הוכרזו: Google Pixel 4 ו-Pixel 4 XL – עם רדאר לזיהוי תנועות ומסכי 90 הרץ

Pixel 4 XL (תמונה: Google)

גל ההדלפות שהקיף את סדרת המכשירים החדשה של גוגל נגמר, והיום (ג’, 15.10) הכריזה ענקית החיפוש באופן רשמי על סדרת ה-Google Pixel 4 המציעה את כל החידושים האחרונים שבידיה. סדרת המכשירים העדכנית מגיעה עם רדאר ה-Motion Sense לזיהוי מחוות מעל המכשיר, זאת בנוסף לזיהוי פנים מאובטח, 3 מיקרופונים ומערך צילום כפול.

Google Pixel 4

המכשיר הראשון הוא ה-Google Pixel 4, אשר מגיע עם מסך בגודל 5.7 אינץ’, ברזולוציית +Full HD, עם פאנל מסוג OLED ובפריסה של 2220 על 1080 פיקסלים. הזכוכית המגנה על המסך הינה ה-Gorilla Glass 5 מבית קורנינג, כשיחס התצוגה מסתכם ב-19 על 9, צפיפות הפיקסלים עומדת על 444 פיקסלים לאינץ’ ואנחנו מקבלים תמיכה ב-HDR עם קצב רענון של 90 הרץ.

גופם של ה-Pixel 4 ושל ה-Pixel 4 XL עמיד בפני מים ואבק בתקן IP68, כך שתוכלו להיכנס עימם למים עד לעומק של 2 מטרים למשך חצי שעה.

מתחת למכסה המנוע פועמת מערכת השבבים Snapdragon 855 מבית קוואלקום, המיוצרת בתהליך 7 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות בחלוקה לליבה עוצמתית אחת, 3 ליבות ביצועים ו-4 ליבות חסכוניות בחשמל. יחד איתה נוכל ליהנות מ-6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) ו-64 גיגה-בייט של נפח אחסון שאינו ניתן להרחבה. את המערך כולו מריצה מערכת ההפעלה אנדרואיד 10, כשאיתה נקבל גם סוללה בקיבולת 2800 מיליאמפר/שעה התומכת בטעינה אלחוטית ובטעינה מהירה בהספק של 18 וואט דרך מחבר מסוג USB Type-C.

מצלמות הפיקסל 4

מערך הצילום שבחלקו האחורי של הפיקסל כולל זוג חיישני 12.2 ו-16 מגה פיקסל המיוצבים אופטית (OIS) ותוכנתית (EIS), במפתחי צמצם של f/1.7 ו-f/2.4, בהתאמה. גודל הפיקסלים של זוג החיישנים מסתכמים ב-1 מיקרו-מטר לחיישן הזום עד פי 2 ברזולוציית 16 מגה פיקסל ו-1.4 מיקרו-מטר לחיישן הרגיל. מצלמת הסלפי שבחזית תעניק לנו זווית רחבה של 90 מעלות, זאת כשהיא לוכדת תמונות ברזולוציית 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.0.

בגזרת הוידאו, בה אפל מעניקה ברגעים אלו תחרות קשה מאוד עם דגמי ה-iPhone 11, גוגל נשארת מעט מאחור ואינה תומכת השנה בהסרטת וידאו ברזולוציית 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה, אלא רק בקצב של 30 פריימים לשנייה. בנוסף לכך, השנה ראינו תמיכה בהסרטת וידאו ב-4K במצלמת הסלפי מצידה של אפל, אך גם כאן גוגל נשארת עם הסרטת וידאו ברזולוציית Full HD ובקצב של 30 פריימים לשנייה בלבד.

עם זאת, גוגל כמעט אף פעם לא שאפה להיות הכי חזקה בתחום החומרה ותמיד ביצעה את קסמיה בתחום התוכנה שמאחורי הקלעים. השנה, גוגל העניקה לנו מצב לילה המסוגל לצלם את שביל החלב ללא יותר מידי מאמץ, מצב פורטרט משופר ועוד. אך לצד הדברים הללו, גוגל הסתמכה על חידוש שהעניקה לחומרה בצורת מערך הליבוד הייעודי לו היא קוראת Pixel Neural Core וזה אחראי על כל פעולות הבינה המלאכותית הנכנסות לפעולה בין היתר במצבי הצילום החדשים.

Google Pixel 4 (תמונה: גוגל)
Google Pixel 4 (תמונה: גוגל)

עד היום גוגל עבדה עם מצב +HDR שעשה פלאים מאחורי הקלעים לאחר הלחיצה על לחצן הצילום, אך מסדרת ה-Pixel 4 גוגל מטמיעה פיצ’ר הנקרא +Live HDR שיאפשר לראות כיצד התמונה תיראה בסוף עוד לפני הלחיצה על כפתור הצילום. שינוי חשוב אותו גוגל ביצעה עם מערך הצילום הוא עבודה על איזון הלובן (White Balance) בתמונה, כך שלאחר אימון ארוך הצליחה החברה לגרום למצלמה להפריד בין אובייקטים המושפעים מאור לאובייקטים שאמורים לשמור על צבעם הטבעי. לדוגמה, במידה ותצטלמו עם אור כחול מאחוריכם, המכשיר יידע לשמור על צבע העור שלכם ללא קשר לתאורה הכחולה שבסביבה.

Pixel 4, עכשיו חכם יותר

העוזרת האישית של גוגל (Google Assistant) חכמה אף יותר בדגמים החדשים, ובכל שנה גוגל משפרת אותה כך שנוכל לנהל איתה שיחות רגילות לגמרי ולא להרגיש כאילו התאמצנו לבקש ממנה דברים בשפה שהיא תבין. השנה, העוזרת האישית מגיעה עם שליטה מלאה על אפליקציית הגלריה של גוגל, כך שתוכלו לבצע סינון מהיר של התמונות תוך בקשה “תראי לי תמונות מהטיול שלי לאפריקה” ולאחר מכן “תראי לי רק את התמונות שלי משם עם כלבים“, והיא תדע לסנן באופן מהיר ואוטומטי מבין התמונות תוך הבנה שהיא מחפשת רק תמונות מאותו טיול ורק תמונות עם כלבים.

כמו כן, גוגל מתמקדת השנה בהטמעת העוזרת האישית כולה על המכשיר. באמצעות המהלך הזה, העוזרת מהירה מאי פעם ומסוגלת לשלוט על כל האפליקציות במכשיר שלכם, כך שתוכלו לחפש פרופילים בטוויטר תוך אמירה פשוטה “Show me Gadgety on Twitter” והיא תפתח את עמוד הדף בטוויטר. מעבר לכך, תוכלו לפתוח כל דף או עמוד בגוגל כרום באמצעות אמירה פשוטה של כתובת הדף ומה אתם רוצים לחפש בתוכו.

בין היתר, תוכלו לבקש ממנה לצלם סלפי והיא תפתח את המצלמה וכבר תפעיל את הטיימר, תוכלו לקבוע שעונים מעוררים ולבצע עוד פעולות רבות. את העוזרת ניתן להפעיל הן בקריאת “היי גוגל” או בהפעלת לחץ על מסגרת המכשיר כחלק מאפשרויות ה-Active Edge. בנוסף לכך, העוזרת האישית זכתה לממשק חדש ומינימליסטי כך שלא תפריע לתצוגה הראשית כמו בעבר עם החלונית הלבנה, אלא רק עם חיווי צבעוני בתחתית המסך המדגיש כי העוזרת הופעלה.

Google Assistant (תמונה: Google)
Google Assistant (תמונה: Google)

מתחת לשול העליון והשחור של ה-Google Pixel 4 וה-Google Pixel 4 XL גוגל הטמיעה מערך חיישנים רחב הכולל בין היתר נורית NIR (ר”ת Near-Infrared), על מנת לאפשר סריקת פנים מאובטחת במיוחד בתלת-ממד ובכל תנאי תאורה, זו מאפשרת את החלפת סורק טביעות האצבע אותו הטמיעה בדורות הקודמים. יחד עם זאת, פיצ’ר ה-Ambient EQ יזהה את התאורה שבסביבתכם ויתאים את טמפרטורת וצבעי התצוגה כך שיתאימו למקום בו אתם נמצאים ויציג את הצבעים המדויקים ביותר בהתאם לסביבה בה אתם נמצאים.

לבסוף, פיצ’ר ה-Motion Sense עליו עבדה גוגל בתחילה במסגרת פרויקט סולי יוצא לאור ונמצא גם הוא מתחת לשול העליון והשחור של הפיקסלים. הרדאר מסוגל לזהות כל תנועה קטנה שתבוצע בסביבת המכשיר, כך שתוכלו להשתיק שעונים מעוררים ושיחות בהנפה מהירה של היד מעל המכשיר, להעביר שירים ברשימת ההשמעה ועוד.

לדוגמה, באמצעות הרדאר שמזהה את סביבתו, המכשיר ידע מתי אתם עומדים לגעת במכשיר ולהכין את המצלמה לזיהוי הפנים, כך שהזיהוי עצמו יהיה מהיר מאי פעם. בנוסף, הרדאר יודע מתי אתם מתרחקים מהמכשיר כך שהמסך יכבה את עצמו ויידלק פעם נוספת כשאתם מתקרבים. מנגד, הרדאר יודע לזהות מתי עצמים אחרים שאינם אנשים עוברים מעליו ולא מתייחס למעבר כמחווה לביצוע פעולה.

בגזרת האודיו, גוגל הטמיעה זוג רמקולים המעניקים חווית שמע סטריאופונית מתחתית ומחזית המכשיר, לצד 3 מיקרופונים המיועדים לסינון רעשים ולהענקת איכות שיחה גבוהה. מנגד, ולעומת סדרת מכשירי הביניים האחרונה שלה, בדגמי הדגל החדשים לא נמצא שקע אוזניות כך שיהיה צורך להשתמש באוזניות בעלות חיבור Type-C או לעבור לאוזניות בלוטות’.

Google Pixel 4 XL

לצד הדגם הסטנדרטי, גוגל הציגה גם דגם מוגדל של ה-Pixel 4 אשר מגיע עם מסך בגודל 6.3 אינץ’, ברזולוציית +WQXGA, עם פאנל מסוג OLED ובפריסה של 3200 על 1800 פיקסלים. מתחת למכסה המנוע כמעט ואין הבדל בין השניים, כששניהם מגיעים עם מסך זהה בגדלים שונים, מערכת שבבים זהה, נפחי אחסון זהים ומבנה זהה במידות שונות.

יחד עם זאת, עקב שינוי גודלו של המסך גוגל התאימה את קיבולת הסוללה וזו מגיעה בדגם זה בקיבולת 3700 מיליאמפר/שעה ועדיין תומכת בטעינה אלחוטית ובטעינה מהירה בהספק של 18 וואט. שאר הפיצ’רים בין זוג המכשירים זהים, הן במערך הצילום הכפול, הן ביכולות החדשות והן בתמיכה בקישוריות כמו בלוטות’ 5.0 ועוד.

זמינות ומחירים

את סדרת ה-Google Pixel 4 תוכלו למצוא החל מה-24 באוקטובר בצבעים שחור, לבן וכתום (במהדורה מוגבלת) עבור תג מחיר של 799 דולר עבור גרסת ה-6/64 גיגה-בייט ו-899 דולר עבור גרסת ה-6/128 גיגה-בייט.

את ה-Google Pixel 4 XL ניתן להשיג מאותו התאריך ובאותם הצבעים, עבור תגי מחיר של 899 דולרים לגרסת ה-6/64 גיגה-בייט ו-999 דולרים לגרסת ה-6/128 גיגה-בייט.

השוואת מפרטים