מותג הסלולר Pocophone הופך למותג עצמאי

Pocophone F1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

את תת-המותג פוקופון, או פוקו (Pocophone, Poco), הכרנו בשלהי אוגוסט 2018, כאשר שיאומי הפתיעה את כולם והציגה סמארטפון דגל עם תג מחיר תחרותי במיוחד שעמד על 300 דולרים. כיום, מהלך שכזה לא בהכרח יפתיע מישהו עקב התחרות שעלתה מאז עם הצגתם של מכשירים כמו ה-Redmi K20, סדרת ה-Galaxy A של סמסונג ועוד.

מאז הכרזתה של שיאומי על המכשיר הראשון לתת-המותג פוקו, לא יצא לנו לשמוע יותר מידי אודות מכשירים חדשים תחת המותג המוזכר מלבד עדכונים למכשיר הקיים. אומנם, כעת הדברים עומדים להשתנות עקב הכרזתו של סמנכ"ל שיאומי על כך שפוקופון יתפקדו מעתה כמותג עצמאי לאחר תקופה בה התקיימו כתת-מותג תחת שיאומי.

בציוץ שפרסם כתב קומאר:

מה שהתחיל כתת-מותג בתוך שיאומי, גדל והתפתח אל זהותו העצמאית. POCO F1 היה מכשיר פופולרי במיוחד. אנחנו מרגישים כי זה הזמן הנכון לתת ל-POCO לפעול באופן עצמאי

לאחר מכן, תייג קומאר את העמוד הרשמי של פוקופון בהודו, אך שם לא ניתן למצוא תיעוד נוסף לעצמאות החדשה של המותג, מלבד הפוסטים הממלאים את פעילות העמוד הרגילה. עם זאת, שמועות רבות צצו בחודשים האחרונים על קיומו של ה-Pocophone F2, אך אף אחת מהן לא הגיע ממקור מהימן אותו נוכל לפרסם בשלב זה, כך שגם מעל לשנה לאחר הכרזתו של הדגם המקורי, אנחנו עוד לא מוצאים סימנים עיקריים לקיומו של הדגם הבא בסדרה.

השוואת מפרטים