צילום: HTC

מציאות מדומה: משפחת ה-Cosmos של HTC מתרחבת עם פאנלים מתחלפים

| יום ראשון, 23 בפברואר 2020, 14:14 | מחשוב לביש, משחקים

משקפי ה-Cosmos למציאות מדומה של HTC הושקו בשנה שעברה. המשקפיים מאפשרים להסיר את הפאנל הקדמי ולהחליפו באחד אחר, ובכך למעשה לשדרג את משקפי המציאות המדומה באופן מודולרי, עם פאנלים המאפשרים פיצ'רים שונים. כעת, HTC מנצלת את התכונה הייחודית הזו כדי להציע ליין חדש של פאנלים מתקדמים, שניתן להלביש על משקפי ה-Cosmos הקיימים כשדרוג.

את הליין החדש מוביל הפאנל המתקדם ביותר – Vive Cosmos Elite. פאנל זה זונח את טכנולוגיית העקיבה באמצעות מצלמות (Inside-Out) וחוזר למגדלורים המוכרים של ה-Vive. מגדלורים אלו מאפשרים חוויה מדויקת יותר בהשוואה לעקיבה, ומהווים שדרוג בהשוואה למכשיר ה-Cosmos המקורי שיצא כבר.

HTC תציע משקפי Cosmos עם פאנל ה-Elite במחיר 899 דולרים. החבילה תגיע גם עם המגדלורים וזוג בקרי שליטה למציאות מדומה. חבילת ה-Elite תוצע למכירה ברבע הראשון של 2020 וניתן יהיה להזמין מראש את החבילה כבר מ-24 בפברואר.

משקפי Vive Cosmos Elite. צילום: HTC

לאלו שכבר יש משקפי Cosmos החברה תציע את הפאנל בלבד (ללא רצועת ראש ומסך), עם זוג מגדלורים במחיר של 199 דולרים. בעלי משקפי ה-Cosmos יוכלו פשוט להרכיב את הפאנל החדש שלהם, להפעיל מחדש את Steam VR וליהנות מעקיבה משופרת בתמיכת המגדלורים. יש לציין כי ה-Cosmos שהושק בשנה שעברה נמכר כיום במחיר של 699 דולרים. פאנל ה-Elite יגיע כחבילת שדרוג בהמשך השנה, ברבעון השני של 2020.

משקפי Vive Cosmos Play. צילום: HTC

לצד ה-Elite, החברה חשפה דגם מוזל המיועד עבור אלו שעושים את צעדיהם הראשונים ב-VR. מדובר בדגם ה-Cosmos Play, שישתמש בעקיבת מצלמות. הדגם המוזל ישתמש ב-4 מצלמות (במקום 6 בפאנל ה-Cosmos הרגיל), כך שייתכן ודיוק העקיבה יהיה פחות מוצלח, אולם הדבר יתבטא גם בהוזלה במחירו של המכשיר. עדיין לא נחשף המחיר או תאריך ההשקה של הדגם, אולם הרעיון הוא כי תוכלו לרכוש אותו בזול, ובהמשך הדרך – אם תרצו – לרכוש פאנלים מתקדמים יותר כשדרוג.

משקפי Vive Cosmos XR. צילום: HTC

לבסוף, HTC הכריזה גם על ה-Cosmos XR. מדובר במשקפיים לשוק המקצועי ולמפתחים, המציעים פתרון של מציאות מעורבת. באמצעות שתי מצלמות נוספות שבאמצעותן המכשיר משדר לנו את מה שקורה סביבנו, הפאנל מאפשר לשלב בין המציאות הוירטואלית לזו האמיתית. מדובר על פתרון שיאפשר אפליקציות AR, ואמור להתחרות על נתח השוק של ה-Hololens מבית מיקרוסופט. HTC תשיק את ה-XR כערכת פיתוח ברבעון השני של 2020, אולם החברה לא מסרה מה יהיה מחיר הערכה.

מקורות
HTC
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות