מכירות המשחקים בינואר: דרגון בול Z כובש את המקום הראשון, הקונסולות בירידה

| יום שני, 17 בפברואר 2020, 17:55 | משחקים

לפי דו"ח של The NPD Group, המשחק הנמכר ביותר בחודש ינואר בארצות הברית הוא Dragon Ball Z: Kakorot. מכירות המשחק בהשקה היו בין המוצלחות ביותר עבור הסדרה, וכרגע הוא נמצא רק מאחורי Dragon Ball: Fighterz ו-Dragon Ball Z: Budokai. במקום השני נמצא את Call of Duty: Modern Warfare שהודח מראש הטבלה, אך הוא עדיין אחד המשחקים הנמכרים ביותר בארה"ב ב-12 החודשים החולפים.

הדו"ח מתייחס למכירות בארצות הברית, וברובו לגבי מדיה פיזית – הורדות דיגיטליות נחשבות רק בחלק מהמשחקים והמכשירים. לכן, לא מפתיע לראות את NFL20 במקום השלישי ברשימה, היות ומדובר באחת מסדרות משחקי הספורט הפופולאריות ביותר בארצות הברית. Star Wars Jedi: Fallen Order מגיע למקום הרביעי, ובאופן מפתיע GTA V חוזר למקום החמישי וסוגר את החמישיה הפותחת.

בסך הכל מכירות המשחקים הסתכמו בהכנסות של 311 מליון דולרים. מכירות החודש היו נמוכות ב-31 אחוזים בהשוואה לינואר 2019 – כנראה בגלל שהיו פחות משחקים גדולים שיצאו השנה. בתקופה המקבילה אשתקד הושקו משחקים גדולים כמו Resident Evil 2 ו-Kingdom Hearts 3 שתרמו להכנסות באופן ניכר.

מבחינת חומרה נינטנדו קיבלה את החודש המוצלח ביותר עם ה-Switch. למרות זאת, כל הקונסולות חוו צניחה של 35% במכירות בהשוואה לינואר 2019, שיוחסה לעובדה שהדור הנוכחי עומד לפני סיום, לקראת השקת הדור הבא של הקונסולות שאמור להגיע השנה. מבחינת אביזרים, בקר ה-Xbox Elite Series 2 היה האביזר הנמכר ביותר בחודש שעבר.

בסך הכל, תעשיית המשחקים בארצות הברית הכניסה 678 מליון דולרים בחודש ינואר, אולם יש לזכור כי הנתונים לא משקפים את כל המכירות בחנויות האינטרנט ויכול להיות כי נתון זה למעשה גבוה יותר. הסכום הנ"ל מהווה ירידה של 26%, שיוחסה להיצע הדליל של משחקים חדשים, ו"דינמיקה של שלב מאוחר בחומרה" – או, במילים אחרות, סופו האיטי של דור הקונסולות הנוכחי.

זו הרשימה המלאה של 20 המשחקים הנמכרים ביותר בינואר בארצות הברית:

 1. Dragon Ball Z: Kakarot
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. Madden NFL 20
 4. Star Wars Jedi: Fallen Order
 5. Grand Theft Auto V
 6. NBA 2K20
 7. Super Smash Bros. Ultimate
 8. Mario Kart 8
 9. Ring Fit Adventure
 10. Red Dead Redemption II
 11. Minecraft
 12. Pokemon Sword
 13. Luigi's Mansion 3
 14. Star Wars: Battlefront II
 15. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 16. Need for Speed: Heat
 17. FIFA 20
 18. Just Dance 2020
 19. Mortal Kombat 11
 20. Pokemon Shield

מקורות
GameSpot
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות