שואב אבק ידני Coclean (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

שואב אבק ידני Coclean (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Coclean Portable Vacuum – שואב אבק ידני קומפקטי לבית ולרכב

חברת שיאומי ידועה במכירה של מגוון רחב מאוד של מוצרים לבית, כשהיא עושה זאת הן תחת המותג העצמאי שלה, והן דרך מותגים השייכים למשפחת המוצרים המורחבת שלה. כזה מוצר הוא שואב האבק הידני של החברה, המגיע תחת מותג Coclean והושק בישראל בסוף השנה החולפת דרך רשת החנויות של באג. ה-Coclean Portable Vacuum מציע למשתמשים בו לקחת את הניקיון לדרכים, ולנקות משטחים שונים בבית, במשרד או ברכב.

Coclean Portable Vacuum: הפעלה ראשונית

יחד עם שואב האבק הידני Coclean, ניתן למצוא בקופסה גם מטען ייעודי לרכב בשימוש דרך שקע הטעינה במצת, מטען ייעודי לטעינה בבית דרך רשת החשמל, וכן ידית שאיבה מותאמת הניתנת לשימוש בשני מצבים.

ידית ניקוי שואב אבק ידני Coclean (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ידית ניקוי שואב אבק ידני Coclean (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

הטעינה מתבצעת דרך מחבר חשמל ייעודי הזמין בבסיס השואב הידני, ולא תוכלו להשתמש במטען USB מסוג כלשהו הזמין עבור מוצרים ניידים רבים כיום. בשל גודלו הקומפטי של השואב, ניתן לשמור אותו ברכב בנוחות, שכן הוא מתאים בדיוק בשקע הכוס שזמין ברכבים, כשבזמן הנסיעה תוכלו להטעינו דרך שקע המצת. חיסרון אחד בטעינה מתמשכת דרך שקע המצת מגיעה בשל החיבור הייעודי לחשמל של שואב האבק הידני, שלא מאפשר להטעין לצידו מוצרים נוספים, כמו הטלפון, שכן לא מדובר בחיבור USB לטעינה במקרה של השואב.

ההפעלה של השואב הידני של Coclean פשוטה למדי, כשכפתור אחד בלבד זמין בחלקו העליון, זה מאפשר הפעלה וכיבוי של השואב. לצד הכפתור ישנו גם מחוון סוללה עם שלוש נורות LED, המציגות את מצב הטעינה של השואב בכל זמן נתון, כאשר בחלקו התחתון קיימת נורת LED נוספת, גדולה יותר, שנדלקת בזמן השימוש בשואב ומאפשרת להאיר את הסביבה החשוכה יותר ברכב, דבר שמוסיף ערך כשמגיעים למקומות החשוכים יותר לניקוי ברכב.

שימוש שוטף בשואב

המבנה הקומפקטי של השואב מאפשר לנייד אותו די בקלות, וגם השימוש השוטף בו נוח, מאחר שמשקלו אינו כה גבוה ומסתכם בכ-560 גרם, משקל של טאבלט ממוצע. מימדיו מסתכמים בכ-30 ס"מ לגובה ו-7 ס"מ בהיקף, כשידית השאיבה הנלווית איננה מחוברת אליו. המבנה הקומפקטי מגיע גם עם כמה חסרונות, שכן את המטען והידית הנלווית תיאלצו לקחת איתכם עת תרצו לנייד את השואב ממקום למקום, אם כי כאן עוזר המטען הייעודי לרכב, אותו ניתן לשמור ברכב באופן קבוע, כמובן.

עוצמת היניקה של השואב (5000Pa, 80W) מספיקה על מנת לשאוב אבק וחלקיקי לכלוך קטנים כמו פירורים בקלילות, מה שהופך אותו לכלי מצויין לשימוש לניקוי שוטף של הרכב, ומצאתי אותו ככלי עזר חיוני למדי גם בבית, כשהוא עוזר לנקות פירורים שמשאירים אנשים שלא אוכלים תמיד נקי ומלכלכים לי את השולחן והספות בסלון (כן כן, אתם יודעים מי אתם).

זמן השאיבה שמאפשר השואב בטעינה בודדת אינו גבוה, והצלחתי להוציא ממנו בין 10-15 דקות שימוש. זהו זמן מספק עבור פעולות ניקוי אירעיות, אך עבור הניקוי הראשוני של הרכב מאבק ולכלוכים שונים, נדרשתי לטעון מחדש את השואב, דבר שעשוי לערוך כשעתיים לטעינה מלאה. יתרון קל בצד הזה מספק המטען הייעודי לרכב, המאפשר חיבור למצת, אך לא ניתן לבצע שאיבה תוך כדי ביצוע הטעינה.

מיכל האשפה המצורף אינו גדול (100 מ"ל), אך מספיק עבור השימושים היעודיים של השואב, ולא מצאתי אותו מתמלא לחלוטין בשימוש שוטף. הריקון שלו פשוט למדי – הוא ניתק מגוף השואב בתנועת סיבוב לימין ומשיכתו החוצה, כשלאחר מכן יש להוציא את המסנן המצורף בשליפה כדי לרוקן את הלכלוך שנאסף.

השורה התחתונה

שואב ה-Coclean Portable מציע אפשרות שאיבה נוחה לניקיון השוטף ברכב, בבית או במשרד. עוצמת היניקה שלו מספיקה מעל ומעבר עבור השימושים עבורם הוא מיועד, לנקיונות קלים, שאיבת אבק מספסלי הרכב או פירורים מהשולחן והספות בבית, לדוגמה, אך מדובר בכלי רעשני למדי. זמן העבודה עימו אינו ארוך ומגיע עד כרבע שעה, כשזמן הטעינה אורך כשעתיים, כשיתרון קל בצד זה היא טעינה באמצעות המצת ברכב אותה תוכלו לבצע תוך כדי הנסיעה, ולהמשיך בפעולת הניקוי לאחר מכן.

מחיר: 219 שקלים (אחריות – שנה ע"י באג מולטיסיסטם בע"מ)

מה אהבנו?

  • מבנה קומפקטי
  • עוצמת שאיבה
  • ניקיון פשוט
  • טעינה דרך מצת הרכב
  • נורת LED להארת איזור הניקוי

ומה לא?

  • רועש
  • זמן טעינה ארוך
  • מטען עם שקע חשמל ייעודי (לא USB)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות