לוגו אינטל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

הדלפה חדשה חושפת פרטים על מעבדי ה-Rocket Lake העתידיים של אינטל

| יום חמישי, 26 במרץ 2020, 14:39 | חומרה, מחשבים

בזמן שאנו ממשיכים לחכות להכרזה הרשמית של מעבדי ה-Comet Lake השולחניים של אינטל (intel), הדלפה חדשה חושפת חלק מהפרטים על מעבדי ה-Rocket Lake, הדור הבא של מעבדי החברה שיחליף את ה-Comet Lake בעתיד. המעבדים החדשים צפויים להציע מגוון רחב של שיפורים, בהם תמיכה בתקן ה-PCIe 4.0 העדכני וליבת Xe גרפית חדשה שצפויה להציג שיפור ביצועים גדול לעומת הדור הנוכחי.

למרות שלא כל פרטי ה-Rocket Lake ידועים כיום, בהם כמות וסוג הליבות שישולבו בהם, ידוע כי הם צפויים לצאת במהלך 2021 ולהגיע בייצור 14nm, בדומה לדורות הקודמים של החברה. עם זאת, ההדלפה החדשה חושפת מגוון פרטים מעניינים על המעבדים, בהם הוספת התמיכה לחיבור ה-PCIe 4.0 שיגיע עם 20 ערוצים, 16 לכרטיס המסך ו-4 נוספים לחיבור כונן SSD NVMe מהיר במיוחד.

בצד הגרפי, המעבדים צפויים להגיע עם כרטיס מסך מובנה מבוסס Xe שיתמוך בחיבור HDMI 2.0b ו-DisplayPort 1.4a. בנוסף, המעבד החדש יתמוך בחיבור ה-Thunderbolt 4 תואם ה-USB 4, הגרסה המשודרגת של ה-Thunderbolt 3 שתתבסס על ה-PCIe 4.0, אך תגיע בקצב העברת נתונים זהה של 40Gb/s, זאת בנוסף לתמיכה בחיבור 3.2 USB Gen 2×2 עדכני בעל קצב העברת נתונים של 20Gb/s.

 

תרשים מעבדי Rocket Lake (מקור VideoCardz)

אחד השינויים הקטנים, אך משמעותיים יותר לפי התרשים המודלף נוגע להסרת ה-intel SGX (ר"ת Software Guard Extensions) – מנגנון האבטחה בו גם אותרה החודש גם פרצת ה-Load Value Injection, מה שמצביע על כך שאינטל העדיפה להסיר באופן כללי את ה-SGX מדור המעבדים העתידי מאשר לתקן את את הבעיה שגרמה לפרצה.

בזמן שאנו ממשיכים לחכות למעבדי ה-Comet Lake השולחניים של אינטל, שאמורים להיות מוכרזים בתקופה הקרובה, ההדלפה החדשה חושפת חלק מהיתרונות והשיפורים שיגיעו בדור ההמשך של החברה.

מקורות
videocardz
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות