פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק משיקה אפליקציית סטרימינג למשחקים מהסלולר

חברת פייסבוק (Facebook) השיקה את אפליקציית Facebook Gaming למכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד. מדובר באפליקציית סטרימינג למשחקים סלולריים שנועדה לעזור לחברה להתחרות בשירותי הזרמת הוידאו Twitch ו-YouTube Gaming Live, כאשר אפליקציית iOS יעודית צפויה להיות מושקת בהמשך.

בעוד ששירות הזרמת הוידאו של פייסבוק איננו חדש ועומד על כ-700 מיליון משתמשים, פייסבוק מנסה להגדיל את נתח השוק שלה על ידי השקת אפליקציית Facebook Gaming לסלולר, השקה מוקדמת יותר מזו שתוכננה במקור לחודש יוני, זאת לאור התקופה הנוכחית בה תחום משחקי המחשב חווה צמיחה משמעותית.

האפליקציה החדשה מוציאה את יכולות הסטרימינג הקיימות כיום בתוך אפליקציית פייסבוק הראשית לאפליקציה נפרדת ויעודית לגיימינג בלבד, כאשר בנוסף לאפשרויות הרגילות של צפיה בהזרמות משחקים וצ'אטים, היא תכיל גם אפשרות "Go Live" להזרמת משחקים ישירות מהמכשיר הסלולרי בצורה נוחה ישירות לדף הפייסבוק של המשתמשים.

אפליקציית Facebook Gaming (מקור גוגל)

בעוד ששירות הסטרימינג הקיים של פייסבוק מצליח להשיג את המקום השלישי בנתח הצפיה בשידורי משחקים ברשת עם 553.8 מיליון שעות צפיה ברבעון הראשון של 2020, מדובר עדיין על נתח של 11% בלבד מהשוק, כאשר יוטיוב נמצאת במקום השני עם 22% ויותר ממיליארד שעות צפיה. השליטה הבלתי מעורערת בתחום נשארץ Twitch של אמזון, עם 65% אחוזי צפיה ולמעלה מ-3 מיליארד שעות צפיה.

שעות צפיה בשידורי משחקים Q1 2020 (מקור streamlabs)

אפליקציית ה-Facebook Gaming זמינה להורדה כיום מחנות האפליקציות של גוגל, כאשר גרסת iOS צפויה להגיע בהמשך.

נותר לראות אם אפליקציית ה-Facebook Gaming תצליח להגדיל את נתח השוק של החברה בתחום הסטרימינג, כאשר היתרון הנוכחי שלה מתמקד ביכולת הזרמת משחקים מהמכשיר הסלולרי בצורה נוחה יותר לעומת המתחרים עם אפשרויות חברתיות מתקדמות.

מקורות
theverge
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות