דוחות COVID-19 Community Mobility Reports (מקור גוגל)

גוגל מציגה כיצד השפיעה מגפת הקורונה על חיי היום יום שלנו

חברת גוגל (Google) חשפה כלי חדש בשם COVID-19 Community Mobility Reports או "דוחות ניידות קהילתית בקורונה", המציג את השפעות הקורונה (COVID-19) על האוכלוסיה. מדובר בכלי שנועד לעזור לממשלות ולמשרדי הבריאות השונים ברחבי העולם לראות כיצד ההנחיות השונות והמצב הנוכחי משפיעות על האזרחים במדינות שלהן.

אחד מהמשאבים הגדולים ביותר שמחזיקה כיום גוגל הוא מידע מיקום המשתמשים שלה כמעט בכל רגע נתון, בהסתמך על השימוש שלהם במכשירים הסלולריים והשירותים המקוונים שלה והצלבה של המידע מול מיקומים ידועים דוגמת חנויות, פארקים ועוד. על אף החשש לפרטיות המשתמשים, מדובר ככל הנראה באחד הכלים היותר מדויקים שקיימים היום, המאפשרים להציג תמונת מצב מדויקת על מצב האוכלוסיה והשינויים שהתרחשו בתקופת הקורונה.

לפי גוגל, מדובר במידע שנועד לתת סיוע למדינות השונות שיהיה זמין רק לתקופת המשבר הנוכחית, כאשר נכון לרגע זה קיימים דוחות ל-131 מדינות שונות ברחבי העולם. החברה שמה דגש גדול על פרטיות המשתמשים שלהם ומדגישה כי מדובר על מידע סטטיסטי אנונימי בלבד.

נתוני דו"ח המצב בישראל 29.3.20 (מקור גוגל)

הדו"חות החדשים של גוגל מתבססים על המידע מהחמישה שבועות הקודמים טרם תקופת הדו"ח עצמו כקו הבסיס מולו מבצעים את ההשוואה. הדו"ח הנוכחי מדבר על השינוי שהתרחש בין ה-16.2 ל-29.3, כאשר להלן מסקנות הדו"ח לגבי ישראל:

  • ירידה של 67% בתחום הקמעונאות ופנאי.
  • ירידה של 13% בתחום קניות המזון ובתי מרקחת.
  • ירידה של 56% בתחום הפארקים, חופים, גינות וכו'.
  • ירידה של 61% בתחום התחבורה הציבורית.
  • ירידה של 59% בתחום מקומות התעסוקה.
  • עליה של 30% בתחום המגורים.

אין ספק שהדו"ח החדש מספק תמונת מצב מעניינת למדי באשר להשפעות של הנחיות החירום של ממשלת ישראל בתקופה הנוכחית, כאשר אנו יכולים לראות בצורה מפורשת את הירידה הגדולה בשימוש בתחבורה הציבורית והחנויות הרגילות בהשוואה למקומות דוגמת סופרים ובתי מרקחת, שחוו ירידה נמוכה יחסית בתור עסקים שהוגדרו כחיוניים.

לצפייה בדוחות באתר גוגל

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות