ארגון Wi-Fi Alliance הכריז על תקן ה-WiFi 6E בתוספת תדר 6GHz

סימון תקן WiFi 6 סימון תקן WiFi 6

ארגון הגג של תקינת ה-WiFi העולמית, ה-WiFi Alliance, הכריז על שדרוג לתקן ה-WiFi 6 בשם WiFi 6E. מדובר בתקן חדש המוסיף תמיכה בתדר ה-6GHz שהפך להיות זמין בעבור תקן ה-WiFi, ויצטרף לתדרי ה-2.4GHz ו-5GHz הנמצאים בשימוש כיום.

השינוי הגדול בתקן ה-6E החדש הוא העובדה שמדובר על טווח תדרים “נקי” לגמרי, בניגוד לתדרי ה-2.4GHz ו-5GHz אשר נמצאים בשימוש גם על ידי תקני ה-WiFi הקודמים שיוצרים הפרעות לשידור. בלוק התדרים החדש צפוי לאפשר 14 ערוצי 80MHz נוספים ו-7 ערוצי 160MHz שיאפשרו תעבורת אינטרנט מהירה לשימושים דוגמת הזרמת מדיה ויישומי מציאות מדומה ורבודה.

התקן החדש ישמור על כל היתרונות של תקן ה-WiFi 6 המקורי, כאשר השינוי העיקרי, כאמור, הוא התמיכה בטווח תדרים גדול יותר לעומת תקני ה-WiFi הקיימים, שיפור שהתאפשר לאחר שרשות התקשורת הפדרלית (FCC) בארה”ב החליטה לשחרר את טווח התדרים מוקדם יותר השנה.

תכונות תקן ה-WiFi6 (מקור WiFi)

תקן ה-WiFi 6E החדש צפוי להיכנס לשימוש במהלך 2020 עם שינויי הרגולציה בעולם ושילוב על ידי יצרני המכשירים השונים.

תקן ה-6E החדש משדרג את תקן ה-WiFi 6 בעיקר בזכות המעבר לתחום תדרים שאינו נמצא בשימוש, מה שנותן לו מרחב עבודה גדול יותר להעברת מידע. שאלה אחרת נוגעת לשימוש בתקן החדש בישראל והאם תחום תדרי ה-6GHz פנוי.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים