תעשיית המשחקים עזרה לבלום את האינפלציה בבריטניה

| יום ראשון, 22 בספטמבר 2019, 11:11 | כלכלי, משחקים

לפי דיווח של המשרד הלאומי לסטטיסטיקות בבריטניה, ייתכן ומחירי המשחקים בבריטניה קשורים לבלימת האינפלציה במדינה. המשרד מדווח כי האינפלציה האטה במהלך חודש אוגוסט והגיעה ל-1.7%, כשהגורם העיקרי לכך הוא ירידה במחירי מוצרי תרבות ופנאי. הקטגוריה המשפיעה ביותר בתחום זה היא מחירי משחקי הוידאו, הצעצועים והתחביבים. המשרד ציין כי הגורם המשפיע ביותר הוא משחקי מחשב כולל הורדות דיגיטליות.

זה לא הגורם היחיד שהשפיע על האינפלציה: גם מחירי ביגוד והנעלה, למשל, עזרו בבלימת המגמה, אך לפי הגרף שסיפק המשרד ניתן לראות כי השפעת קטגוריית הפנאי (ובתוכה משחקי הוידאו) משמעותית כפליים. הבריטים כבר חוו את השפעת מחירי משחקי המחשב, כאשר ב-2014, בעקבות עליית מחירי המשחקים, גם האינפלציה האיצה במידת מה. כעת נראה כי ההשפעה הפוכה.

מתוך פרסום משרד הסטטיסטיקות של בריטניה

מדוע, אם כך, מחירי המשחקים חוו הוזלה במהלך הקיץ? הנתונים מצביעים על כך שהאשמה נעוצה בעיקר בתקופה ללא השקות משמעותיות. במהלך חודש יולי ההשקות הבולטות היו של Wolfenstein ו-Fire Emblem. במהלך החודש, שהיה שקט מאוד, נדרש מספר מכירות נמוך יחסית על מנת להגיע למקום הראשון בטבלת המכירות.

עם זאת, הקיץ היא תקופה פופולארית עבור מכירות משחקי וידאו. היות ולא היו הרבה השקות מרעישות, הקמעונאים החלו להציע הנחות על מנת להגדיל את המכירות ולפצות על החוסר במשחקים חדשים. היות וגם דור הקונסולות הנוכחי הולך ומתקרב לקיצו, ההנחות והמבצעים הולכים ונעשים אגרסיביים יותר על מנת להתמודד עם האטה במכירות. כך יוצא שדווקא הקיץ, בריטניה חוותה הוזלות משמעותיות ומבצעים במחירי משחקי הוידאו.

החודשים הקרובים צפויים להיות הרבה יותר עמוסים מחודשי הקיץ, עם מגוון השקות שמחכות מעבר לפינה. היות וכך, סביר להניח שיהיו גם שינויים במחירי המשחקים במדינה, ומעניין יהיה לראות האם האינפלציה תישאר כה נמוכה עד סוף השנה – או שתחווה שינוי נוסף בעקבות התמורות בתעשיית המשחקים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות