התרשמות ראשונה: סדרת הדגל Galaxy S20

סדרת ה-Galaxy S20 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

רגע אחרי שנחשפו מכשירי הדגל החדשים של סמסונג בסדרת ה-Galaxy S20 באירוע Unpacked 2020 שנערך בסן פרנסיסקו, זכינו לראות ולגעת בדגמים השונים, שיעשו את דרכם לישראל באופן רשמי בחודש מרץ הקרוב.

הסדרה החדשה, כמו קודמתה, כוללת 3 דגמים, אך הפעם שינתה מעט סמסונג את השמות שהעניקה להם, כך שדגם הכניסה הוא כעת ה-Galaxy S20, דגם ה-Galaxy S20 Plus נמצא באמצע ודגם ה-Galaxy S20 Ultra, תופס את מקומו כמכשיר הפרימיום בסדרה.

השוני הבולט ביותר בין שלושה הדגמים החדשים בסדרת הגלקסי S20 הוא גודל המסך שלהם, אך הם כוללים גם שינויים ביכולות הצילום, קיבולות הסוללות והתמיכה בטעינה המהירה (45W לדגם ה-S20 Ultra ו-25W לשניים האחרים), וכן ברכיבי הזיכרון שמגיעים עימם באופן מובנה. כדי לאמוד את ההבדלים הטכניים הללו בדרך הטובה ביותר, צפו בטבלת השוואת המפרטים המצורפת מטה (ניתן לגלול אותה מצד לצד):

[compare ids=”244532,244534,244537″]

כמה גדול, ככה קטן

הטלפונים שאנחנו מסתובבים עימם הפכו לגדולים יותר ויותר לאחרונה, ומסכים בגודל 6 אינץ’, שפעם נתפסו כמפלצות, כבר לא כאלה. השוליים צומצמו, מצלמות הסלפי מצאו מקומות חדשים ואסטרטגיים, והכל כדי שנוכל לאחוז בידנו מכשיר עם מסך גדול ככל הניתן, תוך שמירה על מימדים קטנים ככל שניתן לשם נוחות האחיזה בסמארטפונים.

סדרת ה-Galaxy S20 כולה מגיעה עם מסכים בגודל העולה על 6 אינץ’, כשהקטן בחבורה הוא דגם הכניסה – הגלקסי S20, שמגיע עם מסך בגודל 6.2 אינץ’. האחיזה בו נוחה באופן משמעותי בהשוואה לשני הדגמים האחרים בסדרה, ומשקלו גם נמוך מהם באופן משמעותי. מה שהופך אותו לאטרקטיבי עוד יותר היא העובדה כי כמו שני אחיו הגדולים, גם ב-Galaxy S20 תוכלו למצוא את תצוגת ה-120 הרץ החדשה, מה שמאפשר לשמור על האיכות הגבוהה גם במסך “קטן” יותר.

לצלם בזום, עד פי 100

זום פי 100 נשמע אטרקטיבי מאוד, אך לא מדובר כאן בפונקציה שמישה יתר על המידה בטווח הזמן הרחב. מכשירים עם אפשרויות זום דיגיטלי מרשימות כבר נראו בעבר, ובסמסונג חוצים כעת קו נוסף ומגיעים אל הזום הדיגיטלי פי 100 המיוחל. זה יאפשר לכם לראות מקרוב דברים שלא תוכלו לראות בעין בלתי מזוינת, וזה נחמד – זה נחמד בשביל החוויה הזו שמוכיחה מה טלפונים מאפשרים לנו להשיג היום, ועוד יותר נחמד כשמשוויצים ביכולת הזו בפני אחרים.

אבל החלק המשמעותי יותר במצלמות החדשות אותן ציידה סמסונג בדגמי ה-S20 החדשים הוא השימוש בשלל המצלמות במקביל, יחד עם אלגוריתמי תוכנה (“AI”, אתם יודעים), כדי ליצור תמונות איכותיות ככל הניתן בזום גבוה יותר ממה שראינו עד כה במכשירים של החברה. זום פי 10, למשל, יעניק לכם תקריב משמעותי לאובייקטים שונים בתמונה, ויצליח לשמור על איכות גבוהה גם עבור חלקים מסוימים מהתמונה הכללית, וכאן נמצא היתרון הגדול ביותר ביכולות הצילום של הדגמים החדשים.

דגמי ה-S20 וה-S20 פלוס אמנם תומכים ביכולות זום נמוכות יותר בהשוואה לדגם ה-S20 אולטרה, עם זום אופטי עד פי 3 ודיגיטלי עד פי 30, לעומת זום היברידי עד פי 10 ודיגיטלי עד פי 100, אך איכות התמונות במצבי הזום שאינם המירביים עבור כל מכשיר, קולעת בדיוק לנקודה הרצויה.

Galaxy S20 Ultra (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Galaxy S20 Ultra (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בוידאו בראש הכתבה תוכלו לראות את יכולות הזום של ה-Galaxy S20 Ultra במעבר בין תמונה בזווית רחבה (זום x0.5) ועד תמונה בזום דיגיטלי פי 100.

מחירי סדרת ה-Galaxy S20

שלושה הדגמים החדשים בסדרה יוצעו בישראל לפי התמחורים הבאים:

  • Galaxy S20 במחיר של החל מ-3,499 שקלים.
  • Galaxy S20 Plus במחיר של החל מ-3,899 שקלים.
  • Galaxy S20 Ultra במחיר של החל מ-4,799 שקלים.

השוואת מפרטים