חיישן צילום Black Pearl (מקור SK Hynix)

חטיבת הצילום Black Pearl של SK Hynix תתחרה במצלמות הטלפונים של סוני וסמסונג

| יום שלישי, 10 במרץ 2020, 18:06 | טכנולוגיה, סלולר

יצרנית השבבים הקוריאנית SK Hynix הכריזה על חיזוק ומיתוג מחדש של חטיבת שבבי הצילום CIS (ר"ת CMOS Image Sensor) של החברה תחת המותג Black Pearl, כאשר היא צפויה לנסות ולהתחרות בסמסונג וסוני עם הצגת 4 חיישני צילום חדשים בטווח ה-8 ועד 20 מגה-פיקסל.

ההחלטה החדשה של SK Hynix נועדה לרחיב את היצע המוצרים שלה, עם המרת חלק מקווי יצור שבבי הזיכרון DRAM של החברה בקוריאה לייצור שבבי CIS, עם הכוונה הישירה להתחרות בענקיות הצילום בתחום הסלולרי, סמסונג וסוני, אשר מחזיקות נכון ל-2019 ב-21% ו-48% משוק הצילום, בהתאמה.

לפי המידע הרשמי, ארבעת חיישני ה-Black Pearl הצפויים יגיעו בגודל פיקסל של 1μm (מיקרו-מטר) וישתמשו בטכנולוגיית Q2B (ר"ת Quad to Bayer Remosaic) לשיפור איכות הצילום על ידי מיזוג בין 4 פיקסלים שכנים ל-1 ושימוש באלגוריתם Bayer, אשר אמור להציג ביצועים משפורים לעומת המתחרים.

ארבעת החיישנים יכללו את חיישני ה-Hi-1634 ו-Hi-2021 ברזולוציית 16 ו-20 מגה-פיקסל, בהתאמה, הממוטבים לצילום אולטרה רחב בסמארטפונים, בנוסף לחיישני Hi-847 ו-Hi-1337 ברזולוציית 8 ו-13 מגה-פיקסל, בהתאמה, הממוטבים לצילום בזום דרך עדשת טלפוטו.

חיישני ה-Black Pearl 1μm צפויים להיות זמינים במהלך הרבעון הראשון של 2020 והחברה עובדת על חיישני 0.8μm ברזולוציה של עד 48 מגה-פיקסל שצפויים להיות זמינים במהלך החציון השני של 2020.

בעוד ש-SK Hynix נכנסת לתחום "עמוס", בו מרבית מכשירי הסלולר משתמשים במספר יצרנים מצומצם בעבור חיישני הצילום, לפי המידע הרשמי של החברה, כמות המצלמות במכשירים הסלולריים עולה משנה לשנה וב-2020 הצפי מדבר על כ~3.9 מצלמות בממוצע למכשיר, מה שמעניק לחברה מספיק סיבות להתרחב אל תחום הצילום.

מקורות
skhynix
f4news
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות