כך נראים אנדרואיד 10 וממשק המשתמש OneUI על ה-Galaxy S10

OneUI (תמונה: סמסונג) OneUI (תמונה: סמסונג)

ענקית הסלולר מדרום-קוריאה החלה בהפצת מערכת ההפעלה אנדרואיד 10 לדגמי ה-Galaxy S10, כשהיא מלבישה את ממשק המשתמש OneUI בגרסתו החדשה על גבי המערכת. עם העדכון החדש סמסונג מביאה מספר פיצ’רים כמו שדרוג למצב הכהה (Dark Mode) שיפעל כעת באופן חכם יותר, זאת בנוסף לשיפור נראות הטקסטים, ההתראות ועוד.

אנדרואיד 10 ב-Galaxy S10

עם הממשק המעודכן סמסונג שינתה את מבנה ההתראות הקופצות, כך שבמידה ואתם עסוקים במשחק או במשימה חשובה, אדם המתקשר אליכם לא יופיע מהחלק העליון ויתפוס כמעט חצי מהתצוגה, אלא יופיע במלבן קטע הרבה יותר הניתן להרחבה לשם צפייה בפרטים נוספים. העדכון המדובר מראה כי סמסונג החליטה להיפטר מטקסטים המשמשים תיאורי אייקונים כמו “מענה” לצד אייקון של טלפון ירוק או “דחייה” לצד אייקון של טלפון אדום.

הגישה החדשה אפשרה לה להקטין את ההתראות הקופצות, הן במענה לשיחות והן בהתראות קופצות נוספות כמו הנמכה והגברה של הווליום שהגיעו עם תיאור של “מדיה” וכו’ לצד האייקון המבצע את אותו התפקיד. מעבר לכך, סמסונג שינתה גם את המצב הכהה של המכשיר וכעת זה יחשיך גם את בהירות הרקע במסך הראשי, טקסטים, צבעים ועוד.

עם פיצ’ר חדש לו סמסונג קוראת Smart Lock, טקסטים הפועלים כחלק מווידג’טים, כמו השעון במסך הנעילה, ישנו את צבעם באופן אוטומטי על מנת לשפר את הנראות במידה ויש צורך בכך. לדוגמה, אם הרקע בו אתם משתמשים מגיע בצבע לבן בחלקו העליון ופוגע בנראות השעה שנמצאת גם היא שם, השעה והטקסט ישתנו לצבע הנגדי באופן אוטומטי במטרה לפתור את המצב.

לצד העדכונים הללו, החברה העניקה לממשק המעודכן גם שדרוג לפיצ’ר ה-Digital Wellbeing בדמות מצב הנקרא Focus Mode, ובו ניתן להשהות אפליקציות מסוימות לזמן מוגדר מראש, כך שתוכלו לבצע את המטלות הנדרשות בפוקוס הנדרש. יחד עם זאת, סמסונג הוסיפה ממשק חדש ומרענן לבחינת מאפייניו של המכשיר, כמו השימוש בסוללה, רמת השימוש באחסון ועוד.

על מנת לקבל את עדכון הבטא, על משתמשי ה-Galaxy S10 לגשת אל אפליקציית Samsung Members במכשיר ולהירשם דרכה.

השוואת מפרטים