גאדג’טי מסקר: Galaxy Note 10 ו-Note 10 Plus

Galaxy Note 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

ה-Galaxy Note של סמסונג אמנם החלה את דרכה כסדרת מכשירים המיועדת עבור אנשים מקצועיים, כאלה הזקוקים למסך הגדול ולעט הסטיילוס לשם גישה נוחה יותר לחלקים העסקיים יותר בעולם שלנו, בין אם מדובר בעריכת גליונות אקסל או כתיבה מהירה של פתקים. עם התפתחותה של הטכנולוגיה בעולם הטלפונים, מכשירים רבים אימצו את המסכים הגדולים, את היכולות הטכניות המתקדמות ואת מנגנוני האבטחה שיאפשרו לנו לעבוד באופן בטוח יותר גם בארגון וסמסונג הפכה אט אט את סדרת ה-Note לכזו שתואמת יותר ויותר לכלל הצרכנים, ולא מכוונת רק לסוג מסוים של משתמשים.

ה-Galaxy Note 10 וה-Note 10 Plus מייצגים את השינוי הזה יותר מכל, תחילה בהפרדה בין שני מכשירים שמגיעים עם מסכים בגודל שונה כדי להתאים לנוחות כפי שזו נתפשת על ידי משתמשים שונים, וכלה בהצגת פונקציונליות “אינסטגרם”, שמתאימה למשתמשים הצעירים יותר וגם לעולם יוצרי התוכן. ה-Note-ים החדשים הם כבר לא רק כלי עבודה, אלא טלפונים לציבור הרחב שמציעים כל מה שרק יכולתם לצפות ולראות במכשירי דגל היום… פלוס ה-S Pen.

מסך ה-Note 10: עכשיו בשני גדלים

אין דבר שמייצג טוב יותר את הפנייה של סמסונג לשוק הרחב מאשר הצגת זוג דגמי Galaxy Note 10 שמגיעים עם מסכים בגדלים שונים. שניהם קומפקטים יותר הודות לצמצום השוליים, שמתקבל הרבה הודות לגזיר המצלמה בראש התצוגה, אך דגם ה-Note 10 הסטנדרטי נוח יותר לאחיזה ביד בשל שילוב מסך קטן יותר בהשוואה לדגם הפלוס.

הגלקסי נוט 10 מציע מסך Dynamic AMOLED בגודל 6.3 אינץ’ ומסתפק ברזולוציית תצוגה +Full HD זו הפעם הראשונה מזה זמן מה עבור סדרת ה-Note. מדובר בירידה מהרמה הגבוהה שהציעה סמסונג במכשיריה בעבר, שהרי ה-Note 9 בעל מסך בגודל דומה זכה לרזולוציית +QHD, אולם בסמסונג כבר רמזו לשנמוך כזה מזמן, כשהחלו לספק את המכשירים עם הרזולוציה הנמוכה יותר בין שתיים כברירת מחדל בכלל הדגמים שלה. מי שחובב פיקסלים מושבע כנראה לא יהיה מוכן לקבל זאת ויעדיף את דגם הפלוס, אך ההבדלים, לפחות עבורי, אינם משמעותיים על גבי מסך טלפון, בעיקר כשמדובר במסך OLED כה מרשים.

דגם ה-Note 10 Plus מקבל תמיכה ברזולוציה הגבוהה של +Quad HD בפריסה של 1440×3040 פיקסלים ולצד זו גם מסך גדול יותר של 6.8 אינץ’, שאף גודלו מציג גודל פיזי הדומה לזה של ה-Note 9 מהשנה שעברה ובמשקל מעט נמוך יותר.

במבחן התוצאה מספקים שני המסכים תוצאות מצויינות והבחירה עבורי בין הדגמים תלך במקרה זה דווקא לדגם הקטן יותר, אשר יותר נוח לאחיזה ביד וכזה שגם שוקל פחות, אבל מגיע עם חיסרון משמעותי אחד מול מה שמציע דגם הפלוס – הסוללה.

סוללה: Note 10 מול Note 10 Plus

במציאות בה ניתן לחבר את הטלפון לחשמל למשך 10 דקות כדי לקבל מספיק סוללה כדי שהמכשיר יחזיק כל הדרך הבייתה, וגם יותר מזה, קשה לתת ביקורת על חיי סוללה קצרים מאלו שציפיתי להם, אבל אחרי שמשתמשים ב-Note 10 Plus עם חיי הסוללה המצויינים קשה מאוד לעבור לדגם ה-Note 10 שמחזיר אותנו חזרה לאחור.

עם סוללה בקיבולת של 4,300mAh מצליח ה-Note 10 Plus לספק חיי סוללה מצויינים בכל אספקט, בין אם ביצעתי בו שימוש סטנדרטי של שיחות, יוטיוב, Waze, הודעות, גלישה וצילום ובין אם הוספתי לכך גם קצת PUGB ונטפליקס על הדרך. הסוללה של המכשיר היא בין המרשימות שקיימות בשוק, כזו שהעניקה לי יום עבודה מלא די בקלות ואף יותר מזה בחלק מהימים, גם בשימוש ברזולוציית התצוגה הגבוהה ביותר והפעלת תצוגת ה-Always On.

לעומתו, דגם ה-Note 10 מציע סוללה קטנה יותר בקיבולת 3,500mAh, שתואמת לגוף הקטן שלו. גם הפחתת הרזולוציה ל-FHD לא תרמה וקבלת יום עבודה שלם ללא טעינה חוזרת הייתה דבר נדיר בזמן השימוש בו. חיי הסוללה עדיין טובים במכשיר זה, אך רחוקים מאוד מהציפיה לקבל את זמן העבודה הגבוה ביותר המגיעה עם קבלת מכשיר דגל ליד.

הטעינה המהירה כמובן פותרת כל ריקון אפשרי של הסוללה ואף שסמסונג לא מחלקת את המטען המהיר ביותר בו המכשירים תומכים, מדובר בטעינה מהירה במיוחד עבור שני הדגמים. עם ה-Note 10 Plus תקבלו באריזה מטען התומך בטעינה בהספק 25W, בעוד המכשיר עצמו תומך בהספק של עד 45W.

אף שנחמד היה לו היינו מקבלים את הכי טוב בקופסה, מטען ה-25W מסכם טעינה של 50% תוך פחות מחצי שעה וטעינה מלאה (מ-0 ל-100%) תוך שעה ורבע. מדובר בזמנים מהירים במיוחד לטעינה של סוללה בקיבולת 4300mAh והתוספת שיספק מטען 45W תגיע בדמות כרבע שעה של חיסכון בזמן הטעינה המלא, לא הבדל שלטעמי מצדיק רכישה של מטען נוסף.

להלן טבלת זמני הטעינה המלאים:

זמןאחוזיםפער זמן
20:300 אחוזים-
20:3710 אחוזים7 דקות
20:4220 אחוזים5 דקות
20:4730 אחוזים5 דקות
20:5240 אחוזים5 דקות
20:5650 אחוזים4 דקות - סה"כ 26 דקות
21:0160 אחוזים5 דקות
21:0770 אחוזים6 דקות
21:1480 אחוזים7 דקות
21:2690 אחוזים12 דקות
21:45100 אחוזים19 דקות (זמן כולל - שעה ו-15 דקות)

באשר ל-Note 10, גם זה מספק זמני טעינה מהירים למדי עם המטען שמגיע עימו באריזה, אלו מסתכמים במעט פחות משעה וחצי לטעינה מלאה.

צילום עם ה-Galaxy Note 10

מערכי הצילום בין שני הדגמים זהים, זאת פרט לחיישן עומק נוסף שתקבלו בגבו של הגלקסי נוט 10 פלוס. חיישן זה יספק לבעלי דגם הפלוס אפשרות סריקה בתלת ממד, תכונה שעשויה להיות רלוונטיות עבור יוצרים שמבקשים להיות יצירתיים יותר, אך כנראה אינה רלוונטית במיוחד לכלל ציבור המשתמשים. תכונת צילום הוידאו במיקוד חי (עם אפקט ה-Bokeh) זמינה בשני הדגמים.

לפניכם טבלת השוואה מציגה את המפרטים הטכניים של המצלמות עבור שני הדגמים:

 Galaxy Note 10Galaxy Note 10 Plus
מספר חיישנים במערך הראשי33
חיישן ראשי12 מגה פיקסל12 מגה פיקסל
תכונות חיישן ראשימפתח צמצם משתנה בין f/1.5 ל-f/2.4
גודל חיישן 1/2.55 אינץ'
גודל פיקסלים: 1.4 מיקרו-מטר
מיוצב אופטית (OIS)
מפתח צמצם משתנה בין f/1.5 ל-f/2.4
גודל חיישן 1/2.55 אינץ'
גודל פיקסלים: 1.4 מיקרו-מטר
מיוצב אופטית (OIS)
חיישן משני12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.1
גודל פיקסלים: 1 מיקרו-מטר
מיוצב אופטית (OIS)
תפקיד: זום אופטי עד פי 2
12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.1
גודל פיקסלים: 1 מיקרו-מטר
מיוצב אופטית (OIS)
תפקיד: זום אופטי עד פי 2
חיישן זווית רחבה16 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
גודל פיקסלים: 1 מיקרו-מטר
מיוצב אופטית (OIS)
16 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
גודל פיקסלים: 1 מיקרו-מטר
מיוצב אופטית (OIS)
חיישן צילום רביעי-DepthVision - מיועד לאיסוף עומק ולשיפור ההפרדה בין האובייקט לרקע בצילומי פורטרייט
וידאועד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייהעד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
מצלמת סלפי10 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
גודל פיקסלים: 1.22 מיקרו-מטר
תמיכה בפוקוס אוטומטי בטכנולוגיית Dual Pixel
10 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
גודל פיקסלים: 1.22 מיקרו-מטר
תמיכה בפוקוס אוטומטי בטכנולוגיית Dual Pixel
וידאו סלפיעד 4K בקצב של 30 פריימים לשנייהעד 4K בקצב של 30 פריימים לשנייה

מצב הצילום החכם יעזור לכם בהחלת הגדרות אוטומטיות לתמונות שתצלמו, כך שתוכלו לקבל הדגשה של תאורה וצבעים עשירים יותר היכן שצריך. אם אתם לא חובבים של צבעים עזים בתמונות, אולי עדיף להשאיר מצב זה כבוי. התמונות שמפיקות המצלמות של ה-Note10 מרשימות במיוחד, עם דגש טוב על פרטים, חלוקה טובה של צבעים והפרדה טובה בזמן צילום מול מקורות תאורה חזקים.

מצב ה-HDR בהחלט תורם רבות לצילומים בעזרת דגמי ה-Note 10. בתמונות מטה תוכלו לראות את ההבדלים בין צילום בעזרת AI בלבד (מימין), צילום בעזרת HDR בלבד (אמצע) וצילום ללא AI ו-HDR (משמאל). מצב ה-AI עושה עבודה לא רעה בנטרול מקור התאורה החזק והדגשת התאורה באיזורים המושפעים מזה בתמונה הסטנדרטית, אך הפעלת מצב ה-HDR משפרת את אופי התמונה הכללי, כולל גם מקור התאורה החזק עצמו.

מצב הלילה הייעודי מספק תאורה נוספת באיזורים בהם זו חסרה כדי להשלים עבורנו פרטים בתמונה. בסמסונג העדיפו לבחור באיכות על פני כמות, כך שלא תקבלו תמונה סופר מוארת שתראה לכם גם את האיזורים החשוכים ביותר כאילו צילמתם את התמונה באור יום כפי שמתקבל כחלק מהמכשירים בשוק. במקום, תקבלו תמונה שצילמתם בלילה, עם פרטים נוספים, צבעים עשירים יותר היכן שניתן ותוצאה טובה למדי. צילומי הלילה הרגילים מרשימים אף הם, אם כי עדיין ניתן להבחין בגרעיניות בתמונה היכן שזו מוארת מעבר לצורך.

צילומי סלפי עם מצלמת ה-10 מגה-פיקסל של זוג המכשירים מספקות תוצאות מרשימות מאוד באור יום ומצב HDR שמונע את שריפת התמונות בשוליים בצילום מול מקורות תאורה חזקים. צילומי לילה מפיקים תוצאה טובה, אך עם מריחות בתמונה.

Note10 עם תוספות: S-Pen ו-Samsung Dex

עט ה-S Pen החדש אשר מגיע עם מכשירי הגלקסי נוט 10 מקבל עדכון ליכולות הפעולה שלו דרך קישוריות הבלוטות’ (BLE) שהוצגו עם הנוט 9 בשנה שעברה. כעת ניתן לעשות הרבה יותר מלבצע כמה פעולות פשוטות עם העט, וזה מציג יכולות חדשות לביצוע משימות במכשיר באמצעות מחוות, בהן צילום, מעבר בין מצבי צילום, שינוי ווליום ופעולות רבות אחרות.

פונקציה חדשה ומעניינת במיוחד שמגיעה על העט החדש של ה-Note 10 מאפשרת זיהוי הטקסט שתציירו על המסך כטקסט רגיל, כזה שניתן לחפש בשלב מאוחר יותר דרך פונקציית החיפוש באפליקציית הפתקים. זה עובד מצויין ומאפשר לחפש פתקים שכתבתם בקלות.

Galaxy Note 10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)
Galaxy Note 10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

מנגנון ה-DeX של סמסונג חביב עלי במיוחד מאחר והוא מייצג את האפשרות להוציא את המחשב מהמשוואה ולהשתמש בטלפון כמחשב שלכם על ידי חיבורו למסך חיצוני יחד עם מקלדת ועכבר מבוססי בלוטות’. עם ה-Note 10 שידרגה סמסונג את האפשרויות הזמינות עבור פונקציית ה-DeX כך שכעת ניתן להתקין תוכנה ייעודית על גבי מחשבים מבוססי Windows 10 ו-macOS כדי להציג את ממשק הפעולה מבוסס החלונות כחלון על גבי המחשב עצמו.

הרעיון הוא ביצירת קשר טוב יותר בין המחשב והטלפון שלכם, כך שתוכלו לחבר את השניים יחד בחיבור USB-C פשוט ולאפשר העברה פשוטה של קצבים בגרירה מחלון לחלון או עבודה מהירה על הקיים בטלפון על גבי המחשב האישי שלכם. זה עובד, וזה עובד לא רע, אך ניכר כי לסמסונג ישנה עוד דרך ארוכה על מנת ליצור קישור מושלם בין שני המוצרים. חווית העבודה עם ה-DeX על ווינדוס טובה בהרבה מזו שתקבלו על מחשבי המק, שלא פעם זייפו. זייפו במהירות התגובה, זייפו בהתנתקויות חוזרות וזייפו בחוסר פונקציונליות הקיימת בעבודה עם DeX מול ווינדוס אך לא קיימת בעבודה מול המק.

משתמשי Windows 10 יוכלו ליהנות מהתראות מה-Note 10 על גבי המחשב שלהם וליצור שיקוף של הטלפון במחשב לצורך הצגת מסכי הטלפון במצב שיעזור במצגות, אך כעת כשהטלפון מחובר למחשב באמצעות ה-DeX ניכר כי מהירות הפעולה אינה זריזה כמו עבודה מקומית על המחשב, עם שהות מובחנת בביצוע הפעולות, משהו שקשה יותר להבחין בו כאשר עובדים עם ממשק ה-DeX ומסך חיצוני בלבד.

תוספת קטנה, אך משמעותית, היא שילוב כפתורי ההפעלה\נעילה יחד עם כפתור הביקסבי, אלו כעת ממוקמים בצד השמאלי של המכשירים מתחת ללחצני השליטה על הווליום בדגמי ה-Note 10. המעבר לצד שמאל מעט לא ברור, שהרי כבר הורגלנו לעבודה עם הלחצן בצד הימני של המכשירים, אך לא לקח יותר מידי זמן להתרגל לתצורה החדשה. מה שניתן כעת לעשות עם כפתור הביקסבי הוא בדיוק מה שביקשו המשתמשים בעבר – להגדיר אותו להפעלת כל אפליקציה שנרצה דרך תפריט הגדרות פשוט במכשירים.

השורה התחתונה

במחירים שמתחילים ב-3,000 שקלים לדגם ה-Note 10 ו-3,500 שקלים לדגם ה-Note 10 Plus מדובר בהשקה הזולה ביותר של הסדרה בישראל. שני הדגמים מציעים לא מעט במפרט הטכני, כולל 256GB של אחסון מובנה בגרסה הבסיסית ביותר, מסכים מצויינים וגדולים במיוחד ומבנה מעודכן שנוח יותר לאחיזה ביד אף הגודל הענק של זוג המכשירים.

בצד המולטימדיה מגיעים הרמקולים הסטריאופונים בעוצמה גבוהה כדי לתרום למסכים הגדולים בצפייה בסרטים ובמשחקים, אם כי מדובר בעוצמה מירבית גבוהה פחות ממה שראינו בעבר. שקע האוזניות כבר לא קיים במכשירים לחיבור אוזניות חוטיות, אך תקבלו אוזניות של AKG בתוך האריזה, אלו מתחברות ישירות לשקע ה-USB C ונשמעות טוב מאוד. בצד הצילום מציגה סמסונג יכולות מרשימות מאוד שיספקו תמונות איכותיות ואפילו כפתור הביקסבי ניתן כעת לתכנות נוח לשם הפעלה מהירה של אפליקציות שאנחנו נבחר.

עט הסטיילוס S Pen מציג כעת יכולות חדשות עם תמיכה רחבה במחוות, לא כולן עובדות היטב, אך אלו שכן מספקות ערך מוסף מצויין ואפשרות התרגום האוטומטי של שרבוט מילים על המסך באמצעות העט וזיהוי שלהן לצורך חיפוש כטקסט רגיל עובדת נהדר. האפשרויות החדשות שמציעה סמסונג עם חיבור הטלפון למחשב תורמות לחיבור ולעבודה השוטפת, עם הצגת התראות, אפשרות להעברת קבצים מהירה על ממשק חלונות ושיקוף המסך ב-Windows, אך היא עדיין רחוקה מלהיות מושלמת.

הערת העורך: הציונים מטה מתייחסים לדגם ה-Note 10 Plus, אך הינם נכונים עבור דגם ה-Note 10 בכל האספקטים פרט למסך והמולטימדיה, שמקבלים מאיתנו נקודה פחות בעיקר על הגבלת רזולוציית התצוגה ל-Full HD בלבד, והסוללה, שמקבלת שתי נקודות פחות. ציון כללי לדגם ה-Note 10 הסטנדרטי נקבע על 9/10.

האריזה ותכולתה
10/10
עיצוב ואיכות בניה
10/10
חומרה וביצועים
10/10
מסך ותצוגה
10/10
מערכת הפעלה
8/10
מולטימדיה
8/10
סוללה
10/10
מצלמה
10/10
9.5
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
  • מסך ענק ואיכותי
  • חיי סוללה
  • מצלמה
  • מחיר
מה פחות אהבנו
  • מימדים ומשקל
  • הזזת כל הכפתורים למסגרת השמאלית
  • מחוות S-Pen עדיין לא בשלות לחלוטין

איפה קונים ומה המחירים?
  • יבואן רשמי: החל מ-3,500 שקלים

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים