לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

תחליף לשירותי גוגל? Huawei משיקה מקבץ אפליקציות ושירותים משלה

בזמן שבלשכת הסחר האמריקאית ובלשכת הנשיא טראמפ מתעקשים על כך שחברת וואווי (Huawei) מהווה סיכון לביטחון הפרטיות של תושבי ארה"ב וממשיכים להחיל חרם אשר מונע מגוגל למכור לה שירותים ואפליקציות הדרושים בתפעול השוטף של טלפונים ומכשירים נוספים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד, בוואווי לא ממתינים לפתרון, אלא מנסים להציג חלופות כמה שיותר מהר.

שירותי גוגל וואווי עכשיו בטלפון הקרוב אליכם

החברה החלה לפעול במספר מישורים בנושא, האחרון בהם כלל השקה של Huawei Mobile Services (ר"ת HMS) – מקבץ אפליקציות החיוניות לתפעול מכשירי הטלפון אותם היא משווקת, זאת כתחליף עתידי לחבילת האפליקציות Google Mobile Services (ר"ת GMS) המגיעות עם מכשירי אנדרואיד באופן מובנה וכוללות את אפליקציית החיפוש של גוגל, אפליקציית המייל Gmail, יוטיוב, דפדפן כרום, מפות, גוגל דרייב וחנות האפליקציות Play.

ההשקה בשלב זה הינה מצומצמת ותתקיים במולדתה של החברה בסין בלבד, אם כי דיווחים מהודו מעידים כי החברה בוחנת השקה גם בשוק זה. סין הוא שוק בו לוואווי נתח גדול מאוד של משתמשים שיכולים לעזור לה בהשקה הראשונית לפני שתבחן השקה משמעותית יותר במדינות נוספות בעולם.

ה-HMS של Huawei מתחקים אחר חבילת השירותים אותה מציעה גוגל למכשירי אנדרואיד, כאשר בראשם ישנו חשבון משתמש Huawei ID שעשוי להוות תחליף לחשבון גוגל הקיים כיום על כל מכשיר אנדרואיד. לצד זה נוכל למצוא גם את App Gallery, חנות האפליקציות האלטרנטיבית של Huawei ל-Google Play, אשר קיימת על מכשיריה מזה זמן מה וקיבלה לאחרונה רוח גבית דרך השקעות גדולות שנועדו לעודד מפתחי אפליקציות להמיר את אפליקציות האנדרואיד הקיימות שלהם בחנות ה-Play של גוגל ולצרפן לחנות שלה.

Huawei Mobile Services

תמונה: Huawei

אפליקציות נוספות שיגיעו כחלק מה-HMS יכללו אפליקציות מוסיקה וסרטוני וידאו, ארנק (תחליף ל-Google Pay), חנות להורדת ערכות נושא לשינוי אופי ממשק המשתמש ומגוון אפליקציות נוספות, בהן חייגן טלפון, הודעות SMS, פתקים, אנשי קשר, לוח שנה, רשמקול ושירותי רשת, עבור כולם יתאפשר גיבוי בשירותי הענן של החברה, גם הם יהיו זמינים כחלק מחבילת השירותים ה"חדשה" של החברה.

אף שחבילת השירותים נועדה לשמש כתחליף אפשרי לשירותיה של גוגל, שאינם זמינים בשלב זה עבור החברה לצורך שיווק מכשירים חדשים, האפליקציות והשירותים שיהיו חלק מה-HMS כבר קיימים על מכשיריה של Huawei כיום והגיעו עד כה לצד האפליקציות והשירותים שמציעה גוגל על גבי אנדרואיד.

פרט לחבילת האפליקציות מתכננת Huawei גם חבילת שירותים נוספים שיקבילו לאלו אותם מציעה כיום גוגל, בהם שירותי אבטחה למכשיר הכוללים סריקת אפליקציות המגיעות לחנות ה-App Gallery, שירות הקשור לתחום המשחקים ועוד.

ההפסד כולו של גוגל

גוגל אמנם לא אחראית על ניתוק היחסים עם Huawei, אך הנתק הכפוי הזה עשוי לפגוע בה יותר מכל. Huawei היא כיום אחת מהשחקניות המשמעותיות בעולם בתחום הטלפונים החכמים בכל הנוגע בכמות המכשירים שלה הנמצאים בשוק. מנכ"ל וואווי התבטא לאחרונה בתקשורת הסינית וציין כי הוא מצפה שהחברה תסגור את שנת 2019 עם כמות משלוחי טלפונים שעומדת על 230 מיליון, מספר שרק סמסונג הקוריאנית עדיין מסוגלת להתמודד עימו.

פוטנציאל לכמות כה גדולה של מכשירים שיגיעו מידי שנה ללא חבילת השירותים של גוגל עשויים לפגוע בה באופן משמעותי. חנות האפליקציות של החברה היא בסיס הכנסות נאה לגוגל, שגובה ממפתחיה אחוזים על כל מכירה של אפליקציה ומכירות בתוך אפליקציות, כאשר דרך מנוע החיפוש מנגישה החברה למשתמשים בטלפונים גישה לתוצאות חיפוש, אך גם לפרסומות, הן מנוע ההכנסה הגדול ביותר של החברה כיום.

הוסיפו לכך נתונים שאוספת החברה מאפליקציית המייל או שירותי המפות על מנת להתאים את הפרסומות בדרך הטובה ביותר למשתמשים ודרך כך לגבות תשלום גבוה יותר ממפרסמים, וקיבלתם פספוס פוטנציאלי גדול מאוד בהכנסות החברה ממשתמשים שיחליטו לרכוש את מכשיריה של וואווי בעתיד בו חבילת ה-HMS תחליף את ה-GMS של גוגל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות