גאדג'טי מסקר: Samsung Galaxy A71 – משלמים על המותג

Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

מכשיר ה-Samsung Galaxy A71 הוא עוד מתחרה מסקרן לסדרת ה-A של סמסונג, בה החברה החלה להשקיע רבות כבר מהשנה שעברה. עם זאת, הדגם הנ"ל לוקח צעד לאחור ובעוד על הנייר הוא נראה מרשים במיוחד, בפועל אנחנו נתקלים בלא מעט אכזבות לצד הדרך. תמחורו של המכשיר מהווה את הבעיה הראשית שלו, ואת הסיבה למה נבין בהמשך.

Galaxy A71: עיצוב ותצוגה

בגזרת העיצוב, ה-Galaxy A71 הוא אחד המכשירים היותר נעימים לעין שפגשנו. המסך נפרס כמעט מקצה לקצה, עם שוליים דקים במיוחד ביחס למכשיר ביניים, וחור המצלמה מעניק לו מראה ייחודי, אף שהיינו מעדיפים מסך נטול מגרעת לחלוטין. חלקו האחורי חלקלק למגע ועשוי פלסטיק מבריק, כשאיסוף טביעות האצבע סביל, אך ניתן להבחין בהן בקלות.

על גבי גב הפלסטיק סמסונג הטמיעה טקסטורה השוברת את קרני האור הפוגעות בה, כך שברגע שהאור מגיע אל גב המכשיר נקבל אפקט המעניק ספקטרום צבעים רחב הנשבר על גב המכשיר. גם הפסים האלכסוניים והעדינים הנמצאים על הגב מעניקים לו מראה יוקרתי, אך מבליטת המצלמה היינו מעדיפים להיפטר עקב העובדה שבכל הנחה של המכשיר על משטח הטבעת המקיפה את מערך הצילום היא זו שתקבל את המכה.

Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

מידותיו של ה-Galaxy A71 מסתכמות ב-163.3 מ"מ לאורכו, 76 מ"מ לרוחבו, עוביו עומד על 7.7 מ"מ ומשקלו 179 גרם. חשוב לציין כי המכשיר תומך במצב שימוש ביד אחת, כך שלפעמים הזדקקנו לזה עקב אורכו של המכשיר, אך משקלו טוב מאוד ואינו מכביד על היד וכך גם עוביו הדקיק. המכשיר אינו עמיד בפני מים ואבק, כך שיש להרחיקו ממגע עם אלו.

בחזיתו של הסמארטפון מככב מסך בגודל 6.7 אינץ', עם פאנל מסוג Super AMOLED Plus ברזולוציית +Full HD ובפריסה של 2400 על 1080 פיקסלים. יחס התצוגה מסתכם ב-20 על 9 ומעניק לנו מבנה ארוך למדי, כשצפיפות הפיקסלים עומדת על 393 פיקסלים לאינץ'. ההגנה על חזית המכשיר מתבצעת באמצעות זכוכית הגורילה גלאס 3, וקצב הרענון של התצוגה מסתכם ב-60 הרץ.

בשטח, הצבעים אותם התצוגה מפיקה די מאכזבים וללא ממשק הגדרות הניתן לכוונון עמוק מצאנו את עצמנו ללא יכולת לשינוי הבעיה. עקב כך, הצבעים אותם הצלחנו להציג היו מעט אפרוריים ושטוחים או חיים ועזים באופן מוגזם לגמרי. על צבעי התצוגה הצלחנו לשלוט במעט דרך ממשק ההגדרות, בו נמצא זוג מצבים הנקראים "טבעי" ו-"ססגוני" תחת "מצב תצוגה", בשעה שטבעי הוא המצב המובנה של המסך ובהפעלת מצב ססגוני קיבלנו צבעים עזים ולא מציאותיים עם אפשרות עדינה לכוונון איזון הלובן, שלא תרמה לנו במיוחד.

Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

מנגד, אין הדבר אומר כי התצוגה של ה-Galaxy A71 רעה ובלתי-שמישה, אלא שבמידה ואתם מגיעים ממכשיר בעל מסך טוב יותר הנמצא במכשיר דגל, כנראה שתשימו לב לצבעים האפרוריים בתחילה, אך תתרגלו אליהם עם הזמן. הדבר הזה יותיר אתכם עם הבעיה הקלה שכל הזמן תצטרכו לקחת בחשבון שהתמונות שתעלו לרשת יהיו מעט לא מדויקות מבחינם צבעים, עקב אי-הצגה נכונה שלהם על המסך בסמארטפון שלכם.

רמות הבהירות בתצוגה טובות, אך לא מהמצוינות ביותר בשוק אף שמדובר בפאנל מסוג Super AMOLED. הבהירות המקסימלית תעזור בהחלט לצפייה במסך מול שמש ישירה, אך זו גרמה לנו בכל פעם מחדש לרצות מעט יותר על מנת לראות בבירור מוחלט את התצוגה. בצד ההופכי של הדברים, התצוגה מסוגלת להגיע לבהירות מינימלית נמוכה במיוחד, כך שבעת שכיבה במיטה לא הסתנוורנו מהמכשיר.

ממשק המשתמש וביצועים

הממשק אשר קיבל את פנינו בעת ההדלקה הראשונית של המכשיר הינו ממשק ה-One UI 2.0, כשזה מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד 10 וכולל את גרסת Knox 3.4.1 ואת תיקון האבטחה של המערכת לחודש ינואר 2020. במהלך השימוש שלנו במכשיר הספקנו לקבל עדכון תוכנה, אך זה לא שינה אף אחד מהמאפיינים המוזכרים לעיל.

כיאה לשמו, ממשק ה-One UI 2.0 מיועד להקל עלינו את השימוש בסמארטפונים גדולים, כשהוא מוריד את התפריטים החשובים לחלק התחתון של התצוגה ומחלק את האפליקציות לאיזור תצוגה ואיזור שימוש. עקב כך, במידה ונפתח את אפליקציית ההגדרות נוכל לראות כי החצי העליון של התצוגה נלקח על ידי הכיתוב "הגדרות", בעוד שהחלק התחתון מהווה את המקום לקטגוריות השונות בהגדרות. הדבר תקף גם לאפליקציית הטלפון, ההודעות, הגלריה, אנשי הקשר, השעון והרדיו.

הממשק עצמו כולל אנימציות סבירות במהירותן, בין אם מדובר במעברים בין מסכים ובין אם מדובר בהנפשות בלחיצה על סורק טביעות האצבע. בנוסף לכך, הממשק מציע שלל הגדרות להתאמה אישית כמו רקע דינמי במסך הנעילה (החלפה אוטומטית של הרקע בכל נעילה) ושימוש במסך ה-Always-on Display, הניתן גם הוא לעיצוב עצמי.

Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

חווית השימוש במחוות עברה לנו באופן כיפי וקליל למדי, כשבהגדרות ניתן לבחור בין לחצני ניווט סטנדרטיים, מחוות מסך מלא באמצעות פס תחתון בודד ומחוות מסך מלא באמצעות 3 פסים תחתונים המדמים את הפעולה של לחצני הניווט. אנחנו בחרנו בפס הניווט הבודד, כך שבהחלקה למעלה הגענו למסך הבית, באמצעות החלקה למעלה ועצירה הגענו למסך האפליקציות האחרונות ודרך החלקה מהצדדים יכולנו לחזור צעד אחד אחורה. סמסונג מאפשרת גם לשלוט על רגישות מחוות החזרה, כך שאם אתם מרגישים שהמכשיר קולט החלקות שמאלה או ימינה כמחוות חזרה, ניתן לשנות זאת בהגדרות.

לבסוף, המכשיר מגיע עם מספר מצבים המיועדים לקהלי יעד שונים. הראשון מביניהם הוא המצב החשוך, בו כל צבעי המערכת המרכזיים הופכים לשחורים על מנת לחסוך בסוללה ולהעניק מראה חשוך יותר לעומת ערכת הנושא הלבנה והבהירה. המצב השני נקרא Kids Home, וזה מיועד להורים אשר ברצונם לאפשר גישה רק למספר יישומים מוגבל במכשיר, והמצב השלישי הינו "מצב קל" המיועד למבוגרים, וזה הופך את האייקונים במסך לגדולים במיוחד ואת גודל הטקסט לענק.

במעבר לחלקת הביצועים, כאן נפגוש את מערכת השבבים Snapdragon 730 בגרסתה הסטנדרטית (נטולת האות G), כשזו מיוצרת בתהליך 8 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות בחלוקה לזוג ליבות מסוג Kryo 470 Gold בתדר מירבי של 2.2 גיגה-הרץ ו-6 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Kryo 470 Silver בתדר מירבי של 1.8 גיגה-הרץ. המכשיר הריץ כל משחק שזרקנו עליו ללא כל בעיה, אך בגזרת הביצועים היום-יומיים הראה קשיים עם מעברים במהירות טעונה שיפור ועוד.

Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

בגזרת ריבוי המשימות קיבלנו לידינו 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה (הגרסה הנמכרת בישראל מגיעה עם 6 גיגה-בייט) מסוג LPDDR4X, ו-128 גיגה-בייט של נפח אחסון מסוג UFS 2.1, הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון. כמות זיכרון העבודה אמורה להספיק בהחלט על הנייר, אך בפועל, ניהול הזיכרון הוא מהמוזרים שראינו. לדוגמה, לאחר שפתחנו אפליקציות במהלך היום ללא הרגלי סגירה עקביים שלהן, נתקלנו לפתע בכך שאפליקציות אחרות, דוגמת Spotify, לא יכלו לעבוד יותר ברקע עד שלא נסגור את האפליקציות האחרות.

בעיה שכזו לא אמורה להתרחש במכשיר כלל, וקל וחומר לא במכשיר בעל כמות כה גבוהה של זיכרון עבודה. נדגיש כי המכשיר כן שומר כמות נכבדת של אפליקציות בזיכרון ומאפשר חזרה אליהן ללא רענון נוסף, אך זה אמור לדעת מתי לסגור אפליקציות ברקע במטרה לאפשר את פעולתן התקינה של אפליקציות חדשות, מה שאנחנו מצפים שיתוקן בעדכון תוכנה עתידי.

צילום – המפרט הטכני

ה-Galaxy A71 כולל מערך צילום מרובע הנמצא בחלקו האחורי, בשעה שזה ממוקם בתוך מודול מלבני ומכיל גם את מבזק הלד בתוכו. המצלמה הראשית במערך מגיעה ברזולוציית 64 מגה פיקסל (חיישן: ISOCELL Bright GW1, שם קוד: S5KGW1) עם מפתח צמצם f/1.8, תמיכה בפוקוס אוטומטי ועם אורך מוקד של 24 מ"מ. המצלמה הזו מפיקה תמונות סופיות ברזולוציית 16 מגה פיקסל, אך ניתן לבחור גם בתמונות ברזולוציית 64 מגה פיקסל.

החיישן השני במערך מגיע ברזולוציית 12 מגה פיקסל (חיישן: Hynix_h11336, שם קוד: hi1336_hynix), עם מפתח צמצם f/2.2, ללא תמיכה בפוקוס אוטומטי ועם אורך מוקד של 13 מ"מ בזווית צילום רחבה של 123 מעלות. התמונות הסופיות מגיעות ברזולוציה מלאה ולא עוברות איחוד פיקסלים (Pixel Binning) כמו בחיישן הראשי.

החיישן השלישי במערך מציע רזולוציה של 5 מגה פיקסל (חיישן: GalaxyCore 5035, שם קוד: gc5035_lsi), עם מפתח צמצם f/2.2 ודרכו לא נוכל לצלם תמונות. ייעודו של חיישן זה הינו לאיסוף עומק ברקע בלבד, כך שהתמונות המשתמשות במצב "מיקוד חי" יצליחו לבדל את האובייקט המרכזי מהרקע באופן מדויק יותר.

החיישן הרביעי במערך כולל רזולוציה של 5 מגה פיקסל (חיישן: Galaxy Core 5035 Macro, שם קוד: gc5035_macro_lsi), עם מפתח צמצם f/2.4, אורך מוקד של 25 מ"מ ותמיכה בפוקוס ממרחק מומלץ של 3-5 ס"מ מהעדשה.

מצלמת הסלפי מגיעה ברזולוציית 32 מגה פיקסל (חיישן: Sony IMX616, שם קוד: imx616_sony), עם מפתח צמצם של f/2.2 ואורך מוקד של 25 מ"מ. התמונות הסופיות מהמצלמה מגיעות ברזולוציה של 12 מגה פיקסל, זאת על מנת להעניק תמונות טובות יותר בתנאי תאורה קשים. עם זאת, כן נוכל לצלם תמונות ברזולוציה מלאה דרך שינוי ההגדרה בממשק המצלמה ליחס צילום של "4:3H" לעומת יחס רגיל של 4:3.

Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

לצד הדברים הללו, המכשיר מציע גם מצב ידני תחת השם "מקצועי" בממשק המצלמה, ולאכזבתנו הרבה לא ניתן לצלם דרך המצב הנ"ל בפורמט DNG או RAW השומר את כל הפרטים היישר מהחיישן ללא עיבוד תוכנתי. מעבר לכך, המצב הידני דל במיוחד ומציע שליטה רק על רגישות החיישן לאור (ISO), איזון הלובן (White Balance או WB בר"ת) וערך/פיצוי החשיפה (EV). עקב כך, לא ניתן לשלוט על הפוקוס או על מהירות התריס, והערכים של המאפיינים שכן ניתן לשלוט עליהם נעים בין 100 ל-800 בגזרת רגישות החיישן לאור, בין 2300K ל-10000K באיזון הלובן ובין -2 ל-2 בערך החשיפה.

צילום הסרטונים מהמכשיר יכול להיעשות ברזולוציות של 4K בקצב של 30 פריימים לשנייה, Full HD בקצב של 30 פריימים לשנייה ו-HD בקצב של 30 או 240 פריימים לשנייה. המכשיר תומך גם בהילוך סופר-איטי, אך עקב אי הגעתו עם חיישן הכולל חומרה התומכת בצילום של וידאו ברזולוציית Full HD בקצב של 960 פריימים לשנייה, איננו חושבים כי אכן מדובר בקצב שכזה אלא בעיבוד תוכנתי בלבד. במידה ותרצו להשתמש במצב ה-Super Steady בזמן ההסרטה, תוגבלו לרזולוציית Full HD. באופן מוזר במיוחד, סמסונג אינה מאפשרת צילום סרטונים בקצב של 60 פריימים לשנייה באף אחת מהרזולוציות המוצעות.

צילום בפועל ב-Galaxy A71

במעבר לשטח, החיישן הראשי מפיק תמונות חדות באור יום, עם כמות פרטים יפה מאוד וטווח דינמי מעולה. עם זאת, חשוב להזכיר כי בהגדרות הצילום סמסונג מדליקה באופן מובנה את מצב ה-HDR לפעול ב-"מידת הצורך" גם במערך הצילום האחורי וגם בקדמי, כך שאם אין ברצונכם להשתמש במצב ה-HDR כשהמכשיר יחליט, תוכלו לכבות אותו לחלוטין או להפעיל אותו כל הזמן דרך הגדרות המצלמה. בתמונות בהן מצב ה-HDR פועל נקבל טווח דינמי רחב יותר, אך נצטרך להתמודד עם צבעים מוגזמים וחיים מידי על פני התמונה כולה.

תנאי תאורה קשים הם עקב האכילס של מצלמות הסמארטפונים מאז ומתמיד, וכאן הדבר אינו שונה. ה-Galaxy A71 אינו כולל מצב לילה מדהים במיוחד, כך שגם לאחר הפעלתו כל שקיבלנו הייתה תמונה שעברה עריכה אותה יכולנו לבצע על תמונה רגילה.

במצב אוטומטי, התמונות הציגו צבעים קרובים למציאות, עם כמות פרטים טובה, איזון נאה בין האור לצללים ועם מעט רכות שקיימת על פני כל התמונה וגורעת מעט מהפרטים. יחד עם זאת, המצלמה מאפשרת הפקת תמונות ברזולוציה מלאה של 64 מגה פיקסל, אך במצב הצילום הזה לא ניתן להפעיל HDR כך שתמונות בתאורה מעט טריקית יגיעו עם טווח דינמי מצומצם וכמות פרטים זהה כמעט לגמרי למצב הצילום האוטומטי, מה שגרם לנו לתעדף את המצב האוטומטי בזמן הבדיקה.

החיישן השני במערך מציע צילום בזווית רחבה של 123 מעלות, כשזה מפיק תמונות טובות למדי בתנאי תאורה טובים, עם כמות פרטים קרובה לזו של החיישן הראשי לצד נטייה למריחת פרטים שבקלות היו נראים לעין. גם כאן מצב ה-HDR פועל במידת הצורך, בעודו מגיע עם אפקט דומה לזה הקיים בחיישן הראשי. הצבעים חזקים מידי אך הטווח הדינמי רחב יותר ומגלה פרטים במקומות שהיו 'נשרפים' במצב אחר.

שוב בדומה לחיישן הראשי, תנאי תאורה קשים אינם נקודת החוזקה של החיישן הזה, אך אינם נקודת החולשה שלו מאידך. המצלמה מסוגלת להפיק תמונות טובות גם בלילה, אך זמני הצילום לוקחים מעט יותר זמן הן במצב אוטומטי והן במצב לילה, כאשר כאן נעדיף להשתמש במצב הלילה עקב העריכה הדרסטית של ה-Clarity (חדות, נראות) בתמונה. למעשה, מצב הלילה תמיד ינסה לצמצם את החלקים הבהירים במיוחד בתמונה (Highlights), בעודו פותח את הצללים, מגביר את החדות ומדייק את איזון הלובן.

החיישן השלישי והאחרון במערך הצילום האחורי (ממנו ניתן לצלם תמונות) הוא חיישן המאקרו, כאשר זה מאפשר לנו להתקרב לאובייקטים ממרחק של 3-5 ס"מ ומגלה לנו עולם חדש של פרטים שבאופן רגיל לא היינו מצליחים להתמקד או להסתכל עליהם בעין או במצלמה הראשית. עקב טווח הפוקוס הקרוב של החיישן, ניתן לצלם באמצעות החיישן חרקים, תמונות תקריב של חפצים ועוד.

ביצועיו של החיישן בתנאי תאורה טובים סבירים מאוד, עם כמות פרטים כמעט טובה וצבעים קרובים למציאות. במעבר לתנאי תאורה קשים יותר, התמונות הסופיות כוללות רעש דיגיטלי (Digital Noise) רב, גלוי ונראה לעין, אך אנחנו תמיד נעדיף רעש גלוי החושף פרטים מאשר אלגוריתם עיבוד תמונה המורח פרטים על מנת להעניק תמונה לכאורה נקייה יותר לעין. עקב כך, כמעט תמיד נעדיף לצלם מהמצלמה הראשית המציעה צילום מטווח פוקוס קרוב למדי לזה של מצלמת המאקרו, בעודה מכניסה יותר אור ומפיקה תמונות טובות וחדות יותר.

מצלמת הסלפי במכשיר מפיקה תמונות סופיות ברזולוציית 12 מגה פיקסל, ובדומה למצלמה הראשית עתירת הפיקסלים, גם כאן נוכל לבחור בין צילום ברזולוציית 12 מגה פיקסל ביחס 4:3 רגיל או ברזולוציית 32 מגה פיקסל ביחס של 4:3H. בתנאי תאורה טובים, המצלמה מצליחה להפיק תמונות בעלות פוקוס טוב ורמת פרטים מעולה, בעוד שבתנאי תאורה קשים נדרשנו לצלם לא מעט תמונות על מנת לקבל מספר תמונות סופיות בהן התמונה לא יצאה מטושטשת עקב מהירות תריס גבוהה מידי. מצב ה-32 מגה פיקסל אינו מציג תוצאות שונות למדי מהמצב האוטומטי הן בתנאי תאורה קשים והן בתנאי תאורה טובים.

מולטימדיה וסוללה

חווית המולטימדיה במכשיר סבירה למדי, כאשר המכשיר מגיע עם רמקול מונו בודד בחלקו התחתון ואינו משתמש באפרכסת השמע בחזית על מנת להציע שמע חזק יותר. הסאונד המגיע מהרמקול הבודד סביר, אך לא יותר מכך. רמת הווליום אינה מהגבוהות שראינו, בשעה שגם הסאונד הכללי שטוח ולא מרשים במיוחד. דרך ממשק ההגדרות ניתן להשתמש באקולייזר על מנת להתאים את הסאונד, אך לא הצלחנו להגיע למצב שונה דרסטית שיגרום לנו להיות מרוצים לפתע מהרמקול.

מלבד הרמקול התחתון, נמצא כאן גם אפרכסת שמע המתפקדת בזמן שיחה ומפיקה סאונד טוב מאוד, כאשר הצלחנו לשמוע את הצד השני בשיחה בבירור ועם רמת ווליום עצמית גבוהה. המכשיר מגיע גם עם שקע אוזניות למי מאיתנו שעוד לא עבר לאוזניות אלחוטיות, כשבגזרה האלחוטית המכשיר תומך בבלוטות' 5.0 ומעביר חווית שמע טובה מאוד ונטולת השהיות.

Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Samsung Galaxy A71 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

סורק טביעות האצבע הממוקם מתחת לפני התצוגה מציג ביצועים ממוצעים ולא יותר מכך, כשזמן הפתיחה מעולה כשהחיישן מצליח לזהות את האצבע, אך רוב הזמן החיישן דרש שנשים את האצבע פעם נוספת ואינו מהווה תחרות לסורקי טביעות אצבע האופטיים שנמצאים במכשירי דגל. יחד עם זאת, ניתן לפתוח את נעילת המסך באמצעות סריקת פנים סטנדרטית דרך המצלמה הקדמית, אך אף על פי העובדה שזו אינה מאובטחת במיוחד ומצריכה רק תמונה ולא סריקת פנים בתלת-ממד, הפתיחה לוקחת זמן ארוך מהרגיל ומאכזבת למכשיר תחת תג מחיר שכזה.

חיי הסוללה ב-Galaxy A71 טובים מאוד ומבוססים על סוללה בקיבולת 4500 מיליאמפר/שעה, בזמן שהמכשיר מצליח להעביר יום שלם של עבודה בקלות ואת היום סיימנו עם 20-30 אחוזים שדאגו שלא נרוץ לחפש נקודת חשמל קרובה. את המכשיר סמסונג מספקת לצד מטען התומך בטעינה מהירה בהספק של 25 וואט, וזה ירים את הסוללה מ-0 ל-50 אחוז תוך 32 דקות ויגיע ל-100 אחוזים תוך שעה ו-24 דקות.

את טבלת הטעינה המלאה ניתן לראות להלן:

זמןאחוזיםפער זמן
02:400 אחוזים-
02:4710 אחוזים7 דקות
02:5320 אחוזים6 דקות
02:5930 אחוזים6 דקות
03:0540 אחוזים6 דקות
03:1250 אחוזים7 דקות
03:1960 אחוזים7 דקות
03:2770 אחוזים8 דקות
03:3580 אחוזים8 דקות
03:4590 אחוזים10 דקות
04:04100 אחוזים19 דקות (זמן כולל - שעה ו-24 דקות)

עם המכשיר סמסונג מציעה 3 מצבי עבודה לסוללה הנקראים "ביצועים ממוטבים", "חיסכון בינוני בחשמל" ו-"חיסכון מירבי בחשמל". בנוסף לאלו ישנה אפשרות ל-"חיסכון דינמי בחשמל" הלומד את דפוסי השימוש על מנת לחסוך בחשמל כשהמכשיר אינו נמצא בפעילות. מצב החיסכון הבינוני בחשמל מכבה את תצוגה ה-Always-on Display, מפחית את הבהירות ב-10 אחוזים, מגביל את מהירות המעבד ל-70 אחוזים, מגביל את השימוש בנתונים ברקע ומכבה את בדיקת המיקום ברקע.

מצב החיסכון במירבי בחשמל ישנה לגמרי את ממשק המכשיר ויאפשר שימוש בעד 8 אפליקציות, אך את בחירת האפליקציות לא נוכל לבצע באופן חופשי לחלוטין, כך שאת אלו נוכל לבחור מתוך רשימת אפליקציות שאינה כוללת משחקים ואפליקציות כדוגמת Spotify. בין היתר, מצב החיסכון המירבי בחשמל כולל גם את ההגבלות הנמצאות במצב החיסכון הבינוני.

השורה התחתונה

מכשיר ה-Galaxy A71 מבית סמסונג מציג ניסיון מעניין מצד החברה להתחרות בשוק הביניים הגבוה, כשהוא מתומחר תחת תג מחיר נועז שכמעט נוגע בשוק מכשירי הפרמיום. אין ספק כי דגם המכשיר כולל מערך צילום טוב מאוד, סוללה חזקה ועיצוב מרשים, אך עם מסך שלא עומד בציפיות, חווית מולטימדיה שטעונה שיפור וביצועים סבירים לגמרי, קשה לנו לראות כיצד סמסונג מעוניינת למכור את ה-Galaxy A71 תחת תג מחיר שכזה ומול התחרות הקשוחה הנמצאת בשוק.

האריזה ותכולתה
8/10
עיצוב ואיכות בניה
9/10
חומרה וביצועים
7/10
מסך ותצוגה
7/10
מערכת הפעלה
7/10
מולטימדיה
6/10
סוללה
10/10
מצלמה
8/10
7.8
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
  • חיי סוללה ארוכים
  • טעינה מהירה
  • עיצוב מרשים
מה פחות אהבנו
  • חווית מולטימדיה מאכזבת
  • הביצועים טעונים שיפור
  • צבעים לא מדויקים במסך

איפה קונים ומה המחירים?
  • יבואן רשמי: 1950 שקלים
  • שוק פתוח: 1600 שקלים

השוואת מפרטים