מבחן השטח: Samsung Galaxy Fold לא מצליח לעמוד בהבטחה ל-200 אלף קיפולים

Samsung Galaxy Fold (תמונה: סמסונג)

ענקית הסלולר הדרום-קוריאנית סמסונג (Samsung) הכריזה על ה-Galaxy Fold בחודש פברואר האחרון, ומאז המכשיר לא הפסיק לעמוד בפני תוצאות קשות. כבר בחודש אפריל סמסונג נתקלה בדיווחים מרובים על כשלים במסך שהובילו לדגמים שהפסיקו לתפקד, מה שהוביל לדחיית ההשקה הראשונית של המכשיר והשקה מחודשת שלו רק בחודש ספטמבר האחרון.

כעת, אתר החדשות CNET לקח את המכשיר למבחן בשטח על ידי מכונה ייעודית שנבנתה על ידי חברת SquareTrade, וזו פותחת וסוגרת את ה-Galaxy Fold במהירות וסופרת את כמות הפעמים שהקיפול התרחש. במבחן שערכה החברה עצמה ה-Galaxy Fold הראה כשל ראשוני כבר בפתיחה ה-18,500, כשעל גבי המסך הופיעו פיקסלים ‘מתים’ שאינם מוצגים כראוי.

בפתיחה ה-40 אלף, המסך הפסיק להגיב למגע לגמרי, אך לאחר מנוחה של לילה שלם וטעינה מחדש המסך חזר לעבוד. כשהיע ל-120 אלף פתיחות וסגירות ההתקן הציג פעילות ירודה של ציר הפתיחה והסגירה והפיקסלים המתים מהפתיחה ה-18,500 עדיין הופיעו. במבחן שביצע אתר החדשות CNET עם אותה המכונה, ב-119,380 פתיחות וסגירות חצי מהמסך הפסיק לעבוד לחלוטין. 

עם הכרזתו של מכשיר ה-Galaxy Fold סמסונג הבטיחה תקינות למשך 200 אלף פתיחות וסגירות המהוות כ-5 שנים של שימוש ממוצע, אך נראה כי לפחות על פי המכונה החדשה לבדיקת התכונה הזו, סמסונג אינה עומדת בהבטחתה. לצד הדברים הללו, חשוב לציין כי המכונה פותחת וסוגרת במהירות את ה-Galaxy Fold שעות על גבי שעות, דבר שהמשתמש הממוצע לא עומד לבצע בשום סיטואציה כך שייתכן כי הדבר נגרם עקב המהירות של הדברים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים