טלוויזיות QLED 8K של סמסונג (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

סמסונג צפוייה להפסיק את ייצור מסכי ה-LCD עד סוף 2020

| יום רביעי, 1 באפריל 2020, 18:01 | טלוויזיות
תגיות: LCD, QLED, Samsung, סמסונג

חברת סמסונג (Samsung) צפויה להפסיק את ייצור מסכי ה-LCD הרגילים עד סוף 2020 ולהתמקד בייצור מסכים בטכנולוגיית Quantum Dot ו-OLED, כך על פי דיווח רויטרס. המהלך החדש מגיע לאור הירידה בדרישה העולמית למסכי LCD, כאשר החברה אף צפויה להשתמש במסכי OLED כבסיס למסכי ה-Quantum Dot (או "QLED") העתידיים שלה במקום מסכי ה-LCD כיום.

ההחלטה החדשה של חברת סמסונג מגיעה בצל הירידה בביקוש והמחיר של מסכי ה-LCD ברחבי העולם, יחד עם הגברת התחרות מצד יצרני מסכים סיניים שהורידו את רווחי החברה בתחום ה-LCD. המגמה בתחום מסכי ה-LCD אף הובילה את סמסונג להכריז בחודש אוקטובר האחרון על תוכנית חומש הכוללת השקעה של כ-10.7 מיליארד דולר בטכנולוגיית ה-Quantum Dot.

ההשקעה של סמסונג אינה מתמקדת רק בתחום ה-Quantum Dot, כאשר החברה מפתחת בנוסף את טכנולוגיית ה-MicroLED החדשה יחסית. עם זאת, ההחלטה החדשה של סמסונג לסגור את ייצור מסכי ה-LCD צפויה להמיר את שני פסי ייצור מסכי ה-LCD של החברה בקוריאה לטכנולוגיות אחרות, כשבנוסף סמסונג מחזיקה 2 מפעלים יעודיים למסכי LCD בסין שלא ברור האם יוסבו לייצור שונה או יסגרו לחלוטין בסוף 2020.

סמסונג הכריזה כי למרות סגירת פסי ייצור ה-LCD עד סוף השנה, היא תספק את כלל הזמנות הלקוחות שלה בעבור מסכי LCD.

מדובר למעשה בצעד טכנולוגי מתבקש עם התחזקות טכנולוגיות התצוגה המתקדמות יותר, כאשר גם חברת LG המתחרה הודיעה מוקדם יותר על סגירת פסי ייצור מסכי ה-LCD בקוריאה עד סוף 2020.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות