מפעל LG בקוריאה (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

חזון הבית החכם לפי LG

| יום שלישי, 17 בדצמבר 2019, 13:30 | טורים אישיים

בדומה לחברות טכנולוגיה רבות אחרות, גם LG הקוריאנית רואה את העתיד של הבית שלנו כחכם הרבה יותר ממה שהוא כיום עם יותר ויותר מוצרים חכמים שיכנסו לבית שלנו ויהפכו ממוצרי נישה למוצרים שגרתיים לחלוטין שיהיו נפוצים בכל בית. בביקור במפעל LG בקוריאה שערכתי לאחרונה, ניסיתי להבין לאן מכוונת החברה בכל הנוגע לתחום הבית החכם.

בעוד חלק מהמשתמשים יגידו שאולי מדובר בהגזמה וכי יקח זמן רב עד שנקבל פתרונות בית חכם שיהיו נפוצים באמת, ניתן לקחת את הדוגמה הכי פשוטה ונפוצה כיום – הטלוויזיה החכמה. בעוד שבשנים הקודמות טלוויזיות חכמות היו פחות נפוצות, קשה למצוא היום טלוויזיה שהיא לא "חכמה", החל מטלוויזיות שמשלבות מערכת הפעלה מובנית שמציעה למשתמשים מגוון אפשרויות שלא היו זמינות קודם לכן ועד היכולת להפעיל עוזרות קוליות ישירות מהטלוויזיה.

העתיד צפוי להיות דומה גם עבור מוצרי בית חכמים אחרים, בין עם מדובר על מכונות הכביסה שכבר הפכו לחכמות יותר עם הצגת ה-AI DD של LG ועד מקררים, מזגנים ועוד. בדומה לטלוויזיות, גם המגזר הבא שמקבל את היכולות החכמות החדשות מגיע מתחום מוצרי הפרימיום של החברות, כשבמקרה של LG מדובר על משפחת מוצרי ה-LG SIGNATURE, קו מוצרי הפרימיום של החברה.

מוצרי LG SIGNATURE (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

לפי LG, היכולות המתקדמות שאפשר למצוא כבר היום במוצרי ה-LG SIGNATURE יחלחלו בעתיד גם לסדרות זולות, מה שיהפוך אותן לנפוצות יותר. LG בחרה שלא לכוון נכון להרגע את מוצרי הבית החכם לשוק הנמוך, מה שמאפשר למותגים זולים יותר מרווח פעולה בשנים הקרובות בזמן שהטכנולוגיה תזלוג למטה מחוץ לקו הפרימיום של LG.

עם זאת, ישנן 2 בעיות גדולות בנושא הבית החכם בהן LG תצטרך להתמקד עם התפתחות תחום הבית החכם:

אבטחה – בדומה לכל העולם הדיגיטלי, ככל שאנו מכניסים יותר אביזרים חכמים לבית כך גדלה האפשרות של גורמים זדוניים לפרוץ אליהם ולקבל את המידע האישי שלנו, כאשר הבית החכם יאפשר להם לגשת יותר קרוב לעולם הפיזי שלנו מאשר שהם היו יכולים קודם לכן.

LG צפויה להשקיע אמצעים ומשאבים רבים על מנת להבטיח כי המידע האישי שלנו שעובר במוצרי הבית החכם השונים יהיה מוגן בפני גישה לא מורשית על ידי גורמים זדוניים ולאפשר למשתמשים שקט נפשי בזמן השימוש במוצרי הבית החכם.

תאימות – בעוד מוצרים של יצרן מסויים יודעים לעבוד היטב עם מוצרים אחרים של אותו יצרן, אי אפשר לצפות ממשתמש להתחייב ליצרן בודד. גישה זו מחייבת שיתוף פעולה בין יצרנים שונים על מנת ליצור אפשרות לקשר בין המכשירים החכמים השונים.

LG הצהירה כי היא אכן פועלת בשיתוף פעולה עם יצרנים אחרים על מנת לתת למשתמשים את חווית השימוש הטובה ביותר עם מוצרים ממגוון יצרנים שונים, ולא רק מבית LG, כאשר כבר היום ניתן למצוא תמיכה בעוזרות קוליות מרובות דוגמת אלקסה של אמזון ו-Google Assistant של גוגל שמאפשרות ממשק נוח ורחב בעבור המשתמשים עם אפשרויות שליטה גם במוצרים חכמים אחרים.

טלוויזיית LG SIGNATURE (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

אין ספק כי הבית שלנו עומד להיות חכם הרבה יותר בשנים הקרובות, אולי לא מדובר על שינוי שיגיע מהר כמו שהיינו רוצים, אך אין ספק כי הוא יגיע עם יותר ויותר יצרנים שיכנסו לתחום ויתנו מענה רחב יותר למשתמשים שיחפשו להוסיף פתרונות חכמים לבית.

*הכותב היה אורח של חברת LG בסיאול.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות