בדיקת תאי הסוללה במעבדות IBM (מקור IBM)

חברת IBM פיתחה סוללה נטענת ללא מתכות כבדות המבוססת על חומרים מהים

| יום שישי, 20 בדצמבר 2019, 13:05 | אקולוגי, טכנולוגיה
תגיות: IBM, סוללה

IBM חשפה טכנולוגיות סוללות חדשה נטולת מתכות כבדות המגיעה ממעבדות המחקר של החברה. הטכנולוגיה החדשה מחליפה את המתכות הכבדות הנמצאות בסוללות מודרניות בחומרים המופקים ממי ים, מה שהופך את הטכנולוגיה לנקיה ובטוחה הרבה יותר לסביבה לעומת הטכנולוגיה הקיימת ועם סיכון נמוך בהרבה להתלקחות.

הסוללה החדשה אותה פיתחה IBM משתמשת ב-3 חומרים יחודיים אותם החברה פיתחה, אלו מופקים ממי ים רגילים, מה שמונע פגיעה בסביבה גם במהלך ייצור הסוללה וגם בסוף חיי הסוללה, זאת בניגוד לסוללות הליתיום-יון המודרניות שנמצאות בשימוש החל ממכשירים סלולריים ועד כלי רכב חשמליים, כל זאת ללא ירידה בביצועי הסוללה.

טכנולוגיית הסוללות החדשה צפויה להיות זולה יותר בהשוואה למתחרים מאחר והיא איננה משתמשת במתכות כבדות היקרות לייצור והיא תומכת בטעינה מהירה המאפשרת טעינה של 80% מהסוללה בפחות מ-5 דקות. מבחינה טכנית, הסוללה החדשה תאפשר צפיפות הספק של יותר מ-10KW/L וצפיפות אנרגיה של יותר מ-800Wh/L, כאשר יעילות הסוללה תעמוד על יותר מ-90% לפי בדיקות החברה.

מעבדת הפיתוח IBM (מקור IBM)

בעולם שעושה יותר ויותר שימוש בסוללות בחיי היום יום, טכנולוגיית הסוללות החדשה של IBM יכולה לפתור בעיות רבות הקשורות לייצור הסוללות וההשפעות שלהן על הסביבה. בעוד יעברו ככל הנראה מספר שנים עד שנוכל לראות מוצר מסחרי המבוסס על הטכנולוגיה החדשה, הפרסום של IBM מציג את היכולת הטכנולוגית לעתיד וסביבה נקיים יותר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות