מחשב נייד Asus ZenBook Flip 14 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Asus ZenBook Flip 14

אחרי שיצא לנו לבדוק את ניידי ה-ZenBook Pro Duo ו-Zenbook 13, הזדמן לנו לבדוק גם את נייד ה-ZenBook Flip 14, מסדרת ה-2 ב-1 של ASUS, אותו ניתן למקם בין שני הדגמים הקודמים, כאשר הוא מגיע עם מסך ה-ScreenPad 2.0 המשני שמחליף את פד העכבר הרגיל.

סדרת ניידי ה-ZenBook Flip החדשה הגיעה לארץ בנובמבר האחרון עם דגמי ה-UX563 בעל מסך 15.6 אינץ’ וה-UX463 בעל מסך 14 אינץ' אותו אנחנו נסקור הפעם, כאשר הוא מצוייד במעבד Comet Lake מהדור העשירי של אינטל וכרטיס מסך GeForce MX250 של nVidia.

מדובר על נייד שמיועד בעיקר בעבור קהל יוצרי התוכן, שיכולים להשתמש במסך המשני על מנת להגדיל את שטח העבודה שלהם בקלות ומאפשר לפנות פריטים מהמסך הראשי למשני, אך אין זה אומר שמשתמשים אחרים לא יהנו מהיכולות המתקדמות אותן ASUS שילבה בנייד.

מבט מקרוב ל-ZenBook Flip 14

כמו בכל נייד, הדבר הראשון שאנו רואים הוא מסך ה-14 אינץ' ברזולוציית Full HD שמגיע עם תמיכה במגע ובעט המגע היעודי המצורף בערכה שבדקנו. המחשב מגיע עם יחס גוף-מסך של 90%, כאשר בחלק העליון שלו ניתן למצוא את מצלמת ה-IR המובנית שמשמשת לזיהוי פנים, פיצ'ר שימושי, אך בתקופה הנוכחית היה עוזר יותר אם היה מדובר במצלמה רגילה.

בדומה ללא מעט ניידים, ה-Flip 14 מיועד לשימוש משרדי יותר, כאשר המסך המבריק שלו נוטה להחזיר לא מעט אור, מה שמקשה על השימוש בו באזור עם שמש. העובדה כי מדובר על מסך מגע מגדילה מעט יותר את הבעיה, עם הנטיה של המסך לצבור טביעות אצבע כמו גם על הגוף שלו.

נייד ZenBook Flip 14 – מצב "אוהל" (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

מקלדת ה-Flip 14 מגיעה במבנה סטנדרטי ונוח לשימוש עם תאורה אחורית בעלת 3 מצבים, כאשר שורת מקשי ה-F העליונה מוגדרת להפעלת פונקציות, וניתן להחליף בהגדרות את המצב עבור אלו שנוח להם יותר להשתמש בכפתור ה-Fn היעודי. דבר נוסף שבולט למדי במקלדת הוא מסך ה-ScreenPad, שמחליף את פד העכבר הסטנדרטי, אשר בולט למדי בחלקו התחתון, ועליו נרחיב בהמשך.
בצד האודיו אנו מוצאים בחלק התחתון של הנייד צמד רמקולים של Harman Kardon בהספק 1W עם טכנולוגיית SonicMaster של ASUS, רמקולים חזקים וטובים במיוחד לאור העובדה כי מדובר ב-1W בלבד. הנייד מכיל גם מיקרופונים מובנים להפעלת קורטנה (Cortana) של מיקרוסופט ואלקסה (Alexa) של אמזון.

אף הגודל הקטן יחסית של ה-Flip 14, חברת ASUS הצליחה לשלב בו כמות סבירה של חיבורים, ביניהם נוכל למצוא:

 • צד ימין – קורא כרטיסי זיכרון microSD, חיבור USB, חיבור אוזניות/מיקרופון, תאורת לד לטעינה, לד פעילות וכפתור הדלקה.
 • צד שמאל – חיבור USB-C, חיבור USB, חיבור HDMI וכניסת טעינה.

מדובר בכמות חיבורים סבירה למדי, כאשר בולט מעט החיסרון בחיבור Thunderbolt. ניתן היה לצפות כי ASUS תחליף את שקע הטעינה הסטנדרטי שלה בחיבור USB-C נוסף. נקודה טובה למדי שניתן לציין לטובת ה-Flip הוא המיקום המעולה של כפתור ההדלקה, במיוחד מכיוון שהוא לא נמצא בחלק העליון או ליד הקצה של הנייד עצמו, מה שמוריד את האפשרות ללחיצה מקרית.

ZenBook Flip 14 – חווית שימוש

אחד מסימני ההיכר הייחודיים לניידי ASUS הוא ה-ScreenPad, מסך משני שמחליף את פד העכבר הרגיל ומאפשר למשתמש לנצל שטח עבודה נוסף לצד המסך הראשי. במקרה של ה-Flip 14, ה-ScreenPad מגיע בגרסת 2.0 מעודכנת שמשנה מעט את הכלים המשולבים שאסוס יצרה בשבילו, עם דוגמאות כמו Doc Xpert, Sheet Xpert ו-Slide Xpert, כלים יעודיים לאופיס של מיקרוספט. ניתן למצוא ממשקים מותאמים גם ליוטיוב, ספוטיפיי ועוד.

מדובר בכלי שימושי במיוחד בעבור משתמשים כמוני, שמעדיפים להשתמש בעכבר יעודי עם הנייד במקום משטח המגע לעכבר, או המסך המשני במקרה הזה. בעוד שניתן לעבור בקלות יחסית בין מצב משטח העכבר והתצוגה הרגילה, מדובר בתהליך שצריך להתרגל אליו.

אחד האביזרים השימושיים יותר שמגיעים עם הנייד הוא עט המגע של ASUS, שמיועד בעיקר ליוצרי תוכן הזקוקים לאפשרות בחירה מדויקת יותר במסך, סטודנטים שרוצים לכתוב עליו במצב טאבלט או למשתמשים שמעדיפים לא להשאיר סימני אצבעות על המסך עצמו. חיסרון קל מגיע בעובדה כי לא מדובר בעט נטען, כשהוא משתמש בסוללת AAAA (כן יש כאלו) שהיא "נדירה" יחסית, כשבנוסף לכך אין בנייד עצמו מקום יעודי לאחסון העט, מה שיכול לגרום לו "להיעלם" בטעות.

מדובר בעט עבה למדי, דבר שהוא לא בהכרח שלילי אך דורש מעט תרגול בשימוש בו בהשוואה לעטים רגילים ודקים יותר בהם משתמשים ביום יום. דגש נוסף הוא כי המסך הראשי תומך בעט אבל לא ה-ScreenPad.

נייד ZenBook Flip 14 – עט מגע (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

אביזר נוסף שאפשר למצוא באריזת הנייד שהגיע לבדיקה, ואחד שכמעט פספסתי לחלוטין בפתיחת האריזה שלו, הוא נרתיק נשיאה פשוט ושחור עם מיתוג אסוס שנועד לאחסון הנייד ביום יום. בעוד לא מדובר על תיק נשיאה שלם לנייד אלא בשרוול פשוט יחסית, עדיין מדובר בתוספת נחמדה לערכה שתורמת להגנה על הנייד.

מבחינת זמן סוללה בנייד, סוללת ה-50Wh המובנת מספיקה לשימוש של כ-14~15 שעות, די והותר זמן לשימוש יום מלא בעבור המשתמש הממוצע. בעוד השימוש ב-ScreenPad מוריד מהר יותר את חיי הסוללה, לא מדובר על הפרש ניכר במיוחד.

שרוול נשיאה לנייד (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

מבחני ביצועים

אחרי שעברנו על המחשב מבחוץ, הגיע הזמן לבדוק מה שיש מתחת למכסה המנוע ולעבור על החומרה אותה ASUS הכניסה לנייד ה-ZenBook Flip 14 שכוללת:

 • מעבד – Core i7-10510U, בגרסת 15W.
 • זיכרון – 16GB LPDDR3 מובנה.
 • אחסון – SSD NVMe Samsung PM981 1TB.
 • כרטיס מסך – GeForce MX250 2GB בגרסת 10W.
 • מסך – 14.0 אינץ' ברזולוציית Full HD של 1920×1080, פאנל מגע.
 • משקל – 1.4 ק"ג.

לא מדובר במפרט העוצמתי ביותר שיצא לנו לבדוק, אך יש לזכור כי ה-Flip 14 לא נועד להיות מחשב גיימינג או בעל ביצועים גבוהים במיוחד, אלא נייד לשימוש יום יומי בדגש על יוצרי תוכן בזכות עם המגע ומסך ה-ScreenPad.

בשביל לקבל מדד טוב יותר לביצועי הנייד ערכנו כמה בדיקות ביצועים עם חלוקה לביצועים כלליים, ביצועי מעבד, ביצועי כרטיס מסך וביצועי אחסון מובנה, כאשר לצורך מדד הביצועים הכללי הנייד נבדק בתוכנת ה-PCMark 10 עם ציון כללי של 4118 נקודות.

מבחן ביצועיים PCmark

לבדיקת מעבד ה-Core i7-10510U המובנה השתמשנו בתוכנת ה-GeekBench 5.1, דרכה המעבד קיבל ניקוד של 1244 לביצועי ליבה בודדת ו-4176 לריבוי ליבות, ובתוכנת ה-Cinebench R20 הפופולרית לבדיקת ריבוי ליבות, דרכה המעבד קיבל ניקוד של 1563 נקודות.

כרטיס ה-GeForce MX250 המובנה נבדק דרך תוכנת ה-3DMark במבחן ה-Time Spy בו הנייד קיבל ניקוד של 998, זאת בנוסף למבחן ה-Superposition בהגדרת 1080p medium בו הנייד קיבל ניקוד של 2147.

לבסוף בדקנו את כונן ה-SSD המובנה ב-Flip 14 מדגם PM981, כונן שמגיע למהירות קריאה של 3.16GB/s וכתיבה של 2.23GB/s במבחן דרך תוכנת ה-ATTO, עם ניקוד של 3735 נקודות בתוכנת ה-AS SSD. נתונים קרובים למדי למידע הרשמי על הכונן שעומד על כתיבה של 3GB/s וקריאה של 3.5GB/s.

כפי שאמרתי בתחילת בדיקות הביצועים, זהו לא הנייד החזק ביותר שיצא לי לבדוק באופן אישי, אך הוא מספק די והותר עוצמה למשתמש הממוצע, כאשר ASUS שילבה בו את כרטיס המסך GeForce MX250 שנותן ביצועים טובים יותר לעומת כרטיס המסך המובנה של אינטל. בעוד לא מדובר על כרטיס גיימינג יעודי' הוא עדיין נותן תמורה גבוהה יותר לעומת הכרטיס המובנה.

השורה התחתונה

בעוד רובנו רגילים להשתמש במחשבים ניידים רגילים, קיימים לא מעט שימושים לניידי 2 ב-1 דוגמת ה-Flip 14 של ASUS, יתרונות שרק גדלים עם תוספת התמיכה במגע והעט היעודי בערכה שלו. החיסרון ה"גדול" היחיד של הנייד הוא הפתיחה הקשה יחסית של המסך לאור ציר ה-360 מעלות שמצריך שימוש בשתי ידיים.

בעוד לא מדובר על הנייד החזק ביותר בשוק, ה-Flip 14 מספק ביצועים מעולים למשתמש הסטנדרטי ועבור יוצרי תוכן שמעוניינים ביתרונות הנוספים אותם מביא ה-Flip, עם גודל פיזי ומשקל נמוכים יחסית מדובר על נייד שמתאים במיוחד בעבור המשתמשים בדרכים בזכות זמן הסוללה הארוך שלו.

נייד ה-Asus ZenBook Flip 14 זמין למכירה במחיר של החל מ-4,990 ש"ח (תלוי מפרט) לגרסאות עם כרטיס המסך MX250.

מה אהבנו?

 • מסך ScreenPad 2.0.
 • ביצועים טובים.
 • מחיר סביר.
 • מגיע עם עט מגע.
 • מגיע עם שרוול נשיאה לנייד.
 • תמיכה בזיהוי פנים Windows Hello.
 • משקל נמוך.
 • זמן סוללה מעולה.

ומה לא?

 • שקע טעינה רגיל.
 • ללא מצלמת רשת מובנת.
 • פתיחה "קשה".
 • ללא Thunderbolt.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות