כנס המשחקים E3 בוטל עקב נגיף הקורונה

כנס E3, בין האירועים המכרזיים ביותר בתעשיית המשחקים שנערך מדי שנה בקיץ, בוטל עקב חששות מנגיף הקורונה. לאחר מספר שעות של רמיזות מצד מפתחי משחקים, שהבינו כי האירוע הולך להתבטל והמליצו לעוקביהם לבטל טיסות והזמנות בבתי מלון, הגיעה לבסוף ההודעה הרשמית מאת מארגני האירוע. בכנס E3 נחשפים בדרך כלל משחקים חדשים לצד קונסולות, אביזרים ושלל תכנים הקשורים לתעשיית המשחקים.

אחרי התייעצות זהירה עם שותפינו לאירוע בנושא הבריאות והבטיחות של כולם בתעשייה שלנו – המעריצים, עובדי הכנס, אלו המגיעים להציג תכנים ושותפי E3 הוותיקים – קיבלנו את ההחלטה הקשה לבטל את כנס E3 של שנת 2020, שהיה אמור להתקיים ב-9 עד 11 ביולי, בלוס אנג’לס.

מארגני האירוע לא הותירו מקום לספק באשר לסיבת הביטול: “בעקבות החששות ההולכים וגוברים בנושא נגיף COVID-19, הרגשנו שזו הדרך הטובה ביותר לפעול בהתחשב במצב הגלובלי חסר התקדים”, נמסר. “אנחנו מאוד מאוכזבים שאין לנו את האפשרות לקיים את האירוע עבור המעריצים והתומכים שלנו. אבל אנחנו יודעים שזו ההחלטה הנכונה בהתבסס על המידע שיש בידינו כרגע.”

בכך E3 מצטרף לרשימה הולכת ומתארכת של אירועים שבוטלו בעקבות החשש מנגיף הקורונה. מארגני האירוע הודיעו כי בימים הקרובים יפורסם מידע על החזרים כספיים לאלו שקנו כרטיסים, וכי הם מקווים לשוב ביתר שאת כדי לארגן אירוע חדש בשנה הבאה. כמו כן, ייתכן וחלק מהתכנים שהיו אמורים לעבור בתערוכה ישודרו באינטרנט באירוע מרוכז בקיץ. אירועים אחרים שבוטלו, כמו כנס מפתחי המשחקים (GDC), נקטו בשיטה זו ועברו לשידור תכנים דיגיטליים בלבד.

השוואת מפרטים