גאדג’טי מסקר: Logitech MX Master 3 – שיפור בנוחות ובפונקציונליות

Logitech MX Master 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Logitech MX Master 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לפני כ-4 שנים השיקה חברת לוג’יטק (Logitech) לראשונה את סדרת הדגל MX Master המיועדת עבור תחום העכברים למחשב, ובספטמבר האחרון הציגה את הדגם השלישי בסדרה – Logitech MX Master 3, שמגיע בעיצוב חדש, חיי סוללה ארוכים יותר ואפשרות לטעינה דרך מחבר USB-C.

עכבר MX Master 3 במבנה חדש

חובבי סדרת עכברי הדגל MX Master של Logitech, ואנכי ביניהם, לא ממש אהבו את שינוי הכיוון בו נקטה החברה בעיצוב החדש של העכבר. המבנה הבסיסי כמובן נותר כשהיה, כשדגש גדול יותר על נוחות הגיע יחד עם ה-MX Master 3, אולם שינויים קלים, כמו מחוון הסוללה הוותיק בעל שלוש הנורות, שהוחלף לנורה בודדת בדגם החדש, מעט הציק.

לאחר מספר חודשי שימוש בעכבר, ככלי המרכזי בעבודה היומיומית, אוכל לומר כי ב-Logitech הצליחו להדק את כל נושא הנוחות של העכבר. הוא נוח מאוד לאחיזה ביד תוך השימוש בו, אינו כבד יתר על המידה, והשינויים של הכפתורים והגלגלות נוחים מאוד גם כן.

זוג הגלגלות הזמינות על העכבר, האחת בראשו, אשר מיועדת לגלילה, והשנייה בחלקו השמאלי, אשר מיועדת לגלילה רוחבית (ופונקציות נוספות), מגיעות במבנה מתכתי שיוצר תחושה יוקרתית וגם נראה לא רע מול הצבעים השחורים על גוף העכבר. גם זוג הכפתורים המגושמים מעט שהופיעו בדגם הקודם בסדרה ועזרו בתנועה קדימה ואחורה בדפדפן, למשל, כעת הופרדו לחלוטין ופשוט יותר לנווט איתם.

השקע בחלקו השמאלי של העכבר עליו נמקם את האגודל גדל מעט, והמגע בו הפך נעים יותר, כשגם במקרה של ה-MX Master 3 נמצא כאן אפשרות לכפתור קטן ונסתר נוסף להפעלה עם האגודל. ולבסוף ישנו שקע הטעינה, זה ממוקם בחלקו הקדמי של העכבר ומאפשר טעינה באמצעות מחבר USB-C, אותו ניתן לחבר למחשב ולהמשיך את העבודה כעכבר חוטי, תוך כדי שמתבצעת הטעינה ברקע.

Logitech MX Master 3: ביצועים וחיי סוללה

השינוי המורגש ביותר בעכבר הוא כנראה גלגל ה-MagSpeed החדש ששילבה בו החברה. כבר לא מדובר בגלגלת המכאנית שליוותה את הדגמים הקודמים, כשכעת עושה Logitech שימוש בגלגלת אלקטרומגנטית. הגלגלת החדשה הוכיחה עצמה נוחה הרבה יותר מבעבר, ומי שהורגל לשימוש בגלגלת המכאנית ישים לב להבדל מייד, שכן התנועה שלה חלקה הרבה יותר וה”התנגדות” ושבירות התנועה אליהן הורגלנו בין גלילה לגלילה הפכו חלקות יותר.

הגלגלת עדיין מציעה את שני מצבי השימוש שהיו קיימים בעבר – גלילה רגילה, עם התנגדות מסוימת, למעבר איטי בדף, וגלילה מהירה, חלקה וללא התנגדות. בין המצבים ניתן לעבור בלחיצה על כפתור קטן הממוקם לצד הגלגלת בראש העכבר.

Logitech MX Master 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Logitech MX Master 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

השימוש השוטף עבורי בעכברי ה-MX של לוג’יטק כלל לרוב מעבר למצב העבודה החלק, שכן לא אהבתי את העצירות הכבדות שנאלצתי לחוות בגלילה במצב הראשון, והעדפתי לבצע את הדיוק בגלילה עם האצבע באופן עצמאי. זה דורש מעט (מאוד) מיומנות, ועשוי לעייף מעט את האצבע בשימוש לזמן רב, אך בעכבר ה-MX Master 3 פתרה זאת לוג’יטק על ידי שינוי מנגנון הגלילה לחלוטין.

כעת, גם במצב הראשון, הכולל התנגדות מסוימת לגלילה, זו אינה מורגשת כפי שהייתה בעבר, ומאפשרת תנועה חלקה, אך מדויקת, ומוסיפה לכך את אפשרות הגלילה האינסופית ללא התנגדות במשיכה מהירה של הגלגלת – כלומר, אין ממש צורך במעבר לפונקציית הגלילה השנייה, אלא אם אתם עדיין מעדיפים לשמור על הדיוק בעצמכם עם האצבע באופן ידני. ובנוסף לכל, המנגנון החדש המבוסס על מגנטים, גם אינו מרעיש יותר.

Logitech MX Master 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Logitech MX Master 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

עדכון פונקציונלי נוסף בעכבר החדש מגיע דרך הכפתור הקטן והנסתר הממוקם בבסיס העכבר במקום בו נניח את האגודל. כפתור זה מאפשר לחיצה עליו לשם ביצוע פעולה מהירה שנקבע עבורו, אך לחיצה ממושכת עליו, תוך הזזת העכבר לכיוונים שונים (4 בסה”כ), תאפשר ביצוע פעולות שונות, כמו למשל – מעבר בין חלונות דסקטופ במהירות בלחיצה על הכפתור תוך הזזת העכבר לימין או שמאל.

הגדרות התוכנה Logi Options מאפשרות אף להגדיל את הדיוק של העכבר בתוכנות שונות במחשב. כך, למשל, תוכלו להגדיר פונקציות שונות לכפתורים בעכבר, שיבצעו פעולות שונות מהרגיל עבור תוכנת פוטושופ או לדפדפן, כך שהעכבר יתאים את פעולתו בנפרד לכל אפליקציה אותה תגדירו. כמובן שלא כל האפליקציות תומכות באפשרויות מובנות נרחבות כמו אלו הזמינות בפוטושופ.

חיבור העכבר למחשב עדיין מתבצע באותו אופן אליו הורגלנו מהדגם הקודם, ותוכלו לעשות זאת דרך קישוריות בלוטות’ או באמצעות דונגל ה-USB המצורף יחד עם העכבר, ומאפשר להשתמש בדונגל בודד עבור כמה ממוצרי החברה במקביל דרך התוכנה המלווה את מוצריה של Logitech.

חיי הסוללה המוצהרים גם הם לא זכו לשינוי, ועדיין מדובר על 70 ימי עבודה עם העכבר, נתון שהעכבר מצליח לעמוד בו גם בפועל, כאשר לכך נוספת הטעינה באמצעות כבל USB-C, תוך אפשרות להמשיך ולהשתמש בעכבר כדגם “חוטי”, בזמן שהוא נטען ברקע. מחוון הטעינה אמנם כבר לא מראה את מצב הסוללה בכל רגע נתון דרך 3 הנורות שהופיעו בדגם הקודם, אולם התוכנה המלווה את העכבר מספקת התראות על גבי מסך המחשב כאשר מתקרבת העת בה תתבקשו להטעין את העכבר.

Logitech MX Master 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Logitech MX Master 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מנגנון ה-Flow, המאפשר שליטה מלאה בעד 3 מחשבים ומסוגל לעשות זאת ברמה של העתקת מידע ממחשב אחד למשנהו, קיים גם בדגם ה-MX Master 3, ותוכלו למצוא בעכבר החדש גם את אפשרות הסנכרון בנפרד בינו ובין עד 3 מחשבים שונים בו זמנית. הדבר מתבצע דרך כפתור בבסיס העכבר המאפשר לבחור בין 3 מוצרים שונים אליהם ניתן לצמד אותו, וכאשר תעברו בין המוצרים, כל שיש לעשות זה ללחוץ על הכפתור ולעבור למספר הצימוד המתאים.

השורה התחתונה

מתיחת הפנים שביצעה Logitech בעכבר ה-MX Master 3 החדש שלה תורמת רבות לנוחות השימוש השוטף בו, כשלצד זאת מגיע גם מנגנון חדש לחלוטין עבור גלגלת העכבר, אשר מוסיף רבות לשקט שלו ומאפשר פעולה חלקה מבעבר. עם חיי סוללה ארוכים, דיוק רב על משטחים מסוגים שונים, ותוכנה נלווית שמאפשרת את התאמת העכבר לאפליקציות שונות, כמו פוטושופ, באופן מדויק יותר, הדגם החדש של סדרת הדגל אכן מצדיק את עצמו מול הדגמים הקודמים בסדרה.

מחיר: 399 שקלים (אחריות: 3 שנים)

מה אהבנו?

  • חיי סוללה ארוכים
  • טעינה באמצעות כבל USB-C
  • גלגלת חדשה
  • נוחות שימוש
  • אפשרויות תוכנה נלוות
  • מעבר מהיר בעבודה על מחשבים שונים

ומה פחות?

  • תוכנה לא תמיד מדייקת
  • מחיר גבוה
  • עדיין מעט כבד (פחות מתאים לגיימינג, למשל)

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים