כונן AORUS Gen4 AIC SSD 8TB (מקור GIGABYTE)

חברת Gigabyte משיקה כונן SSD במהירות של עד 15GB/s

| יום שני, 23 בספטמבר 2019, 13:13 | חומרה, מחשבים

יצרנית המחשבים Gigabyte השיקה את כונן ה-SSD המהיר ביותר שניתן למצוא היום, ה-AORUS Gen4 AIC SSD 8TB ממותג הגיימינג של החברה, AORUS. הכונן מגיע בנפח גבוה של 8TB ומשתמש בחיבור PCIe 4.0 x16 על מנת להגיע למהירות העצומה של עד 15GB/s בקריאה וכתיבה רציפה.

כונן ה-AORUS Gen4 AIC החדש של Gigabyte משלב למעשה 4 כונני AORUS NVMe Gen4 SSD רגילים בנפח של 2TB המורכבים על גבי כרטיס יעודי על מנת לנצל את מלוא רוחב הפס אותו חיבור ה-PCIe 4.0 מאפשר. הכרטיס מגיע עם מאוורר לקירור אקטיבי וגוף קירור פנימי עשוי נחושת מלאה בעובי 5.5 מ"מ על מנת לשמור על כונני ה-SSD הפנימיים בטמפרטורה נמוכה.

Gigabyte משתמשת בבקר הזיכרון PHISON PS5016-E16, בקר ה-SSD היחיד כיום שתומך בתקן PCIe 4.0, יחד עם שבבי זיכרון TOSHIBA BiCS4 TLC בעלי 96 שכבות על מנת להגיע למהירות הגבוהה של קריאה וכתיבה רציפה ב-15GB/s כשמהירות הקריאה והכתיבה הרנדומלית עומדת על 430K/440K IOPS בזמן הפעלת הכרטיס במצב RAID 0.

הבעיה המרכזית של ה-AORUS Gen4 AIC היא שהכונן מקדים את היכולת של המחשבים הקיימים כיום להשתמש בו. בעוד שטכנית ניתן להשתמש בכרטיס, הוא מוגבל למעבדי ה-Ryzen 3000 החדשים של AMD כמעבדים היחידים שמגיעים עם תמיכה ב-PCIe 4.0 בשימוש עם לוחות X570.

בנוסף למגבלה של המעבדים ולוחות האם, הכרטיס משתמש ב-16 ערוצי PCIe מתוך ה-24 בהם תומך המעבד, מה שלמעשה גורם לכך שאי אפשר להשתמש בו במידה ומשתמשים בכרטיס מסך סטנדרטי, מה שהופך אותו למוצר נישה לדור הבא של מעבדי אינטל ו-AMD שיגיעו עם יותר ערוצי PCIe.

מקורות
anandtech
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות