הדלפה: Huawei P40 Pro Premium Edition יגיע עם מצלמת 52 מגה פיקסל

Huawei P40 Pro Premium Edition (תמונה: evleaks/twitter)

בימים בהם מצלמות ברזולוציית 108 מגה פיקסל מציפות את שוק הסמארטפונים, וואווי מעדיפה להישאר עם מספר פיקסלים נמוך יותר באופן יחסי וזו תעניק לחיישן הראשי שלה במכשיר ה-Huawei P40 Pro מצלמה ברזולוציית 52 מגה פיקסל. הדבר מהווה עלייה נוספת בכמות המגה פיקסלים מחיישן ה-40 מגה פיקסל אותו ראינו בדגם ה-Huawei P30 Pro, כאשר גם גודל החיישן עלה באופן משמעותי.

על פי הדלפה חדשה המגיעה אלינו מהמדליף Rodent950, האחרון מגלה לנו כי וואווי תשתמש בחיישן ה-IMX700 על מנת לתפעל את את העדשה הראשית במערך הצילום של מכשיר הדגל שלה, כשזה מגיע ברזולוציית 52 מגה פיקסל ועם תמיכה ב-Hexa-Deca Bayer. עד כה ראינו שימוש בטכנולוגיות כמו Quad Bayer לשילוב 4 פיקסלים סמוכים לאחד, או ב-Nona Binning לשילוב 9 פיקסלים לאחד.

עם זאת, וואווי עוברת לשלב הבא במשחק איחוד הפיקסלים וזו תבצע שימוש בטכנולוגיית Hexa-Deca Bayer המבצעת איחוד כפול של 4 פיקסלים לאחד. בפשטות, הדבר אומר כי לאחר שהמצלמה תאחד 4 פיקסלים לאחד, היא תבצע את הפעולה פעם נוספת, מה שבאופן תיאורטי אמור להפיק תמונות ברזולוציה סופית של 3.25 מגה פיקסל. אומנם, אנחנו בספק כי וואווי תעניק לנו תמונות סופיות ברזולוציה נמוכה שכזו, מה שכנראה יגרום לה לשלב מידע מחיישנים אחרים במטרה להקפיץ את הרזולוציה הסופית מעלה.

Huawei P40 Pro Premium Edition (תמונה: evleaks/twitter)
Huawei P40 Pro Premium Edition (תמונה: evleaks/twitter)

החיישן המשני במערך דגל ה-Huawei P40 Pro יהיה ה-IMX650 מבית סוני, בשעה שזה מגיע ברזולוציה של 40 מגה פיקסל, עם אפשרות לצילום בזווית רחבה ועם גודל חיישן של 1/1.5. נזכיר כי בדגם ה-Huawei P30 Pro גודל החיישן הראשי עמד על 1/1.7 והסתמן כגדול למדי, אך כעת גם החיישן הראשי במערך יגיע בגודל של 1/1.28 וגם המשני יגיע בגודל של 1/1.5, מה שמעיד על שילוב של זוג חיישנים גדולים יותר מאי פעם במכשיריה של החברה.

יחד עם הדברים הללו, החיישן הראשי במערך יפיק תמונות כשהוא מרכיב את אלו בתצורת RYYB, בדומה לדגמי ה-P30, על מנת להכניס יותר אור, אך חיישן הצילום בזווית רחבה נשאר עם תצורת RGGB. כמו כן, המכשיר יציע עוד 3 חיישני צילום נוספים ואלו יאפשרו גישה אל זום אופטי עד פי 3 וזום אופטי עד פי 10 באמצעות שימוש בזוג מנסרות ובמבנה חדש לעדשה המשתמש בזכוכית בנוסף לפלסטיק.

החיישן האחרון בחטיבת הצילום הזו מיועד לאיסוף עומק בלבד (ToF), כך שתמונות הפורטרט מהמכשיר יגיעו עם הפרדה מדויקת יותר בין האובייקט הראשי לרקע. על מנת להעניק לתמונות טמפרטורת צבעים מדויקת, החברה הטמיעה כאן גם חיישן נפרד למדידת טמפרטורת הצבעים בתמונה, לצד מבזק LED כפול ומיקרופון.

את סדרת ה-Huawei P40 אנחנו צפויים לפגוש בתאריך ה-26 במרץ.

השוואת מפרטים