הוכרז: OnePlus Concept One – עם פילטר ND מובנה ומצלמות נעלמות

לאחר שסיפרה לנו על קיומו של הסמארטפון במהלך חודש דצמבר ואל תוך חודש ינואר, חברת וואן פלוס (OnePlus) הציגה כעת את מכשיר הקונספט הראשון שלה תחת השם OnePlus Concept One. כפי ששמו של המכשיר מעיד עליו, זה הוא קונספט בלבד ללא צפי יציאה לשוק, כך שבין אם התחברתם לרעיונות שהחברה הציגה או לא, המכשיר לא יהיה ניתן לרכישה בזמן הקרוב.

מכשיר ה-OnePlus Concept One הוא למעשה ה-OnePlus 7T Pro מתחת למכסה המנוע, אך עם הקונספט החדש החברה בחרה להתמקד במה שנמצא מעל למכסה המנוע. ראשית, נמצא כאן את מערך הצילום אשר מסוגל להסתיר את עצמו באמצעות שימוש בזכוכית אלקטרו-מגנטית המעבירה דרכה זרם חשמלי ובכך נשיג את המראה הנעלם של מערך הצילום.

בשלב הזה של השנה בו סמארטפונים משתמשים בעיקר ב-3-5 מצלמות בחלקם האחורי לא בהכרח נמצא לכך שימוש משמעותי, אך בהמשך השנים, וברגע שנגיע לסמארטפונים המכילים יותר ויותר מצלמות בחלקם האחורי, אשר מכערות את העיצוב, נגלה יתרון וביקוש לזכוכית שכזו, המסוגלת להסתיר כמעט לחלוטין את כל המצלמות הנמצאות במכשיר ולהעניק לו מראה חלק ונקי. את ההשראה לעיצובו של המכשיר קיבלה החברה משיתוף הפעולה שלה עם מותג הרכבים McLaren, אשר מציע בחלק מרכביו את הזכוכית המוזכרת לעיל כחלק מגג הרכב.

OnePlus Concept One (תמונה: McLaren/Twitter)

OnePlus Concept One (תמונה: McLaren/Twitter)

גם גב העור האחורי של המכשיר בצבע כתום-פאפאיה נלקח היישר מהצבע האייקוני של רכבי החברה, בשעה שעל מנת להעניק למכשיר מראה יוקרתי אף יותר וואן פלוס כיסתה את מסגרת הסמארטפון בזהב. כמובן שאין להסיק מכך שכל המסגרת עשויה זהב, זאת עקב העובדה שמהלך כזה היה גורם לזינוק במחירו של המכשיר, כך שוואן פלוס בחרה להשתמש רק בציפוי המעניק את המראה היוקרתי ומאפשר שמירה על תג מחיר הגיוני יותר.

לבסוף, נוכל לספר כי עקב שילובה של הזכוכית האלקטרו-מגנטית על גבי מערך הצילום אנחנו מקבלים גם פילטר ND (ר"ת Neutral Density), בעוצמה של 3 סטופים מטה. סטופ (Stop) מייצג את כמות האור המגיעה אל החיישן בצורת הכפלה פי 2 או חילוק ב-2, כך שסטופ אחד מעיד על חצי מכמות האור מטה או מעלה, 2 סטופים מעידים על חילוק ב-2 וחילוק נוסף ב-2 של כמות האור שנותרה וכך הלאה. לדוגמה, אם כמות האור שנכנסת אל החיישן במכשיר המדובר מוגדרת כ-1, אז לאחר הפעלת הפילטר בעוצמה של 3 סטופים נקבל שמינית מכמות האור בסך הכל, עקב כך שנחלק את ה-1 ב-2, לאחר מכן את החצי ב-2 ואת הרבע ב-2.

השימוש המעשי לפילטר ND במצלמות מקצועיות מתרחש כאשר אנחנו מצלמים ביום בהיר מאוד עם כמות אור נכבדת ומעוניינים במפתח צמצם פתוח (f/1.4 לדוגמה), אך כמות האור המתקבלת גבוהה מידי ושורפת את התמונה. בסמארטפונים לעומת זאת, השימוש העיקרי (כמו במצלמות) יהיה בעיקר לצילום בחשיפה ארוכה באור יום על מנת למרוח פרטים כמו צילום מפלים תוך מריחה של המים, שבילי אור באור יום ועוד.

כאמור לעיל, וואן פלוס מגדירה את המכשיר כקונספט בלבד, אך על פי פרטים שפרסמה, מכשירים העושים שימוש בטכנולוגיה הזו יוצגו כבר במהלך השנה הנוכחית.

מקורות
Youtube
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות