דיווח: AMD אוחזת בנתח של 30% משוק המעבדים ומתכננת מאבק גם בתחום הניידים

AMD RYZEN AMD RYZEN

מעבדי ה-Ryzen סימלו את תחילת הקאמבק של AMD בתחום המעבדים והחברה הציגה מאז השקתם הראשונה עליה של 70% בנתח השוק ל-30%, לראשונה מזה 12 שנה, כך על פי מידע של CPUBenchmark. בעוד שבתחום המחשבים הנייחים AMD מציגה הצלחה גדולה במיוחד, היא צפויה לנסות לשחזר את ההצלחה בשוק הניידים בשנת 2020 עם הצגת מעבדי Zen 2 בייצור 7nm לניידים.

בעוד שמעבדי אינטל עדיין נחשבים לברירת מחדל של משתמשים רבים ולמובילים הגדולים בתחום המעבדים, AMD הצליחה בתקופה האחרונה לחזור לזירת המעבדים מול אינטל עם הצלחה שקשה להתעלם ממנה, הצלחה שאיפשרה לה להציג לא פעם יתרונות על פני אינטל, בהם עומדות בראש ובראשונה מספר הליבות במעבדי החברה.

אתר CPUBenchmark.net ,השייך לחברת מבחני הביצועים PassMark, שעוקב אחרי המדדים השונים של המעבדים בהם נעשה שימוש בפועל בזמן בדיקות המבחנים, מציג הצצה מדוייקת יותר על מצב השוק עם תמונת מבט קרובה יותר למציאות בתחום המשתמשים הביתיים. האתר מראה את העליה של AMD לנתח שוק של למעלה מ-30% אחרי שנים של הקטנת נתח השוק של החברה.

אחוז שוק המעבדים (מקור cpubenchmark.net)

בעוד שבשוק המחשבים הביתיים AMD זוכה להצלחה, החברה עדיין מתקשה בשוק הניידים, דבר שעשוי להשתנות ב-2020. מידע חדש שקיבל אתר Wccftech מצביע על כך ש-AMD צפויה להכריז על מעבדים ניידים חדשים שיתבססו על ליבות ה-Zen 2 בייצור 7nm במהלך כנס CES 2020 הקרובה.

הצפי הנוכחי מדבר על מעבדי Ryzen 5 ניידים בעלי 6 ליבות שישולבו עם כרטיס ברמת ה-Radeon RX 5500 החדש וישווקו בתג מחיר של החל מ-700 דולר, כשהם יהיו מיועדים להתחרות בשילובים דוגמת Core i5-8265U ו-GTX 1050, תוך שהם מספקים זמן סוללה של למעלה מ-12 שעות שימוש.

נותר רק לחכות לכנס CES 2020 הקרוב ולראות האם אכן AMD תוכל לשחזר את ההצלחה שלה גם בתחום הניידים, מה שרק יוכל להועיל לנו הצרכנים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים