Samsung Galaxy S20 Plus 5G (תמונה: Twitter/Max Weinbach)

Samsung Galaxy S20 Plus 5G (תמונה: Twitter/Max Weinbach)

כל הפרטים על מערך הצילום, המפרט הטכני והזמינות של סדרת ה-Galaxy S20

בדרך כלל הדלפות מגיעות אלינו בטפטופים מכל מדליף בנפרד, אך הפעם 3 מדליפים שונים הציגו את המידע שבידיהם אחד אחרי השני וכך גילינו את מפרטו המלא של מערך הצילום לסדרת ה-Galaxy S20 יחד עם פרטים נוספים. בין היתר, נמצא גם את הרקעים הרשמיים של הסדרה, גדלי המסכים, הסוללות וחלקים ניכרים אחרים מהמפרט.

מערך הצילום

בגזרה הזו, סמסונג עומדת להגיש ללקוחותיה 3 מערכי צילום שונים ב-3 מכשירים. בתחילה, הדגם הסטנדרטי אשר יזכה לשם Galaxy S20 יגיע עם מערך צילום הכולל חיישן ראשי ברזולוציית 12 מגה פיקסל המיוצר על ידי סוני (IMX555), בעודו מציע גודל פיקסלים מרשים במיוחד של 1.8 מיקרו-מטר. יחד איתו נקבל חיישן נוסף ברזולוציית 64 מגה פיקסל, כשזה מיוצר הפעם על ידי סמסונג (ISOCELL S5KGW2) ומשמש לזום אופטי עד פי 3 וזום דיגיטלי עד פי 30.

החיישן השלישי במערך מגיע ברזולוציה זהה לראשון המסתכמת ב-12 מגה פיקסל, בעודו מצלם בזווית רחבה ומיוצר גם הוא על ידי סמסונג (ISOCELL S5K2LA). בנוסף לדגם הסטנדרטי, הדגם הגדול יותר אשר עונה לשם Galaxy S20 Plus יגיע עם מערך צילום כמעט זהה, אך בתוספת של חיישן לאיסוף עומק (Time of Flight) במטרה לשפר את הפרדת האובייקטים מהרקע.

Samsung Galaxy S20 Plus 5G (תמונה: Twitter/Max Weinbach)

Samsung Galaxy S20 Plus 5G (תמונה: Twitter/Max Weinbach)

המכשיר בעל מערך הצילום המסקרן מכולם יהיה ה-Galaxy S20 Ultra, בשעה שזה מגיע עם חיישן ראשי ברזולוציית 108 מגה פיקסל, חיישן משני ברזולוציית 48 מגה פיקסל, חיישן שלישי ונוסף ברזולוציית 12 מגה פיקסל המצלם בזווית רחבה וחיישן אחרון לאיסוף עומק. על פי הפרטים הידועים לנו, אחד מהחיישנים הללו יגיע במבנה פריסקופ ועתיד לאפשר זום אופטי עד פי 10 דרך חיישן ה-48 מגה פיקסל, בשעה שהזום הדיגיטלי יגיע עד פי 100.

עוד בגזרת הצילום נוכל לספר כי כל המכשירים בסדרה מגיעים עם אותה מצלמת סלפי מסדרת ה-Galaxy Note 10, ברזולוציית 10 מגה פיקסל ועם חיישן מבית סוני (IMX374). החיישן המדובר תומך בהסרטה ברזולוציה גבוהה של 4K בקצב של 60 פריימים שלנייה, כך שגם אם זה הוא אינו חיישן חדש, הוא עדיין מסוגל להוות תחרות לשאר מצלמות הסלפי שבשוק.

קטגוריית הוידאו במכשירים מעניינת אף יותר, כאשר כאן נגלה כי סמסונג מאפשרת לראשונה להסריט ברזולוציית של 8K בקצב של 30 פריימים לשנייה, אך כדי לצפות בתכנים שכאלה ברזולוציה המקורית שלהם תצטרכו מסך ברזולוציית 8K. ברזולוציה נמוכה יותר של 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה, סמסונג מאפשרת הסרטה עם ייצוב תוכנתי וחומרתי (OIS + EIS), אך ללא תמיכה ב-HDR.

לצד הדברים הללו, סמסונג מביאה את פיצ'ר ה-Zoom-In Microphone מסדרת הנוט 10 המאפשר ביצוע זום על איזור מסוים בוידאו בזמן הסרטתו ושמיעה מדויקת של הסאונד הבוקע מאותו המקום. עם זאת, אנחנו מוצאים כאן גם פיצ'רים חדשים כמו ממשק שעבר עיצוב מחדש, Smart Selfie Angle, מצבי צילום מרעננים כמו Single Take ו-Pro Video ועוד.

בהרחבה, האפשרות החדשה בהגדרות ממשק המצלמה הנקראת Smart Selfie Angle ניתנת להדלקה ולכיבוי וזו מסוגלת לזהות מתי יש יותר מ-2 אנשים בתמונה ולבצע מעבר אוטומטי למצב צילום רחב יותר. האפשרות הזו קיימת עקב העובדה שמצלמות הסלפי של סמסונג בדגמים האחרונים מצלמות באופן מובנה עם מעט חיתוך פנימה, מה שמאפשר להן להעניק זוג מצבים של צילום רגיל (עם חיתוך פנימה) או צילום מקורי המציג את הזווית המלאה. באמצעות המצב החדש, המכשיר יעבור לבד בין המצבים במידה ויש צורך בכך.

מצב הצילום הנקרא Single Take מתפקד כמעין צילום וידאו קצרצר, אך למעשה מצלם תמונות שונות במהלך הזזת המכשיר. לאחר הפעלת מצב הצילום המוזכר ולחיצה על כפתור הצילום, המכשיר יתחיל לצלם תמונות בזמן שאתה מזיזים את המכשיר מסביב לאובייקט אותו אתם רוצים לצלם, וזה יציג לכם בסוף את התמונות הטובות ביותר שנלקחו מהתהליך.

מצב הצילום Pro Video מתיר לנו גישה אל משתני הצילום שלנו גם בזמן הסרטת וידאו, דבר אותו לא יכולנו לעשות עד היום במכשיריה של סמסונג וכן ראינו אצל חברות אחרות כמו LG. מעבר לכך, עדיין נמצא פה את המצבים המוכרים לנו כמו מצב לילה, מצב Live Focus (טשטוש רקע) לתמונות או לוידאו, הילוך סופר-איטי ועוד.

המפרט הטכני

בתחילה, חשוב להדגיש כי בגזרה הזו סמסונג מתכננת להציג 5 מכשירים שונים תחת השמות Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20 Plus, Galaxy S20 Plus 5G ו-Galaxy S20 Ultra 5G. עקב כך, לכל דגם בסיסי ובינוני יהיו גם דגמי 5G וגם דגמי LTE ללא תמיכה ברשת הדור החמישי, אך דגם האולטרה יגיע בגרסה בודדת התומכת ב-5G אם תרצו בכך ואם לא.

מעבר לכך, אנחנו מגלים כי ה-Galaxy S20 יגיע עם מסך בגודל 6.2 אינץ' ועם פאנל מסוג Dynamic AMOLED, בשעה שדגם ה-Galaxy S20 Plus יצויד במסך בגודל 6.7 אינץ' עם פאנל זהה ודגם ה-Galaxy S20 Ultra יגיע עם מסך בגודל 6.9 אינץ' ועם פאנל זהה. על פי התמונות החיות שכבר הספקנו לראות, דגם ה-Galaxy S20 Plus יגיע עם חור מצלמה בחלקו העליון, וכעת ניתן לשער שכך גם יהיו דגמי האולטרה והדגם הסטנדרטי.

מתחת למכסה המנוע עתידה להריץ את דגם ה-Galaxy S20 סוללה בקיבולת 4000 מיליאמפר/שעה, וזו תיטען דרך מחבר מסוג USB Type-C. עם זאת, ה-Galaxy S20 Ultra יציע סוללה גדולה יותר המסתכמת בקיבולת של 5000 מיליאמפר/שעה, כאשר זה תומך בטעינה מהירה בהספק של 45 וואט המסוגלת להטעין את המכשיר מ-0 ל-100 תוך 74 דקות.

חלקת הביצועים של ה-Galaxy S20 Ultra מתבססת על 12 או 16 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, יחד עם 128/256 או 512 גיגה-בייט של נפח אחסון הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון עד ל-1 טרה-בייט נוספים במידה ו-512 גיגה-בייט לא מספיקים לכם. לבסוף, נאמר גם כי כל סדרת ה-Galaxy S20 החדשה תגיע עם תמיכה ב-eSIM, כך שבמדינות התומכות לא יצטרכו להשתמש בסים פיזי במכשיר.

רקעים רשמיים

על מנת לסגור את גזרת ההדלפות הגדולה הזו, הודלפו גם הרקעים הרשמיים בהם תשתמש סמסונג עם סדרת ה-Galaxy S20 ואלו ניתנים להורדה כבר עכשיו ברזולוציה גבוהה באמצעות לחיצה כאן.

זמינות

על סדרת ה-Galaxy S20 סמסונג תכריז באירוע שתערוך בסן פרנסיסקו ב-11 בפברואר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות