Alfawise S60 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Alfawise S60 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Alfawise S60 Pro – מנקה חלונות רובוטי

עבודת הניקיון השוטפת הפכה פשוטה הרבה יותר עם כניסתם של הרובוטים השואבים לסביבה הביתית, אך הטרנד של פישוט הדרכים לניקוי הבתים לא עצר שם. הרובוטים השואבים זוכים לפופולריות רבה וכבר הספיקו לקבל ייעודים שונים, בהם גם רובוטים המסוגלים להידבק לחלונות שלנו כדי לנקות אותם במקום שנעבור חלון חלון עם היד וסמרטוט רטוב.

ה-Alfawise S60 Pro הוא בדיוק רובוט כזה, שמיועד לניקוי החלונות. האם זהו כלי שמספק ערך רב וחיסכון בזמן שלנו בעודו מנקה עבורנו עוד חלק בבית? קיבלנו את הרובוט מנקה החלונות לסקירה מאתר Gearbest וניסינו להבין האם הוא באמת יכול לשמש כתחליף לעבודה הידנית.

פשוט לתפעול, אך דורש השגחה

מנקה החלונות הרובוטי Alfawise S60 Pro מגיע עם צורך להרכבה, אך זו פשוטה למדי. ישנם שני גלגלים ניתקים אליהם נצמיד מטליות ניקוי וישנו חוט ביטחון להגנה נגד נפילות, עליו ארחיב בהמשך. החיבור של כל החלקים פשוט וקל להבנה וכך גם דרך השימוש ברובוט עצמו לשם ניקוי. לצד הרובוט תמצאו גם בקבוק לריסוס מים וטבליות ניקוי (הבקבוק מגיע באריזה, טבליות ניקוי לא) ושלט רחוק המשמש לתפעול הרובוט.

לאחר הצמדת הגלגלים והמטליות לרובוט, כל שנדרש הוא לחברו לחשמל באמצעות כבל ארוך במיוחד שיאפשר לרובוט להגיע גם למקומות הרחוקים יותר משקע החשמל, להפעיל את הרובוט ולהצמידו לחלון לפני מתן ההוראה לתחילת העבודה. הפעלה של הרובוט תפעיל את מנגנון שאיבת האוויר שלו, זה גם יאפשר לו להיצמד לחלון מבלי ליפול.

השאיבה עצמה די פשוטה וסטנדרטית. יש להצמיד את הרובוט לחלק העליון של החלון ועם תחילת העבודה הוא יחל לרדת מטה אט אט תוך שהוא מנקה את החלון – תחילה מצד לצד ולאחר מכן בירידה קלה מטה והמשך הניקיון לחלק הבא של החלון. עם סיום העבודה, הרובוט יעצור, אך לא יכבה את עצמו – הוא ימתין לכם עד שתגיעו לכבותו או להעבירו לחלון הבא.

Alfawise S60 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Alfawise S60 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אחד הדברים הנוחים ביותר בשואבי האבק הרובוטים הוא שאפשר להניח להם לעשות את שלהם בזמן שאנחנו עושים את שלנו. הרובוטים השואבים ידרשו מאיתנו לשחרר אותם מפעם לפעם כשיתקעו, אבל אין זו דרישה שגורמת לנו לעמוד מעליהם כל העת ולהשגיח.

מנקה החלונות הרובוטי של Alfawise נועד גם הוא לפנות אותנו מהעיסוק של ניקוי החלונות, אך בשונה מהרובוטים השואבים, דווקא כאן דרושה השגחה. ברגע שנצמיד את הרובוט לחלון וניתן את פקודת תחילת העבודה, הרובוט יתחיל לבצע ולא ידרוש את התערבותנו אלא אם הוא נתקע. אך בשונה מרובוטים השואבים לנו את הרצפה, מנקה החלונות לא יכול פשוט להפסיק לעבוד – הוא דבוק לחלון והפסקת העבודה (כלומר, ניתוק מהחשמל או כיבוי הרובוט) משמעה נפילתו מטה, מה שעשוי לפגוע ברובוט.

בנוסף, הרובוט מסוגל לנקות חלון אחד בכל עת ולא מסוגל לעבור בין חלונות, כך שעליכם יהיה לבצע את המעבר הזה בין חלון לחלון בעצמכם.

על כן, נדרשת השגחה מסוימת על הרובוט, פחות מחשש נפילה אירעית ויותר בשל העובדה כי עבודת ניקוי חלון, גם כשמדובר בחלונות גדולים מאוד, לא תדרוש יותר מ-10 דקות עבודה לפני שנידרש לגשת לרובוט, לשלוף אותו מהחלון הנקי ולהעבירו לחלון הבא שדורש ניקיון בבית. הפסקות של כ-10 דקות בין ניקוי חלון אחד לזה שיגיע אחריו הן קצרות למדי ולא ממש מאפשרות לנו לגשת ולבצע משימות אחרות בשקט.

עבודת תחזוקה

בין ניקיון של חלון אחד לשני יש לשים לב שהמטליות הנצמדות לגלגלי הרובוט המנקה נקיות. מטליות מלוכלכות מאוד עשויות לגרור לכלוך על החלון שתנסו לנקות, ובמקרי קיצון הלכלוך עשוי גם להציג שריטות קטנות על החלונות לאחר השימוש. יחד עם ה-Alfawise S60 Pro תקבלו באריזה 6 זוגות מטליות, כך שתוכלו להחליף ביניהן, אך ניתן גם לשטוף את המטליות, לייבש ולעשות שימוש חוזר.

בחודשים בהם בדקתי את המוצר, השתמשתי בשתי מטליות בכל ניקוי. לאחר ניקוי מספר חלונות, החלפתי למטלית נקייה בעוד את השנייה שטפתי במים ושמתי לייבוש. אם תדאגו לנקות את המטליות לאחר כל שימוש ולא להשאירן מלוכלכות לאחר סיום העבודה, איני רואה צורך אמיתי בהחלפה שלהן לחדשות, אלא אם כן התבלו או שנצמד אליהן לכלוך שלא ניתן לנקות ועשוי לפגוע בעבודת הניקוי הבאה.

מעבר לכך לא נדרשה עבודת תחזוקה לרובוט. כן תצטרכו לגשת לחנות חומרי ניקוי כדי לקנות טבליות ניקוי אם תרצו לרסס גם מעבר לרק מים לשימוש בניקוי החלונות שלכם.

Alfawise S60 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Alfawise S60 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ומה אם יפול לי?

אחד החששות הגדולים בשימוש במוצר כמו מנקה חלונות רובוטי הוא חשש הנפילה. הדרך בה הרובוט נצמד לחלון די סטנדרטית, באמצעות מנגנון שאיבת אוויר שמאפשר לו להידבק לחלון בחוזקה. ועדיין – ישנם מקרי קיצון בהם עשוי להיות חשש מנפילה.

עבור אותם מקרי קיצון, ישנם שני מנגנוני הגנה – הראשון מגיע בדמות סוללה המובנית בגוף המכשיר, זו מאפשרת את המשך פעולתו גם במידה ולא מתקבל זרם חשמלי לרובוט, נניח במקרה של הפסקת חשמל. הסוללה תקנה לכם עד 30 דקות של המשך עבודה לפני שפעולת היניקה תיפסק והרובוט יפול מהחלון. זה עובד וזה עובד טוב וגם בניתוק מהחשמל הרובוט ימשיך להיצמד לחלון, ישמיע צלילי אזהרה ולא יפול עד שתכבו אותו או שייגמר המיץ בסוללת הגיבוי המובנית.

מנגנון ההגנה השני הוא די ארכאי – מדובר בחוט ביטחון שמוברג לגוף המכשיר ומאפשר לכם לאבטח אותו עם קשירה של החוט למשהו חזק בבית שיחזיק את הרובוט במידה וייפול. החוט הזה מיועד לטעמי יותר למניעת נפילתו של הרובוט בעת ניקוי החלונות החיצוניים של הבית, כדי למנוע נפילה של הרובוט מקומה גבוהה החוצה – הוא ארוך מאוד, כך שלא יפריע לפעולתו השוטפת של הרובוט, אך ניתן לקפלו אם אתם רוצים לאבטח את השואב גם בשאיבת חלונות בתוך הבית.

החוט הזה עובד היטב, אף החשש כי משקלו המשמעותי של הרובוט עשוי לקרוע את החוט במכה הראשונה. בניסיונות הנפילה שעשיתי לו בניקוי חלונות מחוץ לבית הוא החזיק את הרובוט היטב, אולם לא מדובר בפתרון מושלם. הרובוט בעל המשקל הכבד עשוי לפגוע בחלון של שכנים מלמטה או סתם בקיר הבניין ולגרום נזקים קלים לעצמו או לחלונות של השכנים. לאחר אחד מניסיונות הנפילה הבחנתי בשריטה קטנה על הרובוט שהשתפשף על קיר הבניין ובכך הסתיים כל נזק שנתקלתי בו בבדיקות הנפילה שביצעתי.

Alfawise S60 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Alfawise S60 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

השורה התחתונה

מנקה החלונות הרובוטי עושה בדיוק מה שהוא מבטיח לעשות ומנקה לכם את החלונות באופן אוטומטי, אך הוא מגיע עם מגבלות המונעות מאיתנו את פינוי הזמן שלנו בזמן שהרובוט מנקה. נדרשת העברה ידנית של הרובוט מחלון לחלון ושחרורו במידה ונתקע לעיתים בפינות.

עבור ניקוי חלונות רגילים בבית, אלו שאתם מסוגלים להגיע אליהם בקלות עם מטלית לניקוי ידני, איני רואה צורך ברובוט. היתרון שלו הוא בהגעה למקומות הבעיתיים – חלונות מאוד גבוהים, חלק חיצוני של חלונות שקשה או בלתי אפשרי להגיע אליו עם היד, ומעבר לכך – מדובר במוצר המבצע את עבודתו באיטיות גדולה לעומת מה שתוכלו לעשות באופן ידני.

מחיר: 150 דולר (כ-615 שקלים בתוספת מע"מ ביבוא אישי).

מה אהבנו?

  • מנקה היטב את החלונות שקשה להגיע אליהם
  • מנגנוני אבטחה מוצלחים
  • פשוט לתפעול ותחזוקה

ומה לא?

  • דורש חיבור תמידי לחשמל
  • פעולת ניקוי ארוכה בהשוואה לניקוי ידני
  • דורש השגחה

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות