משתמשי Galaxy S10 ו-Galaxy Note 10 מדווחים על אפשרות לעקיפת מסך הנעילה

Galaxy Note 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

במשך השבועות האחרונים צצו ברשת יותר ויותר דיווחים המספרים לנו כי ניתן לעקוף את מסך הנעילה בסדרות ה-Galaxy S10 וה-Galaxy Note 10, אשר נעולות באמצעות סורק טביעות האצבע לצד קוד. הבעיה הופיעה אצל משתמשים ברחבי העולם, ואלו הצליחו לשחזר את הבאג באמצעות הנחת פיסת סיליקון על גבי הסורק ופתיחת הנעילה באמצעות הנחת אצבע שלא נרשמה לפני כן במכשיר.

עד כה לא ראינו הוכחה חד משמעית לכך שהטריק אכן עובד, אך לאחרונה משתמש בשם Doodler Genome העלה סרטון מפורט בו הוא מציג כי הטריק אכן עובד כשהוא משתמש בפיסת סיליקון פשוטה על מנת לבצע אותו. בתחילת הסרטון המשתמש מציג כי הוא מוחק את כל טביעות האצבע מהמכשיר ורושם אותן מחדש כפי שסמסונג עצמה ביקשה לעשות בהודעה רשמית שהפיצה כתגובה לנושא, אך גם לאחר שעשה זאת המכשיר עדיין ניתן לפתיחה על ידי הנחת פיסת הסיליקון ושימוש באצבעות שכלל לא נרשמו במכשיר.

Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)
Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

לפני מספר ימים סמסונג שחררה עדכון לדגם ה-Galaxy Note 10 Plus 5G, וזה כנראה כולל את התיקון לבעיה המוצגת בסרטון, אך נכון לשלב זה דגמי סדרות ה-Galaxy S10 וה-Galaxy Note 10 חשופים לחלוטין לבעיה. ברגעים אלו משתמשי הסדרות הללו מתבקשים להשתמש רק בקוד במידה וברצונם לשמור על נעילת המסך מאובטחת ככל האפשר, זאת עקב העובדה שייתכן כי המכשיר שברשותם יכול להיפתח גם הוא באמצעות הבאג.

בתגובתה של סמסונג לנושא ציינה החברה כי במטרה למנוע את הבאג היא ממליצה למשתמשים העושים שימוש במגני מסך מסוג סיליקון על התצוגה להסיר אותם ולרשום מחדש את טביעות האצבע שלהם, אך כפי שראינו בסרטון, הדבר אינו מועיל במיוחד גם כאשר לא נעשה שימוש במגן מסך מכל סוג שהוא. עקב כך, במידה ויש ברשותכם אחד מהמכשירים שבסדרות הללו רצוי להשתמש בקוד בלבד עד להגעת העדכון הפותר את הבעיה.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי ה-Galaxy S10e אינו לוקח חלק בבעיה הזו עקב העובדה שזה אינו משתמש בסורק טביעות אצבע מסדרת UltraSonic כמו אחיו הגדולים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים