב של 60 פריימים לשנייהעד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
הילוך איטי בקצב של 120 פריימים לשנייה

מחירים

את מחיריהם של דגמי ה-iPhone XS Max במועד ההשקה בשנה שעברה ובכל הגרסאות לעומת ה-iPhone 11 Pro Max ניתן לראות בטבלה שלהלן, כשההשקה של הדגמים החדשים עתידה להתרחש ב-26.9. בגזרת הצבעים, ה-iPhone 11 Pro Max זמין לרכישה בצבעים ירוק, כסוף, אפור וזהב, בשעה שה-iPhone XS Max מוצע בצבעים כסוף, אפור וזהב.

דגםנפח אחסוןמחיר
iPhone XS Max64GB1099 דולר
iPhone XS Max256GB1249 דולר
iPhone XS Max512GB1449 דולר
iPhone 11 Pro Max64GB1099 דולר
iPhone 11 Pro Max256GB1249 דולר
iPhone 11 Pro Max512GB1449 דולר

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים