לוגו יוטיוב וטיקטוק

דיווח: יוטיוב תתחרה בטיקטוק עם סרטונים קצרים

| יום ראשון, 5 באפריל 2020, 11:56 | אפליקציות

האם התחרות הבאה של אפליקציית TikTok הפופולרית תגיע דווקא מהכיוון של יוטיוב? לפי דיווח חדש, חברת גוגל משקיעה מאמצים רבים בתוך יוטיוב על מנת לייצר פורמט וידאו חדש המכונה "Shorts" (קצרים). הסרטונים הקצרים החדשים צפויים להיות חלק מאפליקציות יוטיוב הקיימות היום לאנדרואיד ו-iOS, ולא כאפליקציה נפרדת. כך גוגל מנסה להתחרות ברשת החברתית הפופולרית התורנית טיקטוק, האהובה במיוחד בקרב צעירים.

הדיווח מתאר את המאמץ של גוגל לפיתוח המוצר החדש ביוטיוב כ"מאמץ הרציני ביותר של חברת טכנולוגיה מסיליקון ואלי להתחרות בטיקטוק הצומחת". הסרטונים הקצרים יזכו לאזור חדש ונפרד בתוך האפליקציה עם פיד המיועד רק לתכנים אלו. מצד יוטיוב ישנה תקווה שהשילוב בין ספריית המוזיקה העשירה, בה מורשים היוצרים להשתמש, למגוון היוצרים בפלטפורמה יצליחו ליצור תחרות ראויה. במקביל, תוכל גוגל למנף את כמות המשתמשים העצומה שעוברת באפליקציות יוטיוב כבר היום.

כבר מספר שנים שגוגל מבינה כי יוטיוב היא פלטפורמה חברתית לכל דבר. מאז היא כבר הוסיפה אליה יכולת של פורמט "Stories" (סטוריז) כמו שראינו מסנאפצ'אט ואינסטגרם. הפוקוס החברתי נמצא יותר באפליקציות המובייל של החברה, כאשר מחשבים וטלוויזיה משמשים יותר לצפייה בתכני וידאו ארוכים יותר.

לפי הדיווח, יוטיוב מתכננת להשיק את שירות הסרטונים הקצרים עד סוף השנה, זאת שלאחר שהיו שמועות על ניסיונות רכישה של מתחרות לאפליקציית טיקטוק על ידי גוגל בסוף השנה שעברה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות