כל הפרטים על סדרת ה-Huawei P40: עיצוב, מפרט ומחיר

Huawei P40 Pro (תמונה: Winfuture) Huawei P40 Pro (תמונה: Winfuture)

סדרת מכשירי הדגל מבית וואווי (Huawei) מתקרבת אלינו, ובזמן שההכרזה הרשמית מתקיימת רק ביום חמישי (26.3) הקרוב, הדלפה חדשה המגיעה אלינו מבית המדליף Roland Quandt חושפת את כל הפרטים האפשריים על דגמי ה-Huawei P40 וה-Huawei P40 Pro. זוג המכשירים צפויים להביא לנו מערכי צילום משודרגים, ביצועים מהירים יותר ועיצוב מרענן.

Huawei P40 Pro

האח הגדול יותר מבין השניים הוא דגם הפרו, וזה יגיע עם מסך בגודל 6.58 אינץ’ בחזיתו, עם 4 קימורים בכל צדדיו על מנת להעניק חווית נטולת גבולות, ברזולוציית +Full HD, עם פאנל מסוג OLED ובפריסה של 2640 על 1200 פיקסלים. קצב הרענון של התצוגה עומד על 90 הרץ, בעוד שבחלקה העליון והשמאלי של התצוגה נמצא מגרעת בתצורת גלולה ביחס גדול למדי כשמתחת לפני השטח ישנו סורק טביעות אצבע לפתיחת הנעילה.

חטיבת הביצועים מונעת על ידי מערכת השבבים Kirin 990 5G, המיוצרת בתהליך 7 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות בחלוקה לזוג ליבות מסוג Cortex-A76 בתדר מירבי של 2.86 גיגה-הרץ, זוג ליבות מסוג זהה בתדר מירבי של 2.36 גיגה-הרץ ו-4 ליבות מסוג Cortex-A55 בתדר מירבי של 1.95 גיגה-הרץ. יחד עם זו נוכל להשתמש גם ב-8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, לצד 128 או 256 גיגה-בייט של נפח אחסון הניתן להרחבה באמצעות דור חדש של כרטיס זיכרון מסוג Nano Memory 2. גזרת הביצועים תישאר קרירה באמצעות מערך ה-SuperCool Cooling System, אשר בנויה מ-3 שכבות גרפן וצינור קירור ייעודי.

מערך הצילום שבמכשיר מורכב מ-4 חיישנים שונים, כששניים מהם מגיעים בתצורת RYYB לקליטת אור רבה יותר, בעוד שהשניים האחרים מציעים את תצורת המקור RGGB. וואווי משתמשת בטכניקה חדשה לביצוע פוקוס מהיר הנקראת Octa-PD (ר”ת Octa Phase-Detection), כך שניתן לצפות גם לפוקוס מהיר במיוחד לצד תמיכה ממנוע העיבוד XD Fusion Engine המשפר את הנראות ברמת הפיקסל הבודד.

החיישן הראשי במערך מגיע ברזולוציית 50 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/1.9, תמיכה ב-Pixel Binning והגעה עם ייצוב אופטי. בנוסף לזה, נקבל גם חיישן נוסף ברזולוציית 40 מגה פיקסל לצילום בזווית רחבה, חיישן לביצוע זום אופטי עד פי 5 ברזולוציית 12 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/3.4 וחיישן ToF לאיסוף עומק. כל החיישנים הללו יעבדו יחד על מנת להעניק חדות מירבית בזום פי 50 לו וואווי קוראת SuperSensing Zoom ללא ירידה באיכות, זאת לצד האפשרות לצילום מאקרו ממרחק של 2.5 ס”מ.

בחזית המכשיר וואווי הקדישה חור מצלמה גדול למדי למען החיישנים שבקדמת הסמארטפון, זאת לטובת חיישן ברזולוציית 32 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2 ותמיכה בפוקוס אוטומטי, לצד חיישן אינפרה-אדום לאיסוף עומק ולסריקת פנים מאובטחת בתלת-ממד. גופו של ה-P40 Pro עמיד בפני מים ואבק בתקן IP68, כולל שבב NFC ותומך בבלוטות’ 5.1 ובגלישה ברשת הדור החמישי (5G).

את המערך כולו מחזיקה באוויר סוללה בקיבולת 4200 מיליאמפר/שעה, הנטענת דרך מחבר מסוג USB Type-C בהספק של 40 וואט באופן חוטי ובהספק של 27 או 40 וואט באופן אלחוטי. עם זאת, מערכת ההפעלה אשר נמצאת מאחורי הקלעים הינה אנדרואיד 10, אך אינה כוללת את שירותי גוגל כדוגמת ה-Google Play, Gmail ועוד.

מידותיו של ה-Huawei P40 Pro מתפרסות לאורך של 158.2 מ”מ, עם רוחב של 72.6 מ”מ, עובי של 8.95 מ”מ ומשקל המסתכם ב-203 גרם.

Huawei P40

האח הקטן יותר מבין השניים הוא הדגם הסטנדרטי, ובחזיתו של זה נמצא מסך שטוח בגודל 6.1 אינץ’, עם פאנל מסוג OLED, ברזולוציית +Full HD ובפריסה של 2340 על 1080 פיקסלים. גם כאן נוכל להבחין בחור מצלמה גדול בחלקה העליון והשמאלי של התצוגה, כשמתחת למסך ניתן לפתוח את נעילת המכשיר באמצעות סורק טביעות אצבע.

חלקת הביצועים זהה לגמרי לזו של דגם הפרו, כך שגם כאן נקבל את מערכת השבבים Kirin 990 5G, עם 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט של נפח אחסון הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון מסוג Nano Memory 2. עקב השדרוג הצפוי לכרטיס זיכרון מסוג חדש אנחנו מצפים לראות ביצועים טובים יותר, אך ייתכן כי וואווי תשנה את גודלו של הכרטיס כך שהסדרה החדשה לא תוכל להשתמש בכרטיסים מהסוג הקודם.

Huawei P40 (תמונה: Winfuture)
Huawei P40 (תמונה: Winfuture)

חטיבת הצילום שבגב המכשיר מגיעה בדגם הזה עם חיישן בודד מסוג RYYB, בשעה ששאר החיישנים מגיעים בתצורת RGGB. החיישן הראשי במערך זהה כמעט לחלוטין לזה הקיים בדגם הפרו ומגיע ברזולוציית 50 מגה פיקסל, עם תמיכה ב-Pixel Binning ומפתח צמצם f/1.9 אך ללא ייצוב אופטי. החיישן המשני מגיע ברזולוציית 16 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2 ומסוגל לצלם בזווית רחבה, בעוד שחיישן ה-8 מגה פיקסל תומך בייצוב אופטי, מגיע עם מפתח צמצם f/2.4 ומאפשר זום אופטי עד פי 3.

חור המצלמה שבחזית הסמארטפון מגיע בצורת גלולה גם בדגם הסטנדרטי, וגם כאן נמצא מצלמה ראשית ברזולוציית 32 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2 התומכת בפוקוס אוטומטי, אך עם מצלמת עומק רגילה וללא תמיכה בסריקת פנים מאובטחת בתלת-ממד. ה-Huawei P40 מגיע גם עם תמיכה בבלוטות’ 5.1, גלישה ברשת הדור החמישי (5G) ושבב NFC.

את המערך כולו החברה מחזיקה באוויר באמצעות שימוש בסוללה בקיבולת 3800 מיליאמפר/שעה, הנטענת דרך מחבר מסוג USB Type-C בהספק של 22.5 וואט וכנראה שללא תמיכה בטעינה אלחוטית. גם בדגם הזה וואווי משתמשת במערכת ההפעלה אנדרואיד 10, אך גם כאן אינה תוכל להשתמש בשירותי גוגל השונים.

מידותיו של ה-Huawei P40 עומדים על 148.9 מ”מ לאורכו, 71.06 מ”מ לרוחבו, 8.5 מ”מ המסמלים את עוביו ומשקלו מסתכם ב-175 גרם.

זמינות ומחירים

את סדרת ה-Huawei P40 תשיק החברה ברחבי אירופה החל ממספר ימים לאחר אירוע ההכרזה ב-26 במרץ, כאשר מחירו של הדגם הסטנדרטי יחל מ-799 אירו בשעה שמחירו של דגם הפרו יחל מ-999 אירו. הסדרה כולה תהיה זמינה בצבעים שחור, לבן-תכלת-ורוד, זהב-שמפניה וכסוף.

השוואת מפרטים