אפליקציית מגן

אפליקציית מגן

משרד הבריאות משיק את אפליקציית "המגן" – בדיקה האם שהיתם בסביבת חולה קורונה

| יום שני, 23 במרץ 2020, 13:30 | סלולר

בזמן שמדינת ישראל מנסה להתרגל לשינוי בחיי היום יום כתוצאה ממחלת הקורונה (COVID-19), משרד הבריאות שחרר אפליקציה חדשה בשם "המגן", שנועדה לסייע לתושבים ולבדוק האם נחשפו לחולה קורונה מאומת על ידי השוואת היסטוריית המיקום שלהם למסלולי חולים מאומתים לפי החקירה האפידימיולוגית של משרד הבריאות.

באופן חסר תקדימי למדי בעבור כל גוף ממשלתי, אפליקציית "המגן" החדשה שזמינה להורדה במכשירי אנדרואיד ו-iOS נוצרה עם דגש רב על הפרטיות והגנת המידע, כאשר אפילו קוד המקור של האפליקציה זמין באתר GitHub. בניגוד לפתרונות הקיימים בישראל, שכללו אף מעקב של גופי הביטחון, האפליקציה החדשה לא משדרת מידע לשום מקור חיצוני, אלא מצליבה את המידע שהיא מקבלת ממשרד הבריאות על מסלול המשתמש מול עדכוני מסלול החולים בארץ לפי הבדיקה של משרד הבריאות במכשיר הסלולרי עצמו ולא דרך שרת חיצוני כלשהו.

השימוש באפליקציה החדשה פשוט למדי והיא אף מותאמת לכלל האוכלוסיה בישראל וזמינה בשפות עברית, אנגלית, ערבית, רוסית ואמהרית על מנת לתת מענה מלא לאוכלוסיה. עם הפעלת האפליקציה היא תבקש מהמשתמשים אישור גישה למיקומם, את זה היא תשמור על הטלפון להשוואה עתידית מול עדכוני מסלולי חולים שיפרסם משרד הבריאות ישירות לאפליקציה. במידה ותימצא חפיפה למסלול של חולה מאומת, האפליקציה תתריע על כך למשתמשים ותנחה אותם כיצד לנהוג לאחר מכן.

אפליקציית המגן (מקור גוגל)

על אף שאנחנו בגאדג'טי לא יכולים להגיד לכם עד כמה האפליקציה החדשה באמת שומרת על הפרטיות של המשתמשים, לפי כל הסימנים ומומחי האבטחה בארץ שבחנו אותה מדובר על אחד הפתרונות השקופים ביותר שזמינים כיום למשתמשים.

באופן אישי, אפליקציית המגן אמורה להיות דבר הכרחי בעבור המשתמשים בישראל כחלק מהמלחמה בנגיף הקורונה ובמיוחד בעבור אלו שאינם בבידוד ויוצאים מהבית (על אף המלצות הממשלה) ועלולים להיחשף ללא ידיעתם לחולי קורונה שיתגלו רק בדיעבד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות