תערוכת Mobile World Congress 2020 בוטלה בעקבות וירוס הקורונה

| יום חמישי, 13 בפברואר 2020, 19:15 | טכנולוגיה, סלולר

תערוכת המובייל הגדולה בעולם, Mobile World Congress, המאורגנת על ידי GSMA נמצאה בסיטואציה לא פשוטה עם התפרצות וירוס הקורונה באסיה. רבות מהחברות המציגות הודיעו בשבועיים האחרונים על ביטול השתתפותן, מבקרים סרבו להגיע וגורל התערוכה היה בספק. הלילה (יום רביעי) התקבלה ההחלטה על ידי מארגי הכנס לבטלו השנה, זאת לאחר דיונים אינטנסיביים שהתרחשו בימים האחרונים.

לארגון ה-GSMA חוזה עם ממשלת ספרד לקיים את התערוכה בברצלונה, שמבחינתה הייתה מוכנה ומאורגנות לערוך אותה בצורה בטוחה. מנגד, כבר היה ברור שמתוך 100,000 האנשים שאמורים לפקוד אותה אחוז נכבד מאוד יבטל את הגעתו. לכן ניסו מארגני MWC 2020 לשכנס את ממשלת ספרד להודיעה על מצב חירום, זאת על מנת שיוכלו לקבל את כספי הביטוח. הממש לא נעתרה לבקשה ולמרות זאת הוחלט לבטל את הכנס.

אנדרואיד (צילום: גאדג'טי)

צילום: גאדג'טי

הגורם העיקרי להחלטה לבטל את התערוכה היה ביטולן של חברות רבות, בינהן בעלות פרופיל גבוהה במיוחד: LG, סוני, Vivo, פייסבוק, אמדוקס, סיסקו, ZTE, אינטל, אמאזון, אריקסון, Nvidia. רשימת המבטלות כלל גם חברות תקשורת מהגדולות בעולם כמו Vodafone ו-Deutsche Telekom. כאשר השחקים המרכזיים ביותר בעולם התקשורת והסלולר מחליטים לא להציג, ללקוחות פוטנציאלים אין באמת סיבה לבוא. למרות הרשימה המכובת, היו חברות שיצאו בהצהרה שהן כן מתכננות להגיע. סמסונג, וואווי, מוטורולה, שיאומי ו-Oppo הודיעו לפני הביטול שהן מתכננות להציג ב-MWC. הן גם הדגישו כי אנשיהן המגיעים מסין ימצאו בבידוד מחוץ לסין למשך שבועיים לפחות לפני הגעתם לתערוכה, זאת על מנת לוודא שאף אחד מבין העובדים נשא של הוירוס.

בין המשתתפים בתערוכת MWC 2020 היה אמור להיות גם איתי דגן, CTO בחברת טכנולוגיות תקשורת הולנדית וכתב גאדג'טי בעברו. איתי מתגורר בהולנד עם משפחתו וביקשנו ממנו לשתף אותנו בתחושות סביב התערוכה:

אוהד: האם וירוס הקורונה השפיעה על העבודה היומיומית?

איתי: התחושה בהולנד לגבי וירוס הקורונה היא שהוא רחוק מכאן ולא כל כך משפיע על היום יום. מצד שני בגללו התערוכה הכי גדולה באירופה לא נערכת השנה.

אוהד: האמנת שהתערוכה תבוטל בסופו של דבר?

איתי: בתחילה לא. אבל ברגע שהתחילו סדקים, כמה חברות קטנות וגדולות התחילו לבטל, הבנו שזה כדור שלג שכנראה לא יעצור. אין פניקה באירופה – אבל עכשיו מתחילים להבין שהוירוס שמקורו באסיה הוא גם בעיה פה – במישרין עם חולים ובעקיפין – כדוגמת ביטול תערוכת ענק חשובה כמו MWC או בכלל כלכלת אירופה.

אוהד: כמה חשובה הייתה התערוכה עבורכם?

איתי: חשובה מאוד. היינו אמורים להציג טכנולוגיה פורצת דרך בפעם הראשונה ברמה העולמית. לצערנו נצטרך לחפש הזדמנות אחרת. אנחנו עובדים על תוכניות חלופיות עם פרטנרים שלנו, מקווה שהם התקרבו לחשיפה שתערוכת כמו MWC יכלה ליצור עבורינו.

 

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות