הוכרזה: MediaTek Dimensity 800 – מערכת שבבים לשוק הביניים התומכת ב-5G

MediaTek Dimensity 800 (תמונה: gsmarena) MediaTek Dimensity 800 (תמונה: gsmarena)

לאחר שהציגה לנו את מערכת השבבים לשוק הגבוה תחת השם Dimensity 1000, חברת מדיה-טק מתקדמת ומציגה לנו את מערכת השבבים הזולה יותר אשר מיועדת לשוק הביניים וזוכה לשם Dimensity 800. זוג מערכות השבבים משתפות לא מעט קווי דמיון ביניהן, כשגם פיצ’רים אותם יכולנו למצוא רק במערכת השבבים המיועדת למכשירי הדגל נמצאים כעת גם כאן.

עם מערכת השבבים העדכנית בסדרה מדיה-טק בעיקר רוצה להציע את האפשרות לגלוש ברשת הדור החמישי (5G) גם על גבי מכשירי ביניים זולים יותר, ועל מנת לעשות זאת היא מציעה את מערכת השבבים המדוברת המיוצרת בתהליך 7 ננו-מטר. האחרונה מורכבת מ-4 ליבות מסוג Cortex-A76 הרצות בתדר מירבי של 2 גיגה-הרץ, כשיחד איתן נקבל עוד 4 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Cortex-A55 הרצות בתדר מירבי זהה.

מעבר לכך, קווי הדמיון בינה לבין מערכת השבבים למכשירי הדגל מתחילים כאשר אנחנו רואים שגם המערכת הזו עוצבה במבנה אחד ואינה עושה שימוש במערכת שבבים במבנה סטנדרטי לצד מודם התומך ברשת הדור החמישי, אלא במערכת שבבים המכילה את המודם באופן מובנה וחוסכת בחשמל עקב כך.

MediaTek Dimensity 800 (תמונה: gsmarena)
MediaTek Dimensity 800 (תמונה: gsmarena)

לצד העובדה הזו, המערכת מציעה תמיכה גם במצבי SA/NSA המתבססים על פעילות על רשת הדור החמישי בלבד או לא, בשעה שזו מאפשרת גם תמיכה בטכניקת ה-5G CA (ר”ת Carrier Aggregation) המאפשרת הגדלה של רוחב הפס והגברה של מהירות ההורדה וההעלאה ברשת.

עוד מתחת למכסה המנוע נמצא את מערך עיבוד הבינה המלאכותית של החברה אשר נקרא MediaTek’s APU 3.0, וזה מורכב מ-4 ליבות שונות אשר עובדות על מנת ללמוד את הרגלי המשתמש. עם זאת, מערך העיבוד הנ”ל מציע גם שיפורים לאיכות התמונה כמו תמיכה ב-AI HDR, AI AF ואפשרות לצילום סרטונים ב-4K תוך שימוש בצילום מספר פריימים במקביל על מנת להעניק טווח דינמי גבוה (Video HDR).

גם כי מעבד התמונה (ISP) של מערכת השבבים תומך בהכלה של עד 4 חיישני צילום שונים, אלו יכולים להגיע ברזולוציה של עד 64 מגה פיקסל לחיישן הראשי או 32 ו-16 מגה פיקסל לזוג חיישנים שונים המגיעים לצד חיישן לאיסוף עומק. על התמונות האלה נוכל להסתכל דרך מסך ברזולוציה מקסימלית של +Full HD בקצב רענון של 90 הרץ.

את ה-MediaTek Dimensity 800 אנחנו צפויים לראות במכשירים כבר במהלך השנה הנוכחית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים