אלו הדברים החדשים בעדכון אנדרואיד 10 על ה-OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro OnePlus 7 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברת וואן פלוס (OnePlus), הידועה בעדכוני התוכנה המהירים שלה למכשיריה, שחררה את העדכון המיוחל למערכת ההפעלה אנדרואיד 10 לפני כשלושה שבועות באופן רנדומלי לכל בעלי ה-OnePlus 7 Pro, כך שגם אם תשתמשו ב-VPN כפי שחלק מהמשתמשים עשו בעבר, לא תקבלו שום האצה בקבלת העדכון. לידינו הגיע העדכון לפני מספר ימים ויצאנו לבדוק מה בדיוק השתנה.

אנדרואיד 10 ב-OnePlus 7 Pro

ביומן השינויים המגיע עם עדכון הגרסה מתברר כי נעשו שינויים לכל עיצובו של ממשק המשתמש, התווספו אפשרויות לשליטה על ניהול הגישה של אפליקציות למיקום שלכם, ו-OnePlus הוסיפה אפשרות לשליטה על צורת האייקונים בווילון ההתראות וכמובן גם תיקוני באגים.

בנוסף לכך, קיבלנו מערך מחוות חדש העובד בצורה הדומה לזו הקיימת באייפונים, כך שישנו פס תחתון הנמצא תמיד בתחתית המסך וכדי לחזור אחורה פעם אחת נצטרך להחליק מאחד הצדדים של התצוגה. כדי לחזור למסך הבית נצטרך להחליק מלמטה למעלה, כדי לעבור בין יישומים במהירות נוכל פשוט להחליק מכל צד על הפס עצמו וכדי להראות את היישומים האחרונים נחליק מלמטה ונעצור באמצע.

"מקום למשחקים" באנדרואיד 10 וממשק ההתאמה האישית
“מקום למשחקים” באנדרואיד 10 וממשק ההתאמה האישית

מערך המחוות הנ”ל מתווסף למערך מחוות אחר שהיה קיים גם קודם לכן, בו אין פס חיווי הנמצא תמיד בתחתית המסך אך הפעולות דומות. מעבר מהיר בין יישומים היה מתבצע באמצעות החלקה מלמטה למעלה, עצירת האצבע על המסך והמשכת ההחלקה כלפי היישום הרצוי. בעוד שכדי לחזור צעד אחד אחורה היינו צריכים להחליק מחלקה התחתון של התצוגה בצד ימין או שמאל, זאת לעומת החלקה מהצדדים.

אפליקציה חדשה התווספה לממשק המשתמש שלנו מיד לאחר העדכון, וזו נקראת “מקום למשחקים“. האפליקציה מרכזת במקום אחד את כל המשחקים הנמצאים במכשיר שלכם ומתירה גישה נוחה אליהם תוך הטבות כמו ניטור הזמן ששיחקתם בכל משחק, הגעה עם אפשרויות מיוחדות כמו מענה לשיחה באמצעות הרמקול כאשר אתם בזמן משחק דרך האפליקציה החדה, שינוי אופן הצגת ההתראות, שיפור תצוגת המשחקים כך שחלקים מוארים וחשוכים יוצגו בצורה טובה יותר ואף שיפור משוב המגע במשחקים נתמכים.

יחד עם השינויים הללו, וואן פלוס שדרגה את פיצ’ר ה-Ambient Display כך שזו תציג מידע מפורט יותר בזמן הצגתה. לדוגמה, כעת ניתן לראות במבט מהיר מה הוא השיר המתנגן ברקע לצד אירועים קרובים, להציג הודעה מוגדרת מראש, לשלוט בצבע אפקט ההתראות לו וואן פלוס קוראת “Horizon Light” ועוד.

פיצ’ר מבוקש אשר היה חסר מזה זמן לא קצר במכשיר הוא חסימת הודעות באמצעות מילות מפתח. עד כה היה ניתן לחסום רק את השולח של הודעות הספאם, אך לא היה ניתן לפתור את הבעיה מהשורש עקב העובדה שבמידה וחסמתם מספר אחד, הרבה אחרים יצוצו מיד אחרי.

עם העדכון לאנדרואיד 10 וואן פלוס הוסיפה את האפשרות לחסום הודעות באמצעות מילים שנמצאות בהן דרך גישה אל אפליקציית ההודעות, לחיצה על שלוש הנקודות בצד השמאלי והעליון, בחירה ב-“ספאם”, לחיצה על גלגל השיניים, בחירה ב-“חסום באמצעות מילת מפתח” ולחיצה על הפלוס שמאפשר לכם להתחיל להוסיף מילים שיחסמו את ההודעה מלהגיע אליכם.

ביצועי המצלמה לאחר עדכון אנדרואיד 10

העדכון החשוב האחרון אשר הגיע במסגרת אנדרואיד 10 ל-OnePlus 7 Pro הוא שיפור לביצועי המצלמה. מלבד לכתוב כי איכות התמונה שופרה, וואן פלוס לא הרחיבה במיוחד באלו מובנים, אז יצאנו לצלם מספר תמונות וחזרנו עם מסקנות ברורות למדי. לאחר העדכון התמונות הגיעו עם פירוט טוב יותר בתמונות תקריב, זאת בשעה שהטמפרטורה המקיפה את התמונות נוטה להיות חמה יותר מהטמפרטורה הקרירה שליוותה את הצילומים לפני כן.

עם זאת, חשוב לציין כי הרגשנו ירידה בביצועי הסוללה בימים האחרונים, אך זה הוא דבר אותו אנחנו רואים בדרך כלל לאחר עדכון תוכנה כשבדרך כלל הדבר חוזר לכפי שהיה כשבוע-שבועיים אל תוך השימוש.

במידה וברשותכם מכשיר מסוג OnePlus 7 Pro ועוד לא קיבלתם את העדכון לאנדרואיד 10, נמליץ לכם לפני הכל לגשת להגדרות > מערכת > עדכוני מערכת ולבדוק פעם נוספת האם הוא נמצא שם. אם מתברר שלא, צפו לקבלו במהלך השבועות הקרובים.

השוואת מפרטים