הסוף: Valve סוגרת את השאלטר על ה-Steam Controller

מבט מלמעלה על בקר ה-Steam Controller בקר Steam Controller (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בקר השליטה הייחודי של Valve, ה-Steam Controller, הגיע לסוף דרכו. החברה אישרה כעת כי הבקר כבר יצא מפסי הייצור, ואחרי שייגמר המלאי הנוכחי – Valve לא מתכננת לייצר עוד יחידות. החברה יצאה גם במכירת חיסול במסגרת סייל הסתיו הגדול ב-Steam, שבו היא מציעה את הבקר במחיר מצחיק של חמישה דולרים בלבד (הנחה של 90%). המלאי נחטף במהירות.

ה-Steam Controller הוא בקר שליטה ייחודי שניסה לגשר על הפער שבין בקרי השליטה של הקונסולות, המאפשרים נוחות משחק על הכורסה בסלון, לבין הדיוק והגמישות של מקלדת ועכבר, מהם נהנים שחקני המחשב האישי. מלבד הג’ויסטיק והכפתורים הסטנדרטיים, הבקר הגיע גם עם משטח מגע מיוחד המאפשר לדמות שימוש בעכבר, ומשוב רטט מתקדם. Valve הדגימה את הבקר בשימוש במשחק אסטרטגיה וניהול, כמו Cities Skylines, בהם קשה לשחק עם בקר שליטה רגיל.

הבקר המוגמר פילג את קהל השחקנים. מצד אחד, היו אלה שרכשו את הבקר ומצאו בו תחליף אמיתי לבקר שליטה, גילו כי הם שולטים במחשב באופן נהדר בעזרתו, וכי הוא מאפשר להם להתאים אישית את חווית המשחק באופן חסר תקדים – שדרוג אדיר לבקר השליטה הסטנדרטי של הקונסולות. מצד שני, אחרים טענו כי קשה ללמוד להשתמש בו, כפתורי הכתף שלו נשחקים במהרה, משטח המגע לא מחליף ג’ויסטיק אנלוגי באופן מספק, וכי הוא נותן תחושה של פסטיק זול למגע.

כך או כך, לאחר ארבע שנים של משחקים, ה-Steam Controller מגיע כעת לסוף דרכו. בהודעה שמסרה החברה ל-The Verge נאמר כי הבקר לא יחזור לפסי הייצור בקרוב, וכי המלאי הנוכחי הוא ההזדמנות האחרונה לרכוש לעצמכם את הבקר המדובר. עם זאת, במקומות שונים בעולם הבקר כבר אזל מהמלאי.

השוואת מפרטים