פייסבוק משדרגת את אפליקציית מסנג'ר לילדים לשליטה נוחה יותר עבור ההורים

חברת פייסבוק (Facebook) הכריזה על עדכון אפשרויות השליטה של ההורים באפליקציית המסרים מסנג'ר בגרסת הילדים, ה-Messenger Kids, אשר מהווה חלופה לאפליקציית מסנג'ר הרגילה ומאפשרת לילדים לדבר עם חברי משפחה וחברים בצורה בטוחה עם בקרת הורים על האנשים איתם יכולים הילדים לדבר ועל השיחות עצמן.

בעוד רובנו מכירים את תוכנת המסרים של פייסבוק, המסנג'ר (Messenger), שנחשבת כיום לתוכנת המסרים השניה בפופולריות שלה אחרי וואטסאפ, עם 1.3 מיליארד משתמשים פעילים, פייסבוק השיקה למעשה גרסה נוספת למסנג'ר במהלך 2017, ה-Messenger Kids. מדובר בגרסה יעודית לילדים בעלת אפשרויות שליטה נרחבות יותר עבור ההורים, כאשר הילדים אף לא זקוקים לחשבון פייסבוק על מנת להשתמש בה.

המטרה הבסיסית של גרסת הילדים היא לאפשר לילדים להשתמש במסנג'ר על מנת ליצור קשר עם חברי המשפחה השונים וחברים המשתמשים בגרסת המסנג'ר הרגילה או גרסת הילדים, וזאת לאחר אישור מההורים האחראים על החשבון ושולטים עם אילו אנשי קשר הילדים יכולים ליצור קשר.

אפליקציית Messenger Kids (מקור פייסבוק)

השינויים החדשים באפליקציית המסנג'ר לילדים יכללו:

  • הצגת היסטוריית שיחות ואנשי קשר – הורים יוכלו לדעת עם מי הילדים שלהם יוצרים קשר ובאיזו תדירות בחודש האחרון.
  • הצגת מדיה משיחות הילדים – הורים יוכלו לעבור על התמונות והסרטונים אותם מקבלים הילדים ואף למחוק אותם מהצ'ט של הילדים במידה והם יחשבו כי מדובר בתוכן לא ראוי.
  • קבלת מידע על אנשי קשר חסומים או מדווחים – הורים יוכלו לדעת איזה אנשי קשר הילדים שלהם חסמו או דיווחו עליהם.
  • ניתוק מרחוק – הורים יוכלו לנתק באופן כפוי את חשבונות הילדים מהמכשירים השונים מפאנל הניהול היעודי.
  • הורדת מידע הילדים – בדומה לאפשרות בפייסבוק, הורים יוכלו להוריד עותק של כלל המידע על הילדים מהמסנג'ר.

בעוד גרסת הילדים של המסנג'ר אינה זמינה נכון לעכשיו בישראל, העובדה כי קיים פתרון מסרים יעודיים בעבור ילדים מעודד, אך בו בזמן יש לזכור כי מדובר על חברת פייסבוק, הידועה ברקורד בעייתי בלשון המעטה בנושא שמירת המידע של המשתמשים, על אף שהחברה מדגישה כי היא איננה אוספת ולא משתפת שום מידע מגרסת הילדים של המסנג'ר.

מקורות
Facebook
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות