הסוף: Essential מודיעה על הפסקת פעילותה וביטול פרויקט GEM

Essential (תמונה: Essential) Essential (תמונה: Essential)

כגודל הציפיות, כך גודל האכזבות? חברת Essential, אשר הגיחה אל עולמנו בתור סטארטאפ חומרה צעיר מתוצרתו של מייסד אנדרואיד אנדי רובין (Andy Rubin), הכריזה לאחרונה על הפסקת פעילותה באופן סופי דרך עדכון שהעלתה בבלוג האתר הראשי. דרך ההודעה חשפה החברה כי לקחה את הפרויקט האחרון מתוצרתה רחוק ככל שהצליחה, אך אינה רואה דרך בה המכשיר יוכל להגיע לשוק הפתוח.

על פי דבריה, עקב אי יכולתה בשליחת הפרויקט האחרון מתוצרתה לשווקים (וכנראה שמסיבות נוספות), הוחלט לקבל את ההחלטה להפסיק את פעילותה של החברה. בתוך כך, הפסקת פעילותה של Essential גוררת איתה את הפסקת הפעילות של השירות Newton Mail, אשר שם לעצמו למטרה להיות שירות מייל המיועד לכל הפלטפורמות עם עיצוב נקי, מהיר ועם פיצ’רים רבים.

Essential Project GEM (תמונה: Twitter/Andy Rubin)
Essential Project GEM (תמונה: Twitter/Andy Rubin)

בנוסף, מכשיר ה-Essential PH-1 יפסיק לקבל עדכוני אבטחה ועדכון האבטחה האחרון למכשיר הגיע אליו ב-3 בפברואר. כמובן, משתמשי ה-PH-1 יוכלו להמשיך ליהנות ממנו ככל שירצו, אך זה לא יקבל עדכונים נוספים והחברה שמה את כל המשאבים אותם מפתחים עצמאיים צריכים במטרה לפתח בעצמם גרסאות משלהם שירוצו על המכשיר וישמרו עליו מעודכן ללא קשר לחברה.

לבסוף, נזכיר את פרויקט GEM, אותו חשפה החברה בחודש אוקטובר האחרון, כשזה היה אמור להכניס לשוק תבנית חדשה למראה הסמארטפון המודרני, כשזה מגיע במבנה ארוך וצר במיוחד המזכיר שלט טלוויזיה. עיצובו כלל זכוכית המשנה צבעים בהתאם לתאורה, חיישן צילום בודד בחלקו האחורי, אפשרות להפעלתו באמצעות קול בלבד, אפליקציות שהגיעו עם ממשק ייחודי בשבילו ועוד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים