הוכרז: מודול מצלמה למחשבי ה-Pi עם חיישן 12.3 מגה-פיקסל

קרן Raspberry Pi הבריטית, המייצרת את "מחשבי הלוח" SBC (ר"ת single board computer) בעלי אותו השם, הכריזה על מודול מצלמה חדש בעל השם (הארוך) Raspberry Pi High Quality Camera, מודול צילום המגיע עם חיישן 12.3 מגה-פיקסל מדגם Sony IMX477 המיועד לעבוד עם מחשבי ה-Pi של הקרן.

מודול המצלמה החדש יחליף את המודול הישן שהתבסס על חיישן ה-8 מגה-פיקסל מדגם Sony IMX219 שהיה אחד מהמוצרים הרשמיים הנמכרים ביותר של החברה, עם מכירות מוצהרות של למעלה מ-1.7 מיליון יחידות מאז הוכרז ב-2016, כאשר מודול הצילום החדש מציע לא רק איכות גבוהה יותר של 12.3 מגה-פיקסל אלא גם אפשרות לפוקוס ידני.

המצלמה החדשה של ארגון ה-Pi תגיע עם תמיכה בעדשות בעלות חיבור C או CS, ויחד עם המצלמה הארגון הכריז על צמד עדשות GCL יעודיות ורשמיות שיהיו זמינות בהמשך, עדשת 6 מ"מ ועדשת 16 מ"מ, כאשר ניתן יהיה להשתמש בעדשות נוספות ולא רשמיות שיגיעו עם חיבור תואם. פיצ'ר קטן נוסף שקיים במצלמה החדשה הוא אפשרות להברגת 1/4-20 אינץ' תקנית של מצלמות לחיבור חצובה או אביזרים אחרים.

קיט Raspberry Pi High Quality Camera מלא (מקור Raspberry Pi)

בנוסף למודול הצילום החדש, קרן ה-Raspberry Pi הכריזה גם על ספר ה-Official Raspberry Pi Camera Guide, המדריך הרשמי למודולי הצילום של הקרן המכיל הסברים על אופן ההתקנה והשימוש במודולים השונים והסברים ומדריכים על דרכי הצילום והשימוש בפילטרים שונים. הספר עולה 10 פאונד בריטיים בגרסה המודפסת, וזמין גם חינם בתור קובץ PDF.

מדריך הצילום הרשמי (מקור Raspberry Pi)

מפרט טכני:

  • חיישן – Sony IMX477R באיכות 12.3 מגה-פיקסל עם פיקסלי 1.55μm.
  • פוקוס אחורי – 12.5 עד 22.4 מ"מ.
  • עדשות – תאימות לעדשות עם חיבור C או CS כאשר בערכה מגיע מתאם C ל-CS.
  • פלט – RAW12/10/8 ו-COMP8.

מצלמת ה-Raspberry Pi High Quality Camera החדשה תהיה זמינה למכירה במחיר של 50 דולר, כאשר עדשת ה-6 מ"מ עם חיבור CS תעלה 25 דולר ועדשת ה-16 מ"מ עם חיבור C תעלה 50 דולר.

כפי שהרחבנו בביקורת ה-Raspberry Pi 4B, קיימים לא מעט תוספות ואביזרים שניתן לחבר למחשב ה-Pi, כאשר מצלמות ה-Pi הרשמיות משתמשות בחיבור ה-MIPI CSI המובנה ומאפשרות לחובבים או מפתחים לקבל כעת תמונה טובה יותר של העולם שמסביב לצורך צילום או פיתוחים מבוססי תמונה.

מקורות
raspberrypi
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות