זום מתעדכנת לגרסה 5.0 – דגש מורחב על נושא האבטחה

Zoom 5.0

חברת זום (Zoom), בעלת שירות שיחות הוידאו מרובה המשתתפים בעל אותו השם, הכריזה על השקת ה-Zoom 5.0, גרסת התוכנה החדשה ביותר המגיעה עם שיפורי אבטחה מרובים ואפשרויות שליטה טובות יותר של מנהלי שיחות הוועידה במשתמשים שיכולים להיכנס לשיחות הללו.

יחד עם העליה המטאורית בפופולריות של אפליקציית הזום בעידן הקורונה (COVID-19) הנוכחי והעליה בדרישה לקיום שיחות וידאו מרובות משתמשים, עלו לא מעט בעיות אבטחה בנוגע לשירות, החל מחוסר התמיכה בהצפנה מקצה-לקצה (End-to-end encryption) ועד תופעת ה”זום-בומבינג” (Zoombombing), בה מתפרצים לשידורי זום ללא הזמנה.

עם העדכון החדש מתייחסת החברה ללא מעט מהבעיות הללו, כאשר היא עוברת לשימוש בהצפנת AES 256-bit GCM. זוהי עדיין לא הצפנה מקצה לקצה, אך מדובר בשיפור משמעותי לעומת המצב הקיים. בנוסף, החברה מפעילה את אפשרות הוספת הסיסמה להתחברות לשידורי זום בתור ברירת מחדל ותאפשר לכלל המשתמשים להשתמש בפיצ’ר “חדר ההמתנה”, אליו יכנסו משתמשים לפני שיורשו להיכנס לשיחה עצמה. משתמשים יוכלו גם לנעול שיחות לכניסת משתמשים נוספים, לדווח על משתמשים בעיתיים ולסלק משתמשים מהשיחות עצמן.

מדובר על שדרוג האבטחה הגדול אותו החברה הבטיחה לאחר הקפאת כל הפיתוחים האחרים למשך 90 יום, על מנת שתוכל להתמקד בנושא האבטחה, תחום שהפך להיות רלוונטי מתמיד עם הפופורליות הגדולה שלה, כאשר היא עברה מ-10 מיליון משתמשים יומיים בחודש דצמבר לעד 200 מיליון משתמשים מדי יום.

את הגרסה החדשה לשלל הפלטפורמות השונות ניתן להוריד באתר הרשמי של זום, כאשר האפליקציה הסלולרית זמינה להורדה בחנויות האפליקציות של אפל וגוגל, כאשר החל מתאריך ה-30.5 לא תינתן אפשרות להשתמש בגרסאות ישנות יותר של זום לניהול שיחות וידאו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים