מצלמת רכב MIO C328 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מצלמת רכב MIO C328 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Mio MiVue C328 – מצלמת רכב 1080P עם ממשק בעברית

| יום ראשון, 9 בפברואר 2020, 14:28 | גאדג'טי מסקר

מצלמות רכב הפכו למוצר שכיח למדי ברכבים ומספקות לנו את השקט הנפשי במספר מובנים, בין אם כדי לעקוב אחר דרך הנהיגה שלנו ולבדוק מקרוב אם נהגנו נכון, ובין אם כדי לתעד אירועים שונים בכביש שעשויים לעזור לנו להבין בדיוק מה קרה. חלק ממצלמות הרכב, כמו ה-MiVue C328 של Mio, היא גם מושא סקירה זו, מאפשרות הפעלה אוטומטית גם כשאינכם ברכב, על מנת לתעד תאונות שקרו בזמן שאינכם שם.

מה בקופסה?

הקופסה של מצלמת הרכב Mio MiVue C328 כוללת:

  • זרוע נצמדת בואקום.
  • מטען למצת הרכב עם כבל Mini USB ארוך

שימו לב! כרטיס MicroSD דרוש לשם שימוש במצלמה, אך זה אינו מגיע בקופסה.

הגדרות, חיבורים וממשק משתמש בעברית

אחד הייחודים של מצלמת ה-C328 של Mio הוא תמיכתה בממשק בכולו בשפה העברית. גישה לתפריטים השונים במצלמה ברורה מאוד, וניתן לשוטט ביניהם באמצעות כפתורים פיזיים הממוקמים בצד המצלמה. הכפתור העליון ביותר משמש לגישה לתפריטי ההגדרות, ומשם ניתן לשוטט בהם באמצעות שני הכפתורים התחתונים ולבצע את הבחירות שלנו באמצעות הכפתור הנותר.

דרך תפריטי ההגדרות תוכלו לשנות את רזולוציית צילום הוידאו בין 1080P ל-720P, לשנות את השפה מעברית לאנגלית, לבחור האם להקליט אודיו או לא, לפרמט את כרטיס הזיכרון, לבחור את זמן ההקלטה של כל מקטע צילום (דקה או 3 דקות) ועוד.

מצלמת רכב Mio MiVue C328 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מצלמת רכב Mio MiVue C328 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מלבד הכפתורים הפיזיים, ניתן למצוא על גוף מצלמת הרכב חריץ להזנת כרטיס זיכרון (microSD), עליו ישמרו ההקלטות שתבצע המצלמה, רמקול, מסך בגודל 2 אינץ' ומחבר טעינה מיושן למידי מסוג Mini-USB, אשר כאילו נלקח ממקום אחר בזמן.

חיבור המצלמה ברכב מתבצע באמצעות לוחית ואקום הנצמדת לשמשה, כאשר אל המצלמה נחבר ידית עגולה המאפשרת את סיבוב המצלמה באופן ידני לזווית הרצויה. יחד עם המצלמה מגיע גם מטען המתחבר לחיבור המצת ברכב, זה מגיע עם כבל ארוך במיוחד.

מצלמת רכב Mio MiVue C328 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מצלמת רכב Mio MiVue C328 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום ושימוש שוטף

מצלמת ה-MiVue C328 תומכת בצילום וידאו ברזולוציה של עד Full HD 1080P ב-30 פריימים בשנייה עם חיישן בעל מפתח צמצם f/2.0 המאפשר צילום בזווית רחבה של 140 מעלות. רזולוציית הצילום בהחלט מספקת ועונה על הצורך הבסיסי של המצלמה בתיעוד מה שקורה סביב הרכב, אם כי לא מדובר במצלמה בעלת האיכות הגבוהה ביותר שראינו ברכבים.

זווית הצילום מספקת גם היא ומאפשרת למצלמה לראות היטב מה שקורה מולכם, אם כי גם כאן לא מדובר במצלמה בעלת הזווית הרחבה ביותר הקיימת בשוק.

מפתח הצמצם של f/2.0 מאפשר למצלמה לעבוד גם בלילה, אך גם כאן נראה כי מדובר במינימום האפשרי. אם תעמדו מספיק קרוב לרכב שלפניכם תוכלו לתעד את לוחית הרישוי שלו, אך במרחק מסויים ממנו הפרטים כבר לא יהיו כה ברורים.

חיישן ה-G-Sensor המובנה במצלמה מאפשר לזהות תנודות ברכב כאשר אתם לא נמצאים בו ויפעיל את המצלמה במקרים אלו, על מנת לתעד פגיעות ברכב.

השורה התחתונה

מצלמת הרכב Mio MiVue C328 מציעה צילום וידאו ברזולוציית Full HD ותומכת גם באפשרות לצילום לילה. איכות הצילום בשני המקרים טובה ומספקת, אך אינה מהגבוהות שראינו בשוק מצלמות הרכב. בנוסף, מציעה המצלמה אפשרות להקלטת אודיו ומשלבת חיישן G-Sensor לתיעוד תאונות עם הרכב גם בזמן שאינכם נמצאים בו. המצלמה מציעה ממשק מלא בעברית לניווט נוח וברור, וחיבור Mini USB מיושן למדי.

מחיר: 269 שקלים דרך אתר KSP (אחריות לשנה – יבואן רשמי: רונלייט)

מה אהבנו?

  • רזולוציית וידאו גבוהה (1080P) ביום ובלילה
  • תמיכה בהקלטת שמע
  • תפריט הגדרות עם ממשק בעברית
  • אפשרות הקלטה אוטומטית עם חיישן G-Sensor

ומה לא?

  • איכות צילום בינונית
  • כבל Mini USB מיושן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות