אפל עשויה לאפשר שימוש באפליקציות צד שלישי באופן מובנה

לוגו אפל צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

מזה שנים שאנחנו יודעים כי אפל שומרת לעצמה את האפשרות לפתוח לינקים היישר דרך דפדפן הספארי (Safari) שמגיע עם כל אייפון, אך נראה כי הדבר עומד להשתנות, ולא רק בגזרת האייפונים. דיווח חדש המגיע דרך אתר בלומברג (Bloomberg), מעיד על כך שאפל מתכננת לשנות את המבנה ולאפשר שימוש באפליקציות צד שלישי כאפליקציות הראשיות והמועדפות עלינו לפני ספארי או Apple Music.

נכון לרגעים אלו, במידה ויש ברשותכם אייפון בכל גרסה שהיא ותקבלו קישור, האחרון יעלה דרך דפדפן הספארי ולא דרך דפדפן אחר שהורדתם מהחנות. עם זאת, הדבר גם אינו נתון לבחירתכם, עקב העובדה שאפל אינה מאפשרת שינוי של ההגדרה הזו, ובמידה וברצונכם לפתוח את הלינק בגוגל כרום, לדוגמה, תצטרכו להעתיק אותו, לפתוח את האפליקציה ולהדביק אותו שם ידנית.

Apple HomePod (מקור: יח"צ אפל)
Apple HomePod (מקור: יח”צ אפל)

דוגמה נוספת להתנהגות כזו מצד החברה היא הרמקול החכם Apple HomePod, כשזה מסוגל להפעיל מוזיקה באופן מובנה רק דרך Apple Music וללא תמיכה בשירותים אחרים, כמו Spotify. כך שבמידה ותרצו להפעיל מוזיקה דרך Spotify ולשמוע אותה דרך הרמקול, האחרון ישתמש בקליטת השיר דרך האייפון במטרה לנגן אותו ולא יבצע זאת בעצמו.

כל הדברים הללו, לטענת הדיווח, עומדים להשתנות, כאשר אפל תתיר למשתמשים לנגן מוזיקה באמצעות ה-HomePod גם דרך Spotify, לבקש ניגון שירים מ-Siri דרך Spotify ללא הצורך בציון השם הספציפי של האפליקציה ועוד. כמו כן, גם קיצורי דרך ליצירת מיילים יוכלו להיפתח ישירות דרך ג’ימייל (Gmail) לאחר לחיצה עליהם, זאת לעומת הפתיחה האוטומטית באמצעות אפליקציית המייל המובנית של אפל עד היום.

לבסוף, נוכל לספר כי במידה ואפל אכן תאמץ את השינויים הללו, סביר להניח שנראה אותם נכנסים לפועל כבר באירוע הקרוב שהחברה צפויה לקיים בחודש יוני, יחד עם ההכרזה על מערכת ההפעלה iOS 14.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים