דיווח: סמסונג תחשוף יכולת מתחרה ל-AirDrop עם סדרת Galaxy S20

הגן הסגור של אפל הוא מקור למחלוקות רבות, אמנם קשה שלא להעריך את הנוחות האדירה שבסנכרון בין מכשיריה השונים שהוא מביא עימו. אחד מהרכיבים המשמעותיים ביותר באקוסיסטם של אפל היא יכולת ה-AirDrop, באמצעותה ניתן להעביר קבצים בקלות בין מכשירי אפל הקרובים פיזית זה לזה. לפי דיווח חדש של XDA, סמסונג בדרך להציע יכולת דומה שתיחשף עם מכשירי סדרת ה-Galaxy S20 החדשים.

היכולת החדשה מכונה Quick Share, ותעבוד באופן הדומה לזה של AirDrop מבית אפל. היא תאפשר שיתוף מהיר של תמונות, מסמכים וקבצים בין מכשירים קרובים, אך רק מסדרת הגלקסי. Quick Share תאפשר לכם לראות איזה מכשירים תומכים לשיתוף יש בקרבת מקום והם גם יוכלו לראות אתכם. לשימוש יהיו שני מצבים:

  • כולם – כל משתמש בעל מכשיר תומך יוכל למצוא אתכם ולשלוח לכם קבצים.
  • אנשי קשר בלבד – רק אנשי הקשר שלכם יוכלו לשלוח ולקבל ממכם קבצים.

יכולת נוספת הכלולה עם Quick Share, שאפל לא מציעה, היא העלאה זמנית של קבצים לענן בגודל של עד 1GB (ועד 2GB ביום). את קבצים אלו תוכלו להזרים למכשירים בלטפורמת ה-Smart Things של סמסונג.

יכולת שיתוף הקבצים Quick Share צפויה להיחשף לצד מכשירי סדרת ה-Galaxy S20 באירוע ההכרזה של סמסונג בחודש הבא. לפי ההערכות, היא תהיה חלק מגרסת ממשק המשתמש One UI 2.1 וכנראה תגיעה גם למכשירי סמסונג ישנים שיזכו לשדרוג לגרסה זו.

במקביל, שווה להזכיר, כי גוגל גם כן עובדת על יכולת דומה עבור כל מכשירי אנדרואיד ו-Chrome OS. לא ברור האם הפתרון של סמסונג יהיה מבוסס על זה של גוגל, אך זו לא תהיה הפעם הראשונה שהיצרנית מחליטה לפתח למכשיריה יכולות שגוגל בכל מקרה תביא לאנדרואיד בשלב מאוחר יותר.

השוואת מפרטים